Banjaluka
TANJA PALAČKOVIĆ “Neradna nedjelja i dalje prioritet za PDP”
Neradna nedjelja, kao dan posvećen porodici, i dalje ostaje jedno od ključnih političkih opredjeljenja PDP-a u Banjaluci. Iako ova inicijativa nije dobila podršku skupštinske većine u najvećem gradu Srpske, u opštini Pale odluka je usvojena, što pokazuje da je moguće omogućiti radnicima slobodan dan koji će provesti sa porodicom.
Odbornica PDP-a u Skupštini grada Banjaluka Tanja Pakačković ističe da je krajnje vrijeme da i Banjaluka dobije ovo pravo, koje su prepoznale druge lokalne zajednice.
„I dok SNSD sa svojim satelitima u Banjaluci nije želio da prihvati ovu odluku, u opštini Pale je to prihvatljivo i odluka je usvojena. I neka je, i treba tako. Međutim, tražimo da se Banjaluka ne kažnjava i da konačno i njeni građani dobiju pravo na kvalitetniji život – od Budžeta i svih prava koje je ostvarila administracija Draška Stanivukovića, preko neradne nedjelje. Pale i Banjaluka su Republika Srpska i naš narod mora imati ista prava!“, poručila je Pakačković.
Podsjećamo, inicijativa za uvođenje neradne nedjelje u Banjaluci pokrenuta je još tokom prethodnog mandata, ali je odluka odbijena od strane skupštinske većine predvođene SNSD-om. Ipak, PDP i dalje insistira na tome da se ova praksa usvoji, kako bi radnici u trgovinama imali pravo na slobodan dan, kao što je to slučaj u drugim gradovima Republike Srpske.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ: “Istrajan sam u tome da Vrbas bude UREDNIJI I ČISTIJI!”
Moja želja je i svakako sam istrajan u tome da naš Vrbas bude uredniji i čistiji. Do sada smo uredili oko pet kilometara obale i kroz izgradnju šetališta konačno omogućili našim građanima da Vrbas vide izbliza.
Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković, istakavši da će istrajati u namjeri da kroz izgradnju nove dionice šetališta građanima, ali i svim posjetiocima omogući da na potezu od Gradskog mosta do plaže „Vrućica“ uživaju u ljepotama naše rijeke.
On je istakao da je za realizaciju ovog projekta pribavljena sva neophodna dokumentacija, kao i da su obezbijeđena sredstva.
-Nastavljamo izgradnju šetališta uz Vrbas na potezu od Švedske plaže do „Vrućice“ i za taj projekat posjedujemo vodne saglasanosti od Voda Republike Srpske, građevinsku dozvolu i svu neophodnu dokumentaciju, ali i budžetirana sredstva za ovu namjenu. Novoizgrađeno šetalište jedno je od omiljenih mjesta za uživanje naših građana i istrajaćemo na tome da uspješno završimo ovaj projekat, a uz to i dalje ćemo nastaviti našu borbu za izgradnju kolektora na rijeci Vrbas – zaključio je Stanivuković.
Banjaluka
Koncert ansambla PRIJATELJI SA VRBASA u Banskom dvoru
Nakon uspješno održanog koncerta u Novom Gradu, ansambl Prijatelji sa Vrbasa nastavlja svoje koncertne aktivnosti nastupom u Banjaluci.
Zahvaljujući odličnoj saradnji s rukovodstvom Kulturnog centra Banski dvor, ansambl će održati cjelovečernji koncert u Vijećnici Kulturnog centra Banski dvor.
Koncert je zakazan za ponedjeljak, 27. oktobra, s početkom u 20:00 sati.
Gosti na koncertu bit će mlade umjetnice iz Banjaluke: Tara Stjepanović (violončelo) i Ivana Petrović (violina).
Banjaluka
PROLE “Tužilaštvo potvrdilo: Nema zloupotreba u izgradnji škole u Adi – NINKOVIĆ RAZOTKRIVEN!”
„Kada istina izađe na vidjelo, sve postane jasno. Okružno javno tužilaštvo u Banjaluci potvrdilo je da u izgradnji škole u Adi – Kosovo i Metohija, nije bilo nikakvih zloupotreba, niti bilo kakvih radnji koje bi upućivale na krivična djela, uprkos pokušaju Ljube Ninkovića da prikaže da je bilo drugačije“, izjavila je Vedrana Prole iz Pokreta Sigurna Srpska, savjetnica gradonačelnika Banjaluke.
Kako kaže Prole, i samo Tužilaštvo je u svojoj naredbi o nesprovođenju istrage jasno navelo da prilikom izgradnje škole u Adi nije bilo radnji na štetu javnih sredstava, jer su svi radovi zaista izvedeni i plaćeni po realnim vrijednostima, što isključuje element sticanja koristi ili nanošenja štete.
„Dodatni radovi su bili opravdani i dokumentovani u projektnoj dokumentaciji i nadzoru, što potpuno eliminiše bilo kakvu namjeru zloupotrebe. To znači samo jedno – nije bilo zloupotrebe, jer nije bilo ni namjere, ni interesa za to“, poručila je Prole.
Ona podsjeća da je upravo Ljubo Ninković podnio prijavu protiv gradonačelnika i gradske administracije, te dodaje da je sada svima jasno da je sve to bilo dio političke kampanje SNSD-a.
„Žalosno je što je jedna od najljepših priča u Banjaluci – izgradnja nove škole, prve nakon više decenija – postala meta političkih obračuna. Umjesto da budu ponosni što je, uz podršku Vlade Srbije, podignuta škola koja nosi ime Kosovo i Metohija, oni su htjeli da to predstave kao kriminal. I to govori sve o njima. Valjda svako vidi ono što nosi u sebi, jer ako zloupotrebe traže svuda, to je zato što su im one svakodnevnica“, istakla je Prole.
Na kraju, ona je poručila da je ova odluka Tužilaštva najbolji dokaz da istina uvijek na kraju pobijedi.
„Istina je jednostavna – škola je izgrađena po zakonu, u korist djece i građana Banjaluke. A sramota je što su neki pokušali da političke poene sakupljaju na priči koja je simbol zajedništva, podrške i ljubavi prema djeci i obrazovanju“, zaključila je Vedrana Prole.
-
Politika2 dana agoGRAĐANI U PANICI! Skoro 50% skuplja struja od NOVE GODINE, a zatim i talas POSKUPLJENJA
-
Politika8 sati ago„ČEGA SE PAMETAN STIDI, BUDALA SE PONOSI“: Njegovanje PRIMITIVIZMA glavna tekovina vladavine Dodika i SNSD
-
Politika3 dana agoDODIK PONOVO IGRA NA STARU KARTU! “Prošlo vrijeme za BiH, dolazi za Republiku Srpsku”
-
Politika1 dan agoDODIK ĆE NAS UVESTI U RAT SA RUSIJOM? Sve je već završeno, BiH ulazi u NATO
-
Svijet1 dan agoPUTIN PORUČIO AMERIKANCIMA “Neka razmisle prije nego što lansiraju Tomahavk”
-
Politika1 dan agoDODIK JE UCJENJEN, vlast SNSD-a je oslabila Srpsku, a ojačala BiH
-
Region2 dana agoDAČIĆ: Napad bio brutalan i ciljan, policija spriječila veću tragediju
-
Politika2 dana agoDODIKOVA PONUDA BAJDENU: Gospodine potpredsjedniče dajte nam papir da potpišemo ulazak BiH u NATO
