Politika
Stanivuković čestitao 27. rođendan BN televiziji “VI STE ISKRA SVJETLA U MRAČNIM TUNELIMA NEISTINE”“

Stanivuković čestitao 27. rođendan BN televiziji: „Vi ste iskra svjetla u mračnim tunelima neistine“
Predsjednik Partije demokratskog progresa (PDP), Draško Stanivuković, uputio je srdačnu čestitku povodom 27. rođendana BN televizije, ističući njenu ulogu kao simbola profesionalnog novinarstva i medija kojem građani Republike Srpske najviše vjeruju.
„Uredničkom kolegijumu, upravi i svim zaposlenima u BN televiziji neka je srećan 27. rođendan. Trajanje vas je učinilo sinonimom za predanost radu u javnom interesu, primjerom novinarskog profesionalizma i iskr om svjetla u mračnim tunelima laži i neistine u koje neki drugi mediji nastoje da uvuku javnost Republike Srpske“, poručio je Stanivuković.
On je naglasio da je BN televizija rasla zajedno sa Republikom Srpskom i da je kroz svoje izvještavanje postala istinski glas naroda.
„Vaši vrijedni novinari donose priče o našim ljudima iz svih krajeva Republike Srpske, što vas čini narodnim glasilom. Njegovanje srpske kulture i pravoslavne tradicije nešto je što vas izdvaja od svih drugih televizija u čitavom regionu“, dodao je predsjednik PDP-a.
Stanivuković je istakao i simboliku činjenice da se rođendan BN televizije poklapa sa najvećim hrišćanskim praznikom, Vaskrsom.
„Sudbina je povezala rođendan BN televizije sa obilježavanjem najvećeg hrišćanskog praznika Vaskrsa, što svakako nije slučajno. BN televizija ima misiju da čuva istinu, vjeru, tradiciju i običaje. Neka je srećan Vaskrs vašem radnom kolektivu uz poruku – Hristos Vaskrse“, zaključio je Stanivuković.
Politika
Zeljković i kompanija na sudu već tri godine: Korona ugovori bez kraja, a milionske zloupotrebe se još istražuju!

Suđenju Branislavu Zeljkoviću, bivšem direktoru Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske i kadru Ujedinjene Srpske Nenada Stevandića, i ostalima, u predmetu „korona ugovori“, ne nazire se kraj.
Već tri godine saslušavaju se svjedoci, iznose se dokazi, dokumentacija i beskonačni izvještaji na stotinama stranica. Proces će, po mišljenju advokata potrajati još dugo.
Na današnjem ročištu saslušana su dva svjedoka, stručnjaka u oblasti informacionih tehnologija. Milanu Tomazoviću, koji je svjedočenje počeo na prethodnom ročištu, zadatak, po naredbi Tužilaštva bio je vještačenje mobilnih telefona i forenzičkih kopija, ali odbrana se ponovo protivila i tražila da se ne uvaži svjedočenje.
Naročito im je zasmetalo analiziranje poziva i poruke Zeljkoviću, od strane Nenada Stevandića, predsjednika Ujedinjene Srpske.
„Navode se imena i lica koja se ne nalaze u samoj optužnici i odakle uopšte ta komunikacija u izvještaju, ko je taj Nenad Stevandić i po kojoj naredbi je to izdvojeno? Svjedok je preuzeo ulogu vještačenja vještaka. On je iznio rezultate svoje analize, a da se ne zna koje je hard diskove pregledao, nema brojeva tih hard diskova, ne možemo ih pratiti“, rekao je advokat optuženog Aleksandar Jokić.
Tužilac Sanja Tadić Stojisavljević rekla je da je Tomazović stručno lice koje je bilo dio tužilalkog tima i da je njegov zadatak bio jasan. Istakla je da listingom poziva dokazuju komunikaciju.
Naredni svjedok bio je Dražen Petrović, policijski službenik u odjeljenju za visokotehnološki kriminalitet. On je vršio pretresanje telefona optuženih.
„Dobio sam naredbu Suda za pretresanje telefona dva lica, Zeljkovića i Markovića. Pojedine aplikacije kriptuju podatke, tako da nisu čitljivi. Na Markovićevim telefonima pronađena je komunikacija između njega i Zeljkovića, koja se odnosi na ponudu medicinske opreme Institutu za javno zdravstvo, sertifikate, vrste prevoza, dinamiku i realizaciju posla, plaćanje, vrstu opreme koja se traži, ponudu sa sertifikatima i fotografijama zaštitne opreme, te korigovanu ponudu 8.4.2020. Zatim ugovor između Instituta i agencije Travel for fan, informacija o isporuci robe, dokumentacija o 20.000 odijelia, proizvodnja Turska“, kazao je Petrović.
Nastavak suđenja je 19. juna, kada će biti donesena konačna odluka o dokazima, na koje je odbrana imala prigovor. Podsjećamo u predmetu “Korona ugovori” optužnicom su sem Zeljkovića, obuhvaćeni i direktori firme „Procontrol“ Slavko Bojić i “Promeding” Dragan Dubravac i bivši direktor „Sineks laboratorija“ Sani Crljić.
Optužnica ih tereti da su u vrijeme pandemije virusa korona počinili zloupotrebe pri nabavci medicinske i zaštitne opreme te oštetili budžet Republike Srpske za više od 1,3 miliona maraka. Direktor agencije „Travel 4 fun“ Saša Marković u međuvremenu je priznao krivicu.
Politika
ĆULUM OTIŠAO, PA SE PREDOMISLIO?! I dalje prima platu, ne ide na posao, a sad bi opet da bude direktor!

Diretktor Agencije za istrage i zaštitu Darko Ćulum intezivno pregovara povratak na ovu poziciju, nakon što je prije više od dva mjeseca podnio ostavku.
Nakon što je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik zatražo od svih Srba zaposlenih u SIPA-i, Tužilaštvu i Sudu BiH da napuste ove intitucije, direktor SIPA-e Darko Ćulum jedan je od rijetkih koji je to zaista i učinio, zbog kako je tada naveo, privatnih razloga.
Odmah nakon toga našao se u MUP RS, gdje je, kako su tada saopštili, imenovan za savjetnika ministra unutrašnjih poslova.
Savjet ministara mu nije prihvatio ostavku, tako da je i dalje, prvi čovjek SIPA-e i redovno prima platu, a na posao ne odlazi.
Kako mediji tvrde, Ćulum sada pokušava da se vrati na čelo Agencije.
Kako su se privatni razlozi za povlačenje pretvorili u razloge za ponvno vraćanje na pozciju nije nam poznato , ali je, prema pisanju medija, odlučan da se vrati u fotelju, pa je tako odlazio i u sjedište SIPA-e u Istočnom Sarajevo i održao sastanak sa rukovodstvom agencije, kako bi ispitao teren.
U narednim danima moguće je da će da podnese i zahtjev prema Nezavisnom odboru Parlamenta BiH o povlačenju ostavke. Nezavisni delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BIH Zlatko Miletić kaže da će ukoliko ikad dođe do zakazivanja sjednice, tražiti prije svega utvrđivanje odgovornosti ovog odbora ali i rukovodstva SIPA-e , ko god to bio.
Delagata SBiH u Domu naroda PS BiH Džemala Smajića zanima zašto nije zabranjen pristup tajnim informacijama Ćulumu i još nekim ljudima u SIPA-i. Smatra da na to pitanje odgovor može dati ministar pravde BIH.
Kako Ćulum još uvijek ima pristup tajnim informacijama i kako SIPA funkcioniše bez direktora koji ne dolazi na posao, u Ministarstvu pravde ne znaju.
“Mislim da je to više pitanje za ministra bezbjednosti, jer ja evo konkretno neke informacije sad nemam“, odgovara ministar pravde BiH Davor Bunoza.
Za delgata u Domu naroda Nenada Vukovića ovi potezi Ćuluma ne predstavljaju iznenađenje, jer smatra da su kod SNSD-a čiji je Ćulum kadar, svi preokreti mogući.
„Kad znamo kakvi su to političlki preokreti, kad znamo kakve su to oscilacije u suštinskim pitanjima, mene uopšte ne može da začudi i ta situacija da je čovjek otišao, podnio ostavku, obavjestio i rekao da je negdje zasnovao radni odnos i ugovor i da se sad ponovo vraća iz nekih razloga“.
O pokušajima Ćuluma da se vrati na čelo SIPA-e , u SNSD-u su navodno neobavješteni.
Da li je moguć povratak Darka Ćuluma na čelo Agencije za istrage i zaštitu BiH, kako SIPA sada funkcioniše pitali smo Ministarstvo bezbjednosti BIH, ali odovor nismo dobili. Podsjećamo da i u ovom ministarstvu postoje problemi, jer još uvijek nije imenovan ministar, nakon ostavke Nenada Nešića protiv koga je pokrenut krivični postupak.
BN
Politika
POLITIČARI IZ SRPSKE STIGLI NA BAJRAM! Željka Cvijanović pojavila se kod reisa Kavazovića!

Predsjedavajuća Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović došla je na bajramski prijem kod reisa Huseina ef. Kavazovića koji se održava u Sarajevu.
Prijem povodom Kurban-bajrama upriličen je u zgradi Rijaseta Islamske zajednice BiH na Kovačima, a među gostima se neočekivano našla i Cvijanović. Ona je ove godine prvi put došla na bajramski prijem u Sarajevo.
Osim Cvijanović (SNSD), prisustvovali su i brojni drugi gosti iz vjerskog, političkog i akademskog kora u Bosni i Hercegovini, a za razliku od prethodnih godina stigli su i političari iz Republike Srpske.
Cvijanović je, u povodu Kurban-bajrama, uputila danas i čestitku svim vjernicima islamske vjeroispovijesti u Bosni i Hercegovini, naglašavajući značaj uvažavanja različitosti naroda u BiH.
“U povodu nastupajućeg Kurban-bajrama, upućujem vam iskrene čestitke sa željom da bajramski dani proteknu u duhu nade, vjere i porodičnog zajedništva. Neka Kurban-bajram, blagdan solidarnosti i humanosti, bude podsjetnik na važnost suosjećanja, milosrđa, međusobnog poštovanja i uvažavanja različitosti”, napisala je Cvijanović u čestitki.
Centralna bajramska svečanost održana je jutros u Gazi Husrev-begovoj džamiji u Sarajevu nakon čega je uslijedilo i tradicionalno bajramsko čestitanje u zgradi Rijaseta.
-
Politika2 dana ago
RTRS UGOSTIO ĐAJIĆEVOG AĐUTANTA! MILENKO LETIĆ – reketaš, lažni inspektor i NEPRIJATELJ SPC!
-
Banjaluka2 dana ago
STANIVUKOVIĆ ODGOVORIO NA PITANJE O TV DUELU: Nisam za to, bolje da radimo, nego da se svađamo
-
Banjaluka1 dan ago
STANIVUKOVIĆ PORUČIO SNSD-u: Ne možete me pobijediti na izborima, zato pokušavate preko MUP-a!
-
Banjaluka2 dana ago
MILIONSKA “POKRETNA” GARAŽA KOD UKC-a NIJE ZAVRŠENA: Šeranić optužuje Đajića za propast projekta
-
Politika2 dana ago
MAJA DRAGOJEVIĆ STOJIĆ: Prijedor je pretvoren u crnu rupu Srpske, sistemski je UNIŠTAVAN GODINAMA
-
Politika2 dana ago
NEŠTO MI GOVORI DA DIKTATURA TEK POČINJE! Ovo što mi živimo se zove obmana, nema minimuma objektivnosti!
-
Svijet2 dana ago
ZELENSKI IZNENADIO SVIJET “Spreman sam na prekid vatre, PUTIN SAMO DA ODREDI DAN”
-
Banjaluka1 dan ago
STANIVUKOVIĆ NAJAVIO NOVI GRADSKI PARK: Sportski kompleks “Akvana” dobija potpuno novo ruho!