Hronika
STRAVIČNA TRAGEDIJA! Oca i majku “progutala” rijeka dok su spasavali svoju kćerku
Tragedija na Dunavu, u blizini divlje plaže u oblasti Gostinu, kod grada Đurđu u Rumuniji, šokirala je javnost te zemlje.
Dvoje mladih supružnika stradalo je odneto strujama, dok je njihova kćerka, stara svega 9 mjeseci, koju je majka držala u naručju, spasena u poslednjem trenutku. Ronioci su uspjeli da pronađu tela oba roditelja – majka djevojčice imala je 20 godina, a otac 26. Sada se sprovode dodatne provjere na toj plaži, piše Antena Observator. Sve se dogodilo na plaži Gostinu u okrugu Đurđu. Roditelji su došli zajedno sa porodicom i svojom devetomjesečnom kćerkom da se opuste.
Majka je ušla u vodu sa bebom. Držala je malu u naručju kada je naišla na udubljenje i odneli su je jake riječne struje. Otac djevojčice je sa obale video šta se dešava i odmah je skočio da spase ćerkicu. Uspio je da je drži na površini dok je nije preuzeo drugi spasilac, a tada je i njega povukla rječna struja.
Odmah je započeta potraga. Juče, dan nakon nesreće, ronioci su prvo pronašli telo majke. Jutros je pronađeno i tijelo oca bebe. Linker
Djevojčica se sada nalazi pod brigom drugih članova porodice i van je bilo kakve opasnosti.
Inače, prefekt okruga Jon Gimpećeanu je saopštio da zahteva detaljne kontrole neuređenih i divljih plaža u Đurđu, kako bi se ovakve tragedije izbjegle, prenosi Telegraf.
U objavi na Fejsbuku, Gimpećeanu navodi da, uprkos upozorenjima, “nehigijenska i neuređena plaža u Gostinuu ostaje mamac za povremene turiste koji ne shvataju opasnosti kojima se izlažu“.
“Juče popodne desila se ogromna tragedija na divljoj plaži u Gostinuu. Dvoje mladih supružnika se utopilo u Dunavu, odneti rečnom strujom, iako su se nalazili u plitkoj vodi, ispod jednog metra, zajedno sa svojom ćerkom i još dve osobe. Danas sam hitno otišao na ovu plažu koja često odnosi žrtve. Zatekao sam nepropisne terase, zatvorene sanitarne punktove, gomile smeća i, naravno, ronioce koji su uporno tragali za telima onih koji su nestali pod vodom juče popodne.”
“Bio sam tamo i razgovarao sa porodicom žrtava prije i poslije nego što je telo njihove ćerke izvučeno iz vode. Srce mi se slomilo kada sam vidio lice djevojčice koja je ostala siroče bez oba roditelja.”
“Uprkos dosadašnjim upozorenjima, nehigijenska i neuređena plaža u Gostinuu ostaje mamac za povremene turiste koji ne shvataju opasnosti kojima se izlažu. Prije samo nekoliko dana, jedan pijani turista udario je svoje sopstveno dijete skuterom na vodi. Ovo više ne može da se nastavi. Obećavam vam da ću zaustaviti ovaj fenomen koji donosi tragedije”, napisao je Gimpećeanu na Fejsbuku.
Hronika
NASJELI NA PREVARU Jedan mejl koštao firmu iz BiH 780.000 evra
U petak, 24. jula, kompanija Igman d.d. Konjic bila je žrtva sajber prevare zbog koje je kompanija oštećena za oko 780.000 eura.
O prevari su obaviješteni Ministarstvo unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona, Tužilaštvo HNK i Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA).U petak, 24. jula, kompanija Igman d.d. Konjic bila je žrtva sajber prevare zbog koje je kompanija oštećena za oko 780.000 evra.
O prevari su obaviješteni Ministarstvo unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona, Tužilaštvo HNK i Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA).
“Dana 24. jula 2026.godine, PU Konjic zaprimila prijavu da je u preduzeću PD Igman od strane NN počinioca ili više njih izvršena Računarska prevara iz čl. 395 KZ FBiH i da je otuđen veći iznos novca. Slučaj je preuzeo Sektor krim policije Uprave policije MUP HNK. Obaviješten je postupajući tužilac ZT Mostar, područna kancelarija Konjic pod čijim nadzorom preduzimamo daljnje mjere i radnje”, potvrdila je za portal “Crna Hronika” portparol MUP-a HNK Ilijana Miloš.
Prema informacijama, hakeri su se na mejl adresu kompanije javili sa zahtjevom za uplatu novčanih sredstava. Mejl je bio sličan mejlu firme iz Turske, a sa kojom Igman Konjic sarađuje.
Ne slutivši da nisu njihovi poslovni partneri, iz kompanije Igman Konjic su hakerima uplatili oko 780.000 evra.
Kako javlja “Istraga“, istražioci su uspjeli ući u trag većem dijelu novca. Navodno su hakeri oko 600.000 evra prebacili na račun u Holandiji, i taj dio je blokiran i trebao bi biti vraćen Igmanu.
Preostalih 180.000 evra prebačeno je na nekoliko računa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, te se još uvijek ne zna hoće li se novac uspjeti vratiti.
Hronika
PAKAO U IZNAMLJENOM STANU Uhapšeni zbog zatočavanja majke i devetogodišnjeg sina
Banjalučka policija uhapsila je Almina Đ. iz Travnika i Jadranku J. iz Banjaluke zbog sumnje da su 40 dana protivpravno u stanu držali Prijedorčanku i njenog devetogodišnjeg sina, varajući ženu pričom o zaposlenju u inostranstvu.
Kako saznaju “Nezavisne novine”, sumnja se da je posljednjih dana žena sa djetetom bila potpuno ograničena u kretanju, odnosno zaključana u jednom banjalučkom stanu, a tu je navodno došla vjerujući u priču da će joj dvojac pomoći u vezi sa zaposlenjem u jednom hotelu u Švajcarskoj.
Policija ih oslobodila
“Policija je došla do saznanja da su žena i dijete protiv svoje volje u stanu, gdje su ih policajci zatekli i oslobodili, a dvije osobe su uhapšene. Provjeravaju se i informacije da su navodno oni ženu povremeno puštali da radi i da su joj uzimali određenu količinu novca, a da je u posljednje vrijeme sa djetetom bila zaključana bez mogućnosti da izađe”, rekao je izvor “Nezavisnih novina”.
Dodao je da je u toku policijska istraga koja će otkriti detalje o tome kako su žena i dijete završili sa osobama koje su ih držale zatočene.
Šta kažu iz Policijske uprave Banjaluka
Prema informacijama iz Policijske uprave Banjaluka, policijski službenici su operativnim radom došli do saznanja da se u jednom stanu u Banjaluci protiv svoje volje nalaze dva lica iz Prijedora.
“Preduzimanjem zakonom propisanih mjera i radnji, te na osnovu prikupljenih saznanja, identifikovana su osumnjičena lica, a utvrđeno je da su u periodu od 20. juna do juče protivpravno držala u stanu i ograničavala slobodu kretanja ženskom licu i maloljetnom djetetu”, navodi se u saopštenju.
Takođe, utvrđeno je da su osumnjičena lica oštećenu dovodila u zabludu obećavajući joj zaposlenje u inostranstvu, te su tom prilikom od nje u više navrata uzela novac u određenom iznosu.
Brza reakcija policije
Zahvaljujući brzom i efikasnom postupanju policijskih službenika, oštećena lica su pronađena i oslobođena iz objekta u kojem su bila držana protiv svoje volje.
Na osnovu naredbe Osnovnog suda u Banjaluci, a uz prethodnu saglasnost dežurnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, izvršen je pretres stana, ostalih prostorija i pokretnih stvari koje koriste osumnjičena lica.
Tom prilikom pronađeni su i oduzeti predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa izvršenjem navedenih krivičnih djela.
O svemu navedenom obaviješten je dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, a osumnjičena lica će, nakon završene kriminalističke obrade, biti sprovedena u Okružno javno tužilaštvo Banjaluka uz izvještaj o počinjenim krivičnim djelima.
Hronika
TRAGEDIJA U BANJALUCI! Jedna osoba izgubila život u požaru
Jedna osoba nastradala je u požaru koji se juče 29. jula desio u Banjaluci.
Kako nezvanično saznajemo požar je izbio na kući u Jadranskoj ulici, a ugasili su ga pripadnici Vatrogasno-spasilačke brigade Banjaluka, potvrđeno je “Nezavisnim novinama“.
Naime, pripadnicima Vatrogasno-spasilačke brigade Banjaluka juče u 4.45 prijavljeno je da gori kuća, nakon čega su vatrogasci izašli na teren i preduzeli aktivnosti na gašenju i sanaciji požara. Detelji ove tragedije nisu zvanično saopšteni.
Ostale intervencije
Osim ove intervencije, koja je nažalost imala tragičan ishod, 29. jula intervenisali su i zbog požara na otvorenom prostoru. Naime, u 13.32 gasili su požar trave i niskog rastinja u Ulici Cvijetna, dok je u 13.37 prijavljen požar livade u naselju Kola.
U večernjim časovima u 19:45, zabilježena je i tehnička intervencija zbog curenja plina na Banj brdu.
-
Društvo2 dana agoPRAVA DRAMA U BANJALUCI: Goran na vrijeme upozorio baku i unuku i spriječio najgore
-
Svijet3 dana agoOTKRIVEN UZROK NAJVEĆEG ŠUMSKOG POZARA U ISTORIJI ŠPANIJE: Jedna osoba uhapšena, otkriveni detalji istrage
-
Politika2 dana agoPSS U PRIJEDORU NASTAVIO BORBU ZA JEFTINIJE LIJEKOVE! “Zdravlje bez poreza” za lakši život građana (FOTO)
-
Region3 dana agoNOVA PRAVILA NA GRANICI: Crna Gora od novembra uvodi vize za državljane pet zemalja
-
Hronika15 sati agoPUCNJAVA USRED BAŠČARŠIJE: Fantomkom maskirani napadač otvorio vatru pa pobjegao
-
Politika2 dana ago“POBRKAO SI LONČIĆE”: Stanivuković žestoko odgovorio Amidžiću! (FOTO)
-
Hronika1 dan agoNAKON AFERE “KOKAIN” NA UKC-U: Ponovo uhapšen Nenad Radinković?
-
Banjaluka3 dana agoBANJALUKA PROMOVIŠE MANJAČU: Simić najavila nove aktivnosti za privlačenje turista
