Connect with us

Banjaluka

Stanivuković: Zbog kršenja Poslovnika desiće se presedan u Skupštini Grada Banja Luka

-Poslovnik Skupštine grada Banje Luke je i zvanično prekršen. Predsjednik Skupštine, koji vodi računa o poštovanju istog,  lično ga je prekršio. Naime, niti jedna sjednica nije održana u periodu od 60 dana, iako Poslovnik jasno nalaže održavanje minimalno jedne.

Poručio je ovo gradonačelnik Banja Luke, Draško Stanivuković, osvrnuvši se na činjenicu da je posljednje zasjedanje Skupštine Grada bilo održano 30. marta.

-Ovo je najočigledniji primjer potpune opstrukcije. Zato se danas i javlja druga poslovnička obaveza, a to je da lično pokrenem inicijativu za održavanje sjednice, što je presedan i što se nikada nije desilo u istoriji Skupštine Grada, da jedan gradonačelnik zakazuje sjednicu, što nije moja dužnost. – istakao je Stanivuković.

Dodatno, kako kaže, inicijativa će sutra biti i zvanično predana.

-Danas sam prinuđen da to uradim, jer najvažnije tačke su i dalje na čekanju – prihodi Grada su na ovaj način ugroženi, pitanje funkcionisanja GOB-a i Akvane je dovedeno u pitanje, stavljena je na čekanje odluka o besplatnim građevinskim dozvolama, neradnoj nedjelji, završetak škole u Adi, izgradnja saobraćajnica u Česmi i Priječanima, regulacioni planovi i mnoga važna pitanja za naš grad – kategoričan je Stanivuković.

Podsjećamo, gradonačelnik Banja Luke, Draško Stanivuković ranije je rekao da je gradska administracija pripremila sve potrebne materijale za održavanje sjednice Skupštine Grada, te je racionalno i bez tenzija tada postavio pitanje zašto Skupština Grada ne radi.

Banjaluka

MUZIČKI SPEKTAKL Koncert “Banjalučanki” u Banskom dvoru

Ženski kamerni hor „Banjalučanke“ održaće 26. i 27. maja koncerte u Banskom dvoru.

-Vrijeme je da i zvanično najavimo održavanje dva koncerta u našoj najdražoj Koncertnoj dvorani Banskog dvora – naveli su iz ovog hora i dodali da oba koncerta počinju u 20.00 časova.

Saopštili su da besplatne pozivnice zainteresovani mogu preuzeti svakim radnim danom na biletarnici Banskog dvora od 12.00 do 18.00 časova.

Nastavi čitati

Banjaluka

NAPOKON! Zakazana vanredna sjednica banjalučke Skupštine

FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluke sa jednom tačkom dnevnog reda, prijedlogom odluke o usvajanju budžeta za tekuću godinu, održaće se u srijedu, 28. maja sa početkom u devet časova.

Nastavi čitati

Banjaluka

IZGLEDA PREDIVNO! I Banjaluka ima svoj Berlinski zid (FOTO/VIDEO)

Šareni motivi raznih životinja, biljaka, građevina, ljudi i mnogo čega drugog, krase zid kod Radničkog univerziteta u centru Banjaluke, a svojim izgledom privlače poglede i razbijaju sivilo betona i asfalta.

Ovi zanimljivi murali privlače poglede i pažnju Banjalučana i gostiju, koji kažu da ih ovaj oslikani zid podsjeća na jedan, svijetu mnogo poznatiji.

“Osim što razbija monotoniju, liči mi na čuveni Berlinski zid, koji je pored svoje negativne strane i razdvajanja grada na dva dijela, bio poznat i po živopisnim i raznovrsnim grafitima i muralima”, kaže za BL portal jedan od prolaznika.
Dodaje i da su mnogi od njih sačuvani do danas i predstavljaju pravu atrakciju u Berlinu.

Srđan Banović, BL portal

Nastavi čitati

Aktuelno