Banjaluka
STANIVUKOVIĆ: Imamo novac za subvencije ali imamo i nove opstrukcije skupštinske većine

Grad Banjaluka ima dovoljno novčanih sredstava da isplati sve subvencionisane i besplatne mjesečne karte za gradski prevoz kategorijama stanovništva koje su ranije utvrđene, rekao je ovo gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.
On je dodao da Skupština Grada namjerno opstrušiše razvoj.
– Problem je tehničke prirode. Naime, Skupština ne želi da usvoji odluku o nastavku realizacije ove politike. Još jedna namjerna opstrukcija Skupštine Grada i jasno pokazivanje njihovih namjera – ne žele da se Banjaluka razvija i ide ka naprijed! – kaže Stanivuković.
Danas je nastavak sjednice Skupštine grada Banjaluka na kojoj će jedna od tema biti i javni prevoz.
Град Бања Лука има довољно новчаних средстава да исплати све субвенционисане и бесплатне мјесечне карте за градски превоз категоријама становништва које су раније утврђене.
Проблем је техничке природе. Наиме, Скупштина не жели да усвоји одлуку о наставку реализације ове политике.…— Драшко Станивуковић (@Stanivukovic_D) August 29, 2023
Banjaluka
USPJEŠNO OKONČANI RADOVI: Bezbjedniji saobraćaj na pružnom prelazu u Zalužanima

Uspješno su okončani radovi na modernizaciji pružnog prelaza u Zalužanima, čime je značajno podignut nivo bezbjednosti saobraćaja u ovom dijelu grada.
Gradonačelnik Draško Stanivuković poručio je kako su ljudski životi prioritet, te da je on, prije nego što je postao gradonačelnik, obećao da će biti riješen problem pružnih prelaza u Banjoj Luci.
-Danas ta obećanja ispunjavamo. Banja Luka je prva lokalna zajednica u Republici Srpskoj koja je pokrenula sistemski proces unapređenja stanja na pružno-putnim prelazima na svojoj teritoriji, a u cilju prevencije saobraćajnih nezgoda. Završili smo modernizciju pružnog prelaza u Zalužanima, a u narednim danima isti posao realizovaćemo i u Dervišima. Za ovaj projekat izdvojili smo 500 hiljada KM – poručio je gradonačelnik.
Ovaj projekat, Grad Banja Luka realizovao u saradnji sa preduzećem „Željeznice Republike Srpske.
Naime, u okviru ovih radova postavljen je elektronski uređaj za kontrolu pružnog prelaza „Zalužani“, a projekat je podrazumijevao izgradnju signalizacije u jednom i drugom putnom pravcu u dužini od 1,5 kilometara sa pripadajućom infrastrukturom za regulaciju saobraćaja na pružnom prelazu.
Postavljeni su branici na samom prelazu sa automatskim upravljanjem, te ugrađene gumene patosnice kao tehnička adaptacija neophodna za odvijanje saobraćaja pri prelasku preko pruge.
Banjaluka
NAKON TRI MJESECA RIJEŠEN PROBLEM: Uskoro konkurs za stipendije, ali i besplatne građevinske dozvole

Nakon gotovo tri mjeseca, počelo je objavljivanje odluka u Službenom glasniku Grada Banje Luke.
Među brojnim važnim odlukama konačno je objavljena i odluka o stipendiranju učenika i studenata, kao i odluka o besplatnim građevinskim dozvolama, koje će stupiti na snagu 28. septembra.
-Našim posvećenim i spretnim radom uspjeli smo da objavimo u Službeni glasnik odluke koje se tiču besplatnih građevinskih dozvola i stipendija za naše srednjoškolce i studente i na taj način odblokiramo rad Grada – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković, istakavši da će se, uprkos permanentnim blokadama, ipak uspjeti nadoknaditi svi zaostaci.
Gradonačelnik je pozvao rukovodstvo Skupštine grada Banje Luke da što prije zakaže sjednicu Kolegijuma, kako bi odredili termin redovne sjednice i počeli da rade u interesu grada.
Inače, stupanjem na snagu odluke o stipendiranju učenika i studenata stvoriće se uslovi za raspisivanje konkursa, ali i sprovođenje drugih procedura u vezi sa dodjelom stipendija.
Takođe, nakon što odluka o besplatnim građevinskim dozvolama stupi na snagu započeće i sve procedure uređenja postupka i načina realizacije navedene odluke.
Podsjećamo, zbog neobjavljivanja odluka u Službenom glasniku na čekanju je bila primjena brojnih važnih odluka.
Нашим посвећеним и спретним радом УСПЈЕЛИ СМО без секретара да објавимо у службени гласник одлуке које се тичу БЕСПЛАТНИХ ГРАЂЕВИНСКИХ дозвола и СТИПЕНДИЈА за наше средњошколце и студенте и на тај начин одблокирамо рад Града!
Успјећемо стићи све заостатке упркос перманентним…
— Драшко Станивуковић (@Stanivukovic_D) September 22, 2023
Banjaluka
DAN BEZ AUTOMOBILA: Obustava sabraćaja u centru Banjaluke

Saobraćaj u centru Banjaluke danas od podne biće obustavljen za sva motorna vozila zbog obilježavanja Evropske sedmice mobilnosti, a povodom Svjetskog dana bez automobila.
U gradskom Odjeljenju za saobraćaj i puteve Srni je rečeno da će saobraćaj biti obustavljen od 12.00 do 21.00 čas u Ulici kralja Petra Prvog Karađorđevića na dijelu od Trga srpskih vladara od Banskog dvora do raskrsnice sa Ulicom Marije Bursać.
Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja regulisanje i preusmjeravanje saobraćaja vršiće se na propisan način.
Evropska sedmica mobilnosti, završava se danas obilježavanjem Dana bez automobila.
Tim povodom u Banjaluci će biti održana tradicionalna 22. Banjalučka biciklijada pod nazivom “Dva su točka dovoljna” u organizaciji Banjalučke kritične mase i Centra za životnu sredinu, uz podršku Grada i EU Info centra.
Start trke je zakazan za 18.00 časova na Trgu Krajine.
Ruta je duga oko šest kilometara, a predviđeno vrijeme vožnje je oko 60 minuta. Nakon završetka vožnje, slijedi izvlačenje nagrada.
-
Uncategorized2 dana ago
ĐAJIĆ BEZ SRAMA “DOBAR SAM S KRIMINALCIMA, sve koji se nisu učlanili u SNSD-a ODMAH SMIJENITI jer su zauzeli mjesta članovima partije” (FOTO, VIDEO)
-
Hronika1 dan ago
MISLILI SMO DA SE TO DEŠAVA NEGDJE DALEKO U SVIJETU! Braća iz Laktaša držala sestru ZAKLJUČANU skoro cijeli život
-
Banjaluka2 dana ago
OVO BANJALUKA JOŠ NIJE VIJDELA! Momak i djevojka kažnjeni zbog sek*a u GOSPODSKOJ ULICI!
-
Hronika21 sat ago
UŽAS U BANJALUCI! Auto pokosio čovjeka na trotinetu
-
Banjaluka1 dan ago
GRADONAČELNIK KUM KRSNE SLAVE: Stanivuković prisustvovao molitvi povodom praznika rođenja Presvete Bogorodice u Hramu u Dervišima
-
Politika2 dana ago
RAT MOĆNIKA ZBOG LOVIŠTA NA MANJAČI! I Dodika upetljavaju u cijelu priču
-
Hronika2 dana ago
U BEOGRADU NAPADNUT SIN RADOVANA VIŠKOVIĆA! Reagovala policija Srbije
-
Sport2 dana ago
BIVŠA TENISERKA OPET PLJUJE ĐOKOVIĆA “Nikad nećeš biti kao Rodžer i Rafa!”