Connect with us

Hronika

Starica koja je nađena mrtva u bunaru počinila samoubistvo

Starica S.S. (72), koja je mrtva pronađena u bunaru u naselju Pejići kod Prijedora, najverovatnije je počinila samoubistvo, potvrđeno je „Glasu Srpske“.

Njeno tijelo izvukli su juče pripadnici Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Prijedor nakon što ih je njen brat obavijestio o njenom nestanku.

– Brat nestale žene nas je pozvao i zamolio da provjerimo napušteni bunar u blizini njihove kuće, jer je posumnjao da se u bunaru nalazi leš. Izlaskom na teren utvrđeno je da se u bunaru nalazi tijelo, nakon čega su o tome obavijestili policiju, a potom oko 19.30 časova izvukli tijelo- rekao je starješina pomenute vatrogasne jedinice Radovan Martić.

U Policijskoj upravi Prijedor kazali su da je uviđajem utvrđeno da u ovom slučaju nema elemenata krivičnog djela.

– Policijskoj upravi Prijedor 3. decembra oko 15. 50 časova prijavljeno je da je u mjestu Pejići u bunaru zatečeno beživotno tijelo lica S.S. iz Pejića. Uviđaj na licu mjesta obavili su policijski službenici PU Prijedor, a istom je prisustvovao i doktor mrtvozornik doma zdravlja Prijedor- rekli su u policiji i dodali da je o svemu obaviješten tužilac Okružnog tužilaštva Prijedor.

Hronika

PRIJETIO NA DRUŠTVENIM MREŽAMA Podignuta optužnica zbog prijetnji terorizmom u Konjicu

Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv dvadesetdvogodišnjeg Armela Zalihića, kojem je stavljeno na teret da je putem društvenih mreža prijetio izvršenjem terorističkog akta na džamiju u Konjicu.

Zalihića optužnica tereti da je 26. marta, u namjeri da ozbiljno zastraši stanovništvo i destabilizuje osnovne političke, ustavne i društvene strukture u BiH, putem društvene mreže prijetio izvršenjem terorističkog akta na džamiju u Konjicu, naveli su iz Tužilaštva BiH.

Prijetio je napadom na život i nanošenjem velike štete javnim objektima, što bi ugrozilo ljudske živote, prenosi Birn.

Pripadnici Federalne uprave policije su 28. marta identifikovali lice iz Konjica čiji su inicijali A.Z, koje je prijetilo da će za Bajram u džamiji u ovom mjestu počiniti masakr.

Zalihiću je, prema prijedlogu Tužilaštva, nakon hapšenja određen pritvor zbog opasnosti da bi mogao da pobjegne, utiče na svjedoke i ponovi krivično djelo.

Nastavi čitati

Hronika

SIJEVALE I PALICE: Uhapšena četvorica Banjalučana zbog nasilničkog ponašanja u Srpskim Toplicama

Četiri Banjalučanina uhapšeni su sinoć zbog sumnje da su počinili krivično djelo nasilničko ponašanje.

Uhapšeni su B.К., LJ.К., NJ.S. i G.S. svi iz Banjaluke, a traga se za još nekoliko osoba.

“Nadležnoj policijskoj stanici sinoć oko 19 časova prijavljeno je da je u naselju Srpske Toplice u Banjaluci narušen javni red i mir, kada je više nepoznatih muškaraca napalo dvojicu, koja su zadobila tjelesne povrede. Povrijeđenima je ukazana ljekarska pomoć na Univerzitetsko – kliničkom centru Republike Srpske” saopšteno je.

Iz policije su saopštili da rade na utvrđivanju svih činjenica i okolnosti u vezi sa navedenim krivičnim djelom, a u toku je intenzivna potraga za nekoliko osoba.

Kako saznajemo, u sukobu su korišćene i palice, a povod su navodno narušeni porodični odnosi.

Nastavi čitati

Hronika

IMALI SU FANTOMKE! “Tukli su me nogama i rukama u policiji u Laktašima”

Žarko Babić iz Svodne kod Novog Grada tvrdi da su ga maskirana lica sa fantomkama sat vremena tukla palicama, rukama i nogama u Policijskoj stanici Laktaši, dok je njegov advokat Sonja Malić najavila da će biti podnesena tužba protiv MUP RS.

Advokat Sonja Malić potvrdila je za Srpskainfo da je već podnesena pritužba Službi za zaštitu integriteta MUP Republike Srpske i to protiv inspektora koji je pozvao Babića na informativni razgovor i to u svojstvu svjedoka.

– On je morao zaštititi prava Žarka Babića kojeg je pozvao u policijsku stanicu u svojstvu svjedoka. Svakako ćemo u narednom periodu podnijeti i tužbu protiv MUP Republike Srpske zbog premlaćivanja moga branjenika u Policijskoj stanici Laktaši – izjavila je advokat Malić.

Sam Babić detaljno je opisao torturu koju je preživio 18. septembra ove godine u Policijskoj stanici Laktaši.

– Dana 17. septembra ove godine dobio sam poziv iz Policijske stanice Laktaši da dođem na informativni razgovor. Pomislio sam da je riječ o firmi “LS Babić d.o.o.”, kojom upravljam, a koja se bavi uvozom i rentiranjem automobila, ali mi je taj inspektor rekao „nije ništa, običan razgovor, samo dođi“. Otac sam dvije kćerkice u dobi od dvije i jedne godine i odmah da napomenem da unazad 10 godina nisam počinio krivično djelo.

Mlađu je povela supruga, a ja sam sa starijom krenuo prema Banjaluci da je ostavim kod majke. Kada sam došao u policijsku stanicu u Laktašima, dočekao me mlađi inspektor, a ubrzo i inspektor u civilu koji mi je pokazivao fotografije i prijetio riječima:

“Bolje pričaj sad će doći ovi iz UKP vidio si kako su prošli ovi po Banjaluci, a ti ćeš najgore“. Odgovorio sam da ne znam ništa o onome što me pitao. Inspektor je zatim izašao i vratio se za par minuta i rekao: “Jesam ti rekao“.

U prostoriju su ušla maskirana lica, počeli su me udarati palicama, rukama i nogama dok su me savijali prema podu. Nakon toga su me prislonili uza zid, udarali po leđima i nogama, a jedan me tukao golf palicom s metalnim vrhom i naslanjao je na genitalije. Vikali su, čupali za kosu, tukli me bez prestanka skoro sat vremena – ispričao je Žarko Babić.

Prema njegovim riječima, nasilnici sa fantomkama su mu davali ultimatum da se javi policiji sa navodnim saznanjima, a kada je odbio, nastavili su sa udarcima.

– Nakon svega su me pustili, ali i opet pozvali na telefon, jer su pogriješili u papirologiji pa sam im, iako izmučen, pomogao da isprave kvalifikaciju krivičnog djela na koje sam dao izjavu kao svjedok. Kada sam krenuo kući, u Kozarcu mi je pozlilo, osjetio sam da gubim svijest i završio sam u hitnoj pomoći. Pozvao sam suprugu da dođe po majku i kćerku i onda sam ispričao šta se dogodilo. Konstatovane su mi povrede dva pršljena i brojne modrice po tijelu – naveo je Babić.

Njegova ispovijest zajedno sa najavom advokata da će tužiti MUP Republike Srpske zbog brutalnog premlaćivanja baca dodatnu sjenku na rad policijskih službenika i otvara pitanje odgovornosti za ovakve događaje.

(Srpskainfo) Foto: Srpskainfo/Ustupljena fotografija

Nastavi čitati

Aktuelno