Banjaluka
Stanivuković nakon sastanka sa penzionerima: Isplata za više od 41 hiljadu penzionera

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković nakon današnjeg sastanka sa predstavnicima udruženja penzionera najavio je da će svi penzioneri sa teritorije grada dobiti jednokratnu pomoć od 60 KM.
Stanivuković je danas rekao da je prijedlog Gradske uprave da penzioneri sa najnižim primanjima dobiju po 100 KM, a ostali niže iznose, ali su kaže, predstavnici udruženja tražili da sve bude raspoređeno “na ravne časti”. Broj penzionera u Banjaluci je 41.274.
Ova mjera, kaže Stanivuković, prenosi N1 izazovna je za Gradsku upravu i tvrdi, iznos pomoći bi bio ekvivalentan pomoći koju je isplaćivala Vlada Republike Srpske da je pomoć umjesto 100 KM iznosila 600 KM.
Stanivuković tvrdi da Gradska uprava nije pristala na isplatu sredstava Elektroprivredi u skladu sa zahtjevima skupštinske većine i ranijom odlukom Skupštine grada (penzioneri su trebali dobiti po 100 KM za plaćanje računa za struju).
Stanivuković je najavio da očekuje od skupštinske većine da se usvoji rebalans budžeta za ovu godinu. Uz to, napomenuo je da Grad već pomaže penzionere kroz subvenciju mjesečnih karata.
Najavio je da se razmatra mjera koju je nazvao “karticama prijateljstva”. Gradska uprava, tvrdi, traži mogućnost da sa društvenoodgovornim trgovačkim firmama za penzionere koji bi dobili ove kartice obezbijedi posebne popuste i povoljniju trgovinu.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ SA PREDSTAVNICIMA „DEPOTA“: Grad ulaže napore da riješi probleme deponije i radnika

Gradonačelnik Draško Stanivuković sa saradnicima održao je sastanak sa predstavnicima preduzeća „Depot“.
-Sastanak je održan povodom trenutne situacije i izazova sa kojima se ovo preduzeće, radnici, gradska deponija i sam grad Banja Luka suočavaju – rekao je gradonačelnik nakon održanog sastanka.
Poručio je i to kako će gradska administracija nastaviti ulagati napore i u narednom periodu da se ovi izazovi prevaziđu.
Banjaluka
POSJETITE I UŽIVAJTE! “Jesen sa Jesenjinom” u Banjaluci

Povodom 130 godina od rođenja i 100 godina od smrti Sergeja Aleksandroviča Jesenjina Centar za ruske studije Filološkog fakulteta Univerziteta u Banaluci organizuje manifestaciju “Jesen sa Jesenjinom”, u okviru koje su predviđene brojne aktivnosti.
Kako je saopštio Centar za ruske studije, obilježavanje ovog važnog jubileja započeće 10. oktobra kvizom za učenike srednjih škola, a završiće se 11. decembra pozorišnom predstavom “S Jesenjinom u srcu”, koju izvodi Udruženje za očuvanje tradicije iz Prijedora.
“Tokom oktobra i novembra na Filološkom fakultetu biće organizovana predavanja domaćih i stranih istraživača djela Sergeja Jesenjina, zatim pjesničko veče poetskog teatra ‘Saputnici’ i okrugli sto za učenike srednjih škola pod nazivom ‘Jesenjin i TikTok generacija: Da li poezija još uvijek govori mladima?’. U saradnji sa Centrom za otvoreno obrazovanje na ruskom jeziku biće organizovano i takmičenje u recitovanju inspirisano Jesenjinovim stihom ‘Pričaću ti polja puna klasja'”, stoji u saopštenju Centar za ruske studije.
Sergej Aleksandrovič Jesenjin rođen je na današnji dan, 3. oktobra 1895. u Konstantinovu u Rusiji i jedan je od omiljenih ruskih pjesnika među Srbima.
Banjaluka
NAJVEĆI EKOLOŠKI PROJEKAT U BANJALUCI! Počinje saradnja sa francuskom kompanijom „VEOLIA“

Gradonačelnik Draško Stanivuković održao je danas sastanak sa predstavnicima francuske kompanije “VEOLIA”, svjetskog lidera u oblasti otpadnih voda, cirkularne ekonomije i obnovljivih izvora energije.
-Sa 220.000 zaposlenih, više od 5.000 sistema za upravljanje otpadnim vodama i velikim ulaganjima u zelenu energiju, ova kompanija je partner čija iskustva mogu biti dragocjena i za naš grad. Upravo ovakva saradnja je važna za najveći ekološki projekat u istoriji Banjaluke – izgradnju prečišćivača otpadnih voda – kazao je gradonačelnik nakon sastanka.
Prema njegovim riječima, cilj je da u godinama pred nama Banjaluka dobije najsavremeniji sistem za prečišćavanje otpadnih voda, uporediv sa evropskim gradovima, i da time u potpunosti zaštitimo Vrbas i našu životnu sredinu.
-Naš grad mora biti dio evropskih rješenja za čistiju i zdraviju budućnost – zaključio je gradonačelnik.
-
Zdravlje7 sati ago
LJEKARI DOŠLI DO SJAJNOG OTKRIĆA! Ovo je najbolji doručak za srčane bolesnike
-
Hronika3 dana ago
IMALI SU FANTOMKE! “Tukli su me nogama i rukama u policiji u Laktašima”
-
Svijet2 dana ago
IZRAELSKE SNAGE OTELE STUDENTA IZ SRBIJE: Ognjen poslao poruku (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
HAOS U TUZLI! Sveštenika ćemo preobratiti na islam, a KRST ZAMIJENITI MJESECOM I ZVIJEZDOM (FOTO)
-
Uncategorized3 dana ago
ŠTA PIŠE U REFORMSKOJ AGENDI: Cijene struje u BiH usklađuju sa EU
-
Društvo2 dana ago
BRANKA BRANKOVIĆ, dugogodišnja novinarka iz Banjaluke, PREMINULA JE JUTROS u Univerzitetskom kliničkom centru u Banjaluci
-
Politika2 dana ago
SDA TVRDI DA JE STVARNOST DRUGAČIJA! “Dodik u dva dana dva puta pobijedio “trojku”, OHR i pravosuđe”
-
Svijet3 dana ago
I MAKRON SE PRIDRUŽIO MERCU “Evropa je u sukobu sa Rusijom”