Connect with us

Region

SPRIJEČENA LIKVIDACIJA U KRALJEVU: Egzekutor s fantomkom došao na bazen

Pripadnici policije spriječili su likvidaciju u Kraljevu nakon što su kod gradskog bazena uhapsili muškarca s pištoljem i fantomkom, potvrđeno je za medije u Srbiji.

Kako saznaje Kurir, uhapšen je M.M. (28) iz Novog Sada, koji je, kako se sumnja, planirao ubistvo.

Muškarac je uhapšen nakon što je obezbjeđenje bazena primijetilo sumnjivu osobu sa pištoljem i fantomkom, te odmah pozvalo policiju. Pripadnici MUP-a reagovali su brzo i stigli na lice mjesta, a M.M. je pokušao da pobjegne motorom, ali je tokom bijega pao i bio savladan.

Motor koji je osumnjičeni koristio prethodno je ukraden u Beogradu i imao je lažne registarske tablice. Kod njega su pronađeni pištolj s metkom u cijevi, kriptovani telefon i kesa sa rezervnom garderobom, za koju se sumnja da je bila namijenjena bijegu nakon zločina.

Još se utvrđuje ko je na bazenu bio potencijalna meta napada.

“Sve ukazuje na to da se radi o planiranom mafijaškom obračunu. M.M. je imao sve pripremljeno za egzekuciju, uključujući i presvlačenje nakon zločina”, kaže izvor iz istrage.

Prema saznanjima, M.M. je već poznat policiji. U Novom Sadu je 2024. godine uhapšen s vatrenim oružjem u hostelu, dok se ove godine dovodi u vezu s bacanjem molotovljevog koktela na kuću Kristine Končar. Operativne informacije ukazuju da bi mogao biti povezan s „kavačkim klanom“.

Istraga je u toku.

Region

ZABRANJENO KUPANJE: Gorivo stiglo do obale, plaža u Portorožu zatvorena do daljnjeg

– Glavna plaža u Portorožu zatvorena je zbog izlivanja, kak je saopšteno 50 litara goriva, koje se zbog vetra  vetra širi ka obali, pa se ulazak u more na celom području portoroške plaže ne savetuje do daljnjeg. 

Nadležne službe preduzimaju mere za ograničavanje širenja zagađenja.

Do izlivanja goriva je došlo jutros iz jednog od usidrenih plovila u luci Portorož. Zbog maestrala iscurelo gorivo se širi ka obali.

Javno preduzeće Okolje Piran je iz predostrožnosti zatvorilo portorošku plažu za kupače i istaklo crvenu zastavu. Stanovništvo i turisti su pozvani da ne ulaze u more na celom području portoroške plaže, od plaže za pse do plaže Rivijera, prenosi STA.

(Tanjug) Foto: You tube

Nastavi čitati

Region

LED TUKAO, VJETAR NOSIO SVE PRED SOBOM: Trampolinu bacio u bazen kao igračku!

Nevrijeme s ledom u prijepodnevnim satima danas 16. jula, pogodilo je Mošćenicu kod Petrinje.

“Trampolinu obima tri i po metra kao pero je nosilo po vazduhu i bacilo je pet metara dalje u bazen”, napisala je jedna korisnica na društvenim mrežama.

Portal Neverin objavio je kako je izgledalo nevrijeme u Mošćenici.

Zbog opasnog vremena, posebno na otvorenom području, DHMZ je upalio žuti meteoalarm za većinu kopnenih regija.

Nastavi čitati

Društvo

ROMANTIKA KOJA JE ODUŠEVILA REGION Na konju stigao pod njen prozor, pa kleknuo i zaprosio je

Djevojka u Novom Sadu doživjela je nesvakidašnju prosidbu koja je ličila na scene iz bajke.

zabranik se ispod njenog prozora pojavio jašući konja i obučen u narodnu nošnju.

Zatim je kleknuo i zaprosio je, a djevojka nije mogla da sakrije oduševljenje.

 

Snimak se ubrzo proširio društvenim mrežama i izazvao oduševljenje mnogih gledalaca, dok su se u komentarima nizale čestitke za ovaj prelijepi par, prenosi nsuzivo.rs.

Nastavi čitati

Aktuelno