Connect with us

Društvo

STIŽE KRAJ LIJEPOM VREMENU! U maju padaju temperature a čeka nas i PUNO KIŠE!

Maj će nam uskoro pokazati i svoju hladniju stranu, a do sredine mjeseca širom zemlje pašće i veće količine kiše uz lokalno nevrijeme, objavio je BHMETEO.

“To bi bilo to od stabilnog i vrućeg vremena. Od sutra ulazimo u duži period vrlo nestabilnog vremena uz čestu kišu i lokalne grmljavinske pljuskove”, naveli su.

Od utorka se, kako dodaju, očekuje i osjetan pad temperatura koji bi potrajao.

Republički hidrometeorološki zavod je za danas najavio ujutru pretežno oblačno, na istoku i jugoistoku i kišovito, u ostalim predjelima uglavnom suvo.

“U nastavku dana više sunčanih perioda, a slaba kiša moguća je i ponegdje u Krajini. Kasnije popodne i uveče novo naoblačenje na zapadu i jugu koje će se širiti ka istoku, te ponegdje na sjeveru i istoku dovesti do prolazne kiše, a može malo i zagrmiti. I dalje će biti vrlo toplo, a na sjeveru i zapadu i vjetrovito uz umjeren do jak vjetar. U narednoj noći jače naoblačenje na sjeverozapadu sa kišom i pljuskovima, koji će ponegdje biti i jači”, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.

Očekuje se slab do umjeren vjetar, povremeno pojačan, na sjeveru i zapadu uz jake udare, jugozapadni do zapadni.

Maksimalna temperatura vazduha od 24 do 30, u višim predjelima od 19 stepeni Celzijusovih.

Društvo

VRELINA NE POPUŠTA: Stiže još jedan pakleno topao dan!

U Bosni i Hercegovini sutra, 17. jula, očekuje se pretežno sunčano i veoma toplo vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. Tokom dana temperature će rasti do ljetnih maksimuma, dok su krajem dana na sjeveru zemlje mogući lokalni pljuskovi.

Jutarnja temperatura kretaće se od 16 do 22 stepena, na jugu i do 26°C, dok će dnevna dostizati od 28 do 34 stepena, a u Hercegovini i do čak 38°C. Duvaće slab do umjeren zapadni i jugozapadni vjetar.

Meteorolozi savjetuju oprez tokom najtoplijeg dijela dana, dovoljan unos tečnosti i izbjegavanje dužeg boravka na direktnom suncu.

Nastavi čitati

Društvo

IMA 106 GODINA: Ovaj Banjalučanin PRIMA PENZIJU već četiri i po decenije, a evo koliko je radio

Najstariji penzioneri u Srpskoj, njih petoro, imaju preko 100 godina.

ako su saopštili iz Fonda PIO, troje je rođeno 1920, a dvoje 1922. godine. Dakle, riječ je o penzionerima koji imaju 106, odnosno 104 godine.

Među njima, najduži penzionerski staž, a riječ je o starosnoj penziji, ima jedan Banjalučanin. On je korisnik prava 45 godina, a ostvario je staž od 20 godina.

Iz Fonda PIO odali su priznanje svojim najstarijim korisnicima prava, odnosno, onima koji su navršili više od 100 godina života.

– Ovi penzioneri svjedoče o vremenu velikih izazova, rada, požrtvovanosti i ljubavi prema porodici i zajednici. Želimo im dobro zdravlje, mir, radost i još mnogo lijepih trenutaka – poručili su iz Fonda PIO.

srpskainfo.com

Nastavi čitati

Društvo

ROMANTIKA KOJA JE ODUŠEVILA REGION Na konju stigao pod njen prozor, pa kleknuo i zaprosio je

Djevojka u Novom Sadu doživjela je nesvakidašnju prosidbu koja je ličila na scene iz bajke.

zabranik se ispod njenog prozora pojavio jašući konja i obučen u narodnu nošnju.

Zatim je kleknuo i zaprosio je, a djevojka nije mogla da sakrije oduševljenje.

 

Snimak se ubrzo proširio društvenim mrežama i izazvao oduševljenje mnogih gledalaca, dok su se u komentarima nizale čestitke za ovaj prelijepi par, prenosi nsuzivo.rs.

Nastavi čitati

Aktuelno