Hronika
STRAVIČNA TRAGEDIJA! Bježeći od požara PAR SA BEBOM OD 2 MJESECA u naručju skočio sa 7. sprata VIDEO

Luiz Evaldo Lima (28), Grasijana Rosa de Oliveira (34) i njihov dvomjesečni sin Leo Oliveira de Lima poginuli su juče dok su pokušavali da pobjegnu od požara koji je izbio u njihovom stanu u Brazilu.
Par je poginuo nakon što su skočili iz svog stana koji se nalazi na sedmom spratu sa svojim sinom u pokušaju da pobjegnu iz pakla.
straga o uzroku požara u stambenom bloku u Valparaiso de Gojasu, u blizini Brazilije u toku. Međutim, prema riječima anonimnog svjedoka, plamen se proširio “veoma brzo i nasilno”.
1atrogasna ekipa je evakuisala stanovnike iz bloka, a 15 osoba je prebačeno u lokalne bolnice zbog udisanja dima.
Dvije osobe, uključujući Gracijaninu majku, spasene su iz stana para u utorak ujutro. Za drugu osobu se vjeruje da je tapetar.
“Vidjeli smo par sa djetetom na prozoru sedmog sprata. Počeli smo da vičemo da ne skaču, ali ih je plamen brzo zahvatio. Na kraju su skočili i umrli na mjestu – prisjetio se Felipe Fereira, koji živi u susjednoj zgradi.
Kapetan Fabio Hose Rodrigez iz vatrogasne službe Gojasa rekao je lokalnim medijima da su roditelji i dijete “umrli od očaja”. Moglo je biti nešto što je eksplodiralo i pogodilo gasne cijevi – spekulisao je Major Maurisio Koreja iz vatrogasne službe.
Grasijana (35) je bila kozmetičarka, a Luiz (28) je bio konobar, kako je izvijestio “NeedToKnow”.
Hronika
ZATVOR ZA MONSTRUMA! Tužilaštvo traži pritvor za osumnjičenog (39) za UBISTVO BAKE I DJEDA

Više javno tužilaštvo u Jagodini saopštilo je da je predložilo sudu da odredi pritvor do 30 dana M.M. (39) iz sela u okolini Jagodine zbog sumnje da je 26. septembra ubio svoju babu (76) i dedu (79).
Pritvor je predložen zbog opasnosti od bjekstva, da osumnjičeni ne bi uticao na svedoke i zbog uznemirenja javnosti, saznaje Tanjug.
Osumnjičeni je prethodno na saslušanju u tužilaštvu izneo odbranu. MUP je u nedelju saopštio da je uhapšen M.M. zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo, odnosno da je 26. septembra oštrim predmetom usmrtio svoju sedamdesetšestogodišnju babu i svog sedamdesetdevetogodišnjeg dedu u njihovoj porodičnoj kući u okolini Despotovca, a potom pobegao.
Intenzivnim radom policije on je pronađen i uhapšen.
Hronika
DOLIJAO! Načelnik Opštine Banovići OPTUŽEN ZA PRIMANJE MITA!

Načelnik Opštine Banovići i predsjednik Opštinske organizacije Stranke demokratske akcije (SDA) Bego Gutić (55) optužen je za više krivičnih djela među kojima su primanje dara ili drugih oblika koristi i trgovina uticajem.
Optužnicu protiv njega podgilo je Tužilaštvo Tuzlanskog kantona koje ga osim za pomenuta krivična djela tereti i za davanje dara ili drugih oblika koristi i učestvovanje u grupi ljudi koja spriječi službenu osobu u vršenju službene radnje.
Optužnica Gutića tereti da je krivična djela počinio od maja 2020. do jula 2023. godine kao predsjednik Opštinske organizacije Stranke demokratske akcije (SDA) Banovići, a od decembra 2020. godine i kao načelnik Opštine Banovići.
Prva tačla Gutića tereti da je od maja 2020. do marta 2021. godine, koristeći svoj politički i društveni uticaj, posredovao kod novoizabranog vršioca dužnosti direktora Rudnika mrkog uglja Banovići, koji je također bio član političke stranke SDA, da se dvoje zaposlenika, koji su bili članovi druge političke stranke i sindikata, smijene i prerasporede na niže plaćena radna mjesta. U decembru 2020. godine, dodatno je intervenisao da se još jedan radnik premjesti zbog političkih stavova njegove supruge.
Druga tačka ga tereti da je februaru 2022. godine, koristeći svoj položaj načelnika opštine i predsjednika Opšinskog odbora SDA, ponudio odborniku iz opozicione stranke nezakonitu korist u vidu zaposlenja članova njegove porodice u javnim institucijama i preduzećima, sa ciljem da taj odbornik napusti svoju stranku i priključi se klubu odbornika SDA Banovići, čime bi se osigurala politička većina u opštinskom vijeću.
Obornik je odbio ponudu, a postupanje optuženog je bilo suprotno načelu zakonitosti i transparentnosti, čime je svjesno prekršio Kodeks ponašanja koji je donijelo Opštinsko vijeće Banovići, te postupao suprotno odredbama Zakona o sukobu interesa u organima vlasti u FBiH.
U trećoj tački optužnice se Gutiću na teret stavlja da je u julu 2023. godine, koristeći svoj politički i službeni položaj, putem javnog poziva organizovao okupljanje građana ispred zgrade Opštine Banovići s ciljem da se spriječi ulazak odbornika u prostorije Opštinskog vijeća Banovići. Okupljeni građani, predvođeni optuženim, fizički su onemogućili pristup odbornicima, uz verbalne i fizičke napade, čime je zakonodavnom tijelu opštine onemogućeno da obavi službenu radnju u skladu sa zakonom.
Kako je saopštilo a Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kanton optužnica protiv Gutića je potkrijepljena većim brojem materijalnih dokaza koji su dostavljeni Opštinskom sudu u Banovićima.
N.T.
Hronika
NESVAKIDAŠNJI SLUČAJ U ŠUMI! Žena i muškarac se potukli zbog kestenja, reagovala policija!

Da ljudska netrpeljivost ponekad može prerasti u nesvakidašnje sukobe, potvrđuje i događaj iz cazinskih šuma gdje je došlo do fizičkog sukob između muškarca i žene, i to zbog kestenja.
Prema riječima očevidaca, sve je počelo verbalnim sukobom dok su oboje sakupljali kestenje.
Rasprava se ubrzo pretvorila u fizički obračun, pri čemu je muškarac nasrnuo na ženu.
Srećom, prisutni su reagovali na vrijeme i uspjeli razdvojiti zavađene strane, čime je spriječena ozbiljnija posljedica.
Nezvanično se saznaje da je na lice mjesta ubrzo stigla i policijska patrola, koja je preuzela daljnje postupanje u vezi s ovim nesvakidašnjim slučajem, prenosi Krajina.ba.
-
Politika2 dana ago
OGLASILA SE GORICA DODIK “Znam ko namješta mojoj porodici”
-
Politika3 dana ago
CVIJANOVIĆ BIJESNA “Ko je ovastio Stalnu misiju BiH pri UN-u da NAPUSTE SALU TOKOM GOVORA NETANJAHUA?”
-
Region3 dana ago
DA LI ĆE SLOVENIJA IZAĆI EU i NATO? Pokrenuta kampanja za SLOEXIT
-
Politika2 dana ago
STRUJA SVE SKUPLJA, DŽEPOVI DIREKTORA SVE DEBLJI! Dosije Vlatković – od prodavca polisa do milionera
-
Politika2 dana ago
AMERIČKA PROCJENA! Dodik krije TRI MILIJARDE kapitala u Sloveniji!
-
Region3 dana ago
MOLILI SMO ZA PRODUŽETAK ODLAGANJA SANKCIJA NIS, ne vjerujem da će do toga doći
-
Politika3 dana ago
DODIK DO JUČE PRIJETIO POLICIJOM NA BIRALIŠTIMA, a sada SNSD izlazi na prijevremene izbore – POSLAN ZAHTJEV CIK-u
-
Politika3 dana ago
CVIJANOVIĆ: Lagumdžija odmetnik od Ustava BiH