Connect with us

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ ČESTITAO IGORU ARSENIĆU NA NAJLJEPŠOJ “Banjalučkoj lasti”

Tradicionalnim skokovima sa Gradskog mosta počelo je 72. izdanje najdugotrajnije manifestacije „Ljeto na Vrbasu“.

Od ukupno 24 takmičara, po ocjeni žirija, najljepšu “banjalučku lastu” izveo je ponovo Igor Arsenić iz Banjaluke, kojem je ovo već šesta titula po redu.

Ovoj tradicionalnoj manifestaciji prisustvovao je i gradonačelnik Draško Stanivuković, koji je istakao da je posebno radostan što je Banjaluka i ovogodišnje „Ljeto na Vrbasu“ dočekala na najbolji mogući način.

Zahvalivši se svim skakačima na učešću, Stanivuković je iskoristio priliku i da čestita Igoru Arseniću na zasluženoj pobjedi.

-Čestitam Igoru Arseniću na još jednoj pobjedi od srca i svim takmičarima koji su danas bili u Banjaluci. Užičani su pobrali simpatije naših sugrađana. Svi su oni pobjednici– rekao je on.

 


– Ovo je 72. godina kako se održava ova manifestacija, dakle bliže smo jednom vijeku ove manfifestacije. Gledajući istoriju naše Banjaluke i Republike Srpske ovo po kontinuitetu spada u jednu od najdugotrajnijih, ali i najposjećenijih manifestacija, ali i ovaj događaj daje identitet našem gradu. Ovo je samo uvod u „Ljeto na Vrbasu“. Skokovi, odnosno „Banjalučka lasta“ su dio identita našeg grada. 24 skakača su danas ovdje, od kojih osam dolazi iz bratske Srbije . kazao je gradonačelnik.

Dodao je i to kako je ovo jedan od 100 događaja koji će biti održan u sklopu manifestacije – od treninga na otvorenom, ples pod zvijezdama, kinom pod vedrim nebom.

-Ove godine krećemo da gradimo i kajak stazu, treba nam i radujemo se tome. Nastavićemo da gradimo naše šetalište, da uređujemo obale Vrbasa. To ljudima treba, to je dobar potez koji smo uradili i nastavićemo dalje. Ljeto je takođe za Banjaluku – poručio je gradonačelnik.

Predsjednik Skupštine grada Banjaluke Ljubo Ninković čestitao je svim takmičarima, ali i Turističkoj organizaciji na još jednom fantastičnom događaju.

 

Direktor Turističke organizacije grada Banjakuke Minja Šurlan iskoristila je priliku da čestita svima koji su učestvovali, naglasivši da su pred nama brojne manifestacije u narednom periodu.

-Veliko je zadovoljstvo biti ovdje i da se okupio ovako veliki broj ljudi kako bi ispratili naše čuvene skokove sa Gradskog mosta. Želim da čestitam Igoru i drago mi je da je nagrada ostala u Banjaluci, ali svakako želim da čestitam i ostalim učesnicima. Ovim skokovima je započelo „Ljeto na Vrbasu“, a očekuje nas i niz drugih događaja – rekla je Šurlan.

 

Drugoplasirani bio je Dragan Milinović iz Užica, dok je na treće mjestu bio Petar Ćosić takođe iz Užica.

Obojica su zahvalili svima koji su ih podržali, čestitavši Arseniću na još jednoj tituli.

Podsjećamo da se manifestacija „Ljeto na Vrbasu“ ove godine održava 72. put, a sve naše sugrađane i posjetioce očekuje sjajan program

Banjaluka

PREVOZ BEZ POSKUPLJENJA! Stanivuković najavio modernizaciju i nove linije

Uprkos globalnim ekonomskim izazovima i krizi na Bliskom istoku, koja se odrazila na cijeli svijet, Grad će izdvojiti neophodna novčana sredstva kako bi zaštitio svoje građane i spriječio poskupljenje javnog prevoza.

Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković dodajući da se istovremeno nastavlja sa snažnim ulaganjima u unapređenje javnog prevoza.

-Radimo na uvođenju električnih autobusa i tramvaja, čime Banja Luka sigurno korača ka modernom, ekološki održivom i efikasnom sistemu prevoza – naglasio je gradonačelnik.

Kako je naveo, tokom ljetnog perioda biće postavljeno 40 novih, savremeno opremljenih autobuskih stajališta.

-Paralelno s tim, radi se na izradi aplikacije koja će omogućiti uvid u red vožnje i praćenje kretanja autobusa u realnom vremenu. Takođe, biće uvedene i nove linije, među kojima i linija za naselje Česma preko novog mosta, čime dodatno unapređujemo povezanost i dostupnost javnog prevoza za sve naše građane. Reforma javnog prevoza ostaje u samom fokusu našeg rada, sa jasnim ciljem – više korisnika, manje saobraćajnih gužvi i čistiji vazduh za sve naše građane – zaključio je gradonačelnik.

Dakle, Grad ostaje opredijeljen ka razvoju i korišćenju javnog prevoza uz već postojeće mjere podrške – besplatan prevoz za penzionere i lica starija od 65 godina, djecu iz višečlanih i hraniteljskih porodica, kao i djecu iz Doma „Rada Vranješević“, zatim za osnovce koji žive više od četiri kilometra od škole, te popuste za studente i srednjoškolce. Takođe, u prethodnom periodu povećan je broj polazaka za pojedina naselja (Šargovac, Motike, Petrićevac, Debeljake, Gornje Rekavice, kao i za Novo groblje i dr.), a otvaranjem mosta u Česmi linija javnog prevoza sa lijeve obale Vrbasa će preko mosta povezivati ovo naselje sa gradskim sadržajima, pored postojeće linije koja već saobraća kroz naselje.

Nastavi čitati

Banjaluka

„BISTRE GLAVE ZDRAVA DJECA“: Predstavljena kampanja protiv ŠTETNOG UTICAJA društvenih mreža

Da bi nove generacije imale bistre umove i jasne misli, potrebno je da ograničimo uticaj društvenih mreža, rekao je Stanivuković.

Predstavljena je kampanja pod nazivom „Generacija bistre glave“, naziv koji u sebi nosi sve ono što je našoj omladini potrebno za zdraviju i srećniju budućnost.

Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković tokom sinoćnjeg predstavljanja kampanje u okviru kojeg je u Kući Milanovića održana panel diskusija, na kojoj je bilo riječi o štetnosti društvenih mreža na djecu.

Kako je naglasio – Banjaluka pravi prve korake ka tom cilju: da čuvamo naše mlade ljude i stvaramo zdravo okruženje za njihov razvoj.

-Da bi nove generacije imale bistre umove i jasne misli, potrebno je da ograničimo uticaj društvenih mreža, uvedemo uniforme kako bi se mladi razlikovali po znanju i vrijednostima koje nose u sebi, a ne po onome što nose na sebi, i da im obezbijedimo zdravu i kvalitetnu ishranu u školama. Imamo i znanje i kapacitet da to ostvarimo – naglasio je Stanivuković.

Dodao je da smatra da je jedini način da imamo sigurnu, kvalitetnu i bolju budućnost da ulažemo u djecu od trenutka kada se rode pa sve dok ne postanu dovoljno samostalna da odlučuju sama o sebi.

-Zato danas pokrećemo jednu važnu kampanju. Da bi naša djeca imala bistre glave i sačuvala takve misli, predstavićemo i aplikaciju koja će pomoći roditeljima da djeci ograniče korištenje društvenih mreža. Smatramo da društvene mreže ne mogu da vaspitavaju našu djecu, niti mogu da im zamijene drugare i zdravo, srećno djetinjstvo – kazao je gradonačelnik.

Prisutni u Kući Milanovića su mogli da vide i idejni primjer školske uniforme, koju je ranije najavio gradonačelnik, kao i da čuju više o projektu „Zdrava užina i hrana u svakoj školi“.

Nastavi čitati

Banjaluka

NI POVEĆANJA PLATA, NI KOLEKTIVNOG UGOVORA! Savić-Banjac podsjetila na 17 godina nepravde prema vaspitačicama

Gradski menadžer Mirna Savić – Banjac osvrnula se na komentar predsjednika Vlade Republike Srpske Save Minića da Grad nije povećao platu vaspitačima.

-Plate vaspitačicama nisu bile povećane, ali samo za vrijeme SNSD-a. Od kada je gradonačelnik Draško Stanivuković došao na čelo Banjaluke, vaspitačice su prvo dobile povećanje plate od 100 KM. Nakon toga, 2023. godine plata je povećana 150 KM, a ove godine 270 KM neto, odnosno 20 odsto – rekla je ona.

Podjsetila je i na to da za vrijeme prethodnih administracija nije bio potpisan ni kolektivni ugovor.

-Na to su čekali punih 17 godina. Nisu vas dobro informisali, a ja vas molim da napravite pet vrtića u Banjaluci za koje smo dali lokacije i koji su prije dvije godine obećani iz kabineta nekadašnjeg predsjednika Republike Srpske – istakla je ona.

Nastavi čitati

Aktuelno