Connect with us

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ O REZOLUCIJI UN – a: Načinjen je još jedan nepotreban korak udaljavanja naroda koji žive u Bosni i Hercegovini

-Naša otadžbina, naša borba! Boli to, da oni koji su najviše ubijali danas upiru prstom u nas. Boli to, da oni koji su činili genocid nad nama – danas nama presuđuju. Umjesto da koračamo naprijed ka svjetlijoj i prosperitetnijoj budućnosti, načinjen je još jedan nepotreban korak udaljavanja naroda koji žive u Bosni i Hercegovini, korak koji će samo produbiti već postojeći jaz i otežati suživot kojem deklarativno teže oni koji su taj korak i načinili.

Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković komentarišući usvojenu Rezoluciju UN – a o genocidu o Srebrenici.

-Iako veći dio svijeta nije podržao prekrajanje istorije i politizaciju ovakvog događaja, sramna Rezolucija UN je usvojena, te je time napravljena ogromna šteta u odnosima Srba i Bošnjaka. Ova borba nas nije oslabila, naprotiv, ujedinila nas je i ojačala za sve ono što dolazi. Zahvaljujem predsjedniku i rukovodstvu Srbije na snažnoj borbi za istinu u kojoj smo svi zajedno učestvovali. Naš glas je ipak odjeknuo – kazao je gradonačelnik.

Poručio je i to kako su svijetom odjekivala i zvona i molitve srpskih i ruskih crkava, gdje smo se molili Bogu za snagu za sve ono što nam dolazi.

-Iskoristio sam priliku da zapalim svijeću za sve borce koji su dali život za slobodu našeg naroda, svjestan da borba još traje. Samo sloga biće poraz vragu, neka živi Srbija, neka živi Republika Srpska – poručio je Stanivuković.

Banjaluka

VLADIMIR GRUJIĆ “U momentu stupanja na dužnost Draška Stanivukovića BROJ ZAPOSLENIH je bio 767, a sada ih ima 811”

U proteklom periodu iznesene su mnoge neistine u vezi sa brojem zaposlenih u Gradskoj upravi, ali su zvanične informacije pokazale mnogo drugačije stanje.

U momentu stupanja na dužnost gradonačelnika Draška Stanivukovića broj zaposlenih je bio 767, a sada ih ima 811, što predstavlja neznatno povećanje, kada se uzme u obzir broj realizovanih projekata u interesu građana.

Rekao je ovo Vladimir Grujić, šef Kabineta gradonačelnika Banjaluke, ističući da je svako zaposlenje sprovedeno putem javnog konkursa u skladu sa zakonskim propisima, u prilog čemu govori i činjenica da ni česte inspekcijske kontrole nisu ustanovile nikakve nepravilnosti.

– Posebno nam je drago što je 15 novozaposlenih iz reda porodica poginulih boraca, jer naša je ne samo zakonska, nego i ljudska i moralna obaveza je da vodimo računa o ovoj kategoriji stanovništva. Takođe, trebamo biti ponosni što smo podmladili vatrogasnu brigadu, pa kada se sve sabere i oduzme i uzme u obzir nevjerovatan broj novih mjera koje su uvedene, svima je jasno da je broj zaposlenih na samom minimumu za efikasno funkcionisanje uprave i svim izazovima sa kojima smo suočeni – ističe Grujić.

Grujić kaže da SNSD ne može da se pohvali novim projektima niti mjerama.

– Međutim, mogu da se “pohvale” da su u svom mandatu zaposljavali ljude sa lažnom diplomama, a najbolji dokaz za to je da su te zloupotrebe dobile epilog u vidu sudskih procesa koji polako ali sigurno pokazuju njihov princip rada. Mogu da se “pohvale” i da su sva javna preduzeća ostavili u teškoj dubiozi – poručuje Grujić i dodaje da podrška koju je gradonačelnik Stanivuković dobio na prethodnim izborima najbolje pokazuje da su njegove politike ispravne i u interesu građana.

Nastavi čitati

Banjaluka

OD 1. APRILA LJETNO RADNO VRIJEME za ugostiteljske i trgovinske objekte

Od 1. aprila primjenjuje se ljetnje radno vrijeme ugostiteljskih objekata, kako onih koji su smješteni u stambeno-poslovnim zgradama kolektivnog stanovanja, tako i ugostiteljskih objekata smještenih van pomenutih zgrada, te objekata koji na području grada obavljaju trgovinsku, zanatsku i uslužnu djelatnost.

Ljetnje radno vrijeme za ugostiteljske objekte bez obzira na vrstu, koji su locirani u stambeno-poslovnim zgradama kolektivnog stanovanja je od 7.00 do 24.00 časa.

Ljetnje radno vrijeme ugostiteljskih objekata smještenih van stambeno-poslovnih zgrada kolektivnog stanovanja propisano je članom 6. Odluke o određivanju radnog vremena ugostiteljskim objektima na području grada Banja Luka, i to:

–restorani, ugostiteljski objekti za ishranu i piće i ugostiteljski objekti za piće:

od 7.00 do 24.00 časa, radnim danima

od 7.00 do 1.00 čas, vikendom (petak i subota)

–restorani, ugostiteljski objekti za ishranu i piće i ugostiteljski objekti za piće, kojima je dodijeljen znak kvaliteta „Zlatna kašika“:

od 7.00 do 1.00 čas, radnim danima

od 7.00 do 2.00 časa, vikendom (petak i subota)

-noćni klubovi:

od 19.00 do 3.00 časa, radnim danima

od 19.00 do 4.00 časa, vikendom (petak i subota)

-saloni za posebne prilike (svadbeni saloni i sl.):

od 7.00 do 4.00 časa.

Navedeni objekti trebaju da, na vidnom mjestu, istaknu gorenavedeno ljetnje radno vrijeme.

Objekti koji obavljaju trgovinsku, zanatsku i uslužnu djelatnost su dužni da se u ljetnjem periodu godine pridržavaju propisanog radnog vremena, odnosno da organizuju svoje poslovanje u periodu od 7.00 do 23.00 časa.

Ljetnje radno vrijeme se primjenjuje od 1. aprila do 30. septembra.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ IZNIO PRIJEDLOGE “Vodovodna mreža, most u Docu, IZGRADNJA KOČIĆEVOG ZBORIŠTA”

Kočićev zbor je autentičan banjalučki brend, ali treba napraviti bolju infrastrukturu pa da po tome budemo prepoznatljivi i da svi tada dolaze u Banjaluku, prijedlog je gradonačelnika Draška Stanivukovića na sjednici Skupštine tokom rasprave o prijedlogu Nacrta budžeta za 2025. godinu.

“U to ime smo predložili izgradnju Kočićevog zborišta, da se iz godine u godinu ne mora iznova plaćati po stotinu hiljada maraka za izgradnju privrmenih bina i ostale infrastrukture”, objasnio je Stanivuković.

 

 

Zbog toga u prijedlogu Nacrta budžeta Grada za 2025. godinu, našla se stavka kojom se predlaže izgradnja novog, fiksnog zborišta na Manjači, a Stanivuković je tokom uvodne riječi otkrio i gdje tačno.

“Novo Kočićevo zborište želimo da izgradimo na gradskoj zemlji i to u blizini Kočićeve kuće na Manjači, a ona se nalazi dalje od škole gdje se sada održava zbor. Prijedlog je da se izgradi fiksna, trajna arena koja može da primi pet, šest hiljada ljudi, da se urade staze, gdje idu šatori, bine i tako dalje”, istakao je Stanivuković.

Pored ovog prijedloga, Stanivuković je među prijedloge u Nacrtu budžeta uvrstio i dva kapitalna projekta a to je izgradnja vodovodne mreže Tunjice 1 i Tunjice 2, za koju je predviđeno 10 miliona maraka, kao i izgradnja mosta u Docu, za šta je predviđeno 15 miliona maraka.

“Kuća predaha za zbrinjavanje djece sa poteškoćama u razvoju, rekonstrukcija dvije kule na Kastelu, nastavak uređenja obala Vrbasa, novi amfiteatar kod Pravnog fakulteta, izgradnja sportsko-rekreativnih terena kod Akvane, projekti na Banj brdu, kružni tokovi, završetak mosta u Česmi, završavamo Centralno spomen obilježje”, naveo je Stanivuković neke od projekata čija je izgradnja predviđena ovim Nacrtom.

 

O prijedlogu za izgradnju novog Kočićevog zborišta nakon Stanivukovićevog izlaganja govorio je odbornik “Ujedinjene Srpske” Neven Stanić, koji podržava ovaj projekat.

“Bio sam za to da se ovo radi, ali na istoj lokaciji, međutim pratio sam i reakciju kolege Grbića tokom gradonačelnikovog izlaganja i koliko sam shvatio da je afirmativan prijedlog, mislim da to treba da se napravi”, istakao je Stanić.

BL portal

Nastavi čitati

Aktuelno