Connect with us

Region

TEŠKA SAOBRAĆAJKA KOD KARLOVCA: Stradao bivši hrvatski reprezentativac

Dvije osobe su poginule, a nekoliko je povrijeđeno u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Karlovcu.

Nesreća se desila sinoć u 20.15 časova na dionici puta takozvana Turanska obilaznica u Karlovcu.

Među poginulima je i bivši hrvatski fudbalski reprezentativac Nikola Pokrivač (39). Drugi poginuli je slovenački državljanin, porijeklom iz BiH, prenose hrvatski mediji.

Policija je potvrdila da je nesreću skrivio poginuli slovenački državljanin koji je upravljao “audijem” austrijskih registarskih oznaka. On je preticao preko pune crte i frontalno se sudario s “bmw-om” u kojem su bili Pokrivač i saigrači.

U saobraćajnoj nesreći 42-godišnji vozač automobila austrijskih oznaka i 40-godišnji vozač vozila zagrebačkih registarskih oznaka poginuli su na mjestu događaja dok su putnici iz vozila zagrebačkih registarskih oznaka – 35-godišnji i 31-godišnji hrvatski državljani teško povrijeđeni, a 27-godišnji putnik iz istog vozila zadobio je teške tjelesne povrede po život.

Naknadnu ljekarsku pomoć zatražila je i maloljetna 16-godišnja slovenačka državljanka, putnica iz vozila austrijske nacionalne oznake. Riječ je o o kćerki poginulog iz “audija”.

(Srna)

Region

MILANOVIĆ PORUČIO ZAPADU! “Samo SAD i RUSIJA imaju resurse za RAT!”

Hrvatski predsjednik Zoran Milanović rekao je danas da samo dvije države na svijetu, kao i prije 50 godina, u energetskom i resursnom mogu same ratovati – to su SAD i Rusija, ali ne i Kina.

Milanović je na varažindskom Fakultetu organizacije i informatike dobar dio izlaganja posvetio Rusiji i ratnom sukobu u Ukrajini, rekavši:

– Rusija je u izolaciji, ko ih izolovao? Koliko ima ljudi na zemaljskoj kugli – 8,5 milijardi. Pogledajmo malo distribuciju stanovništva i političkih vlasti u dvjestotinjak država, pa ćemo vidjeti da oni koji izoluju (Vladimira) Putina i Rusiju, zajedno s Јapanom i Korejom, obuhvataju 12 odsto svjetske populacije, a 10 odsto je neutralno. Ostali nas ne mogu žive vidjeti – rekao je Milanović. Briljantni stratezi Zapada, rekao je Milanović, uspjeli su da naprave ono što je neostvarivo – pomiriti i zbratimiti Rusiju i Kinu.

– Tako sada imamo dvije najopasnije države na svijetu koje smo napravili prijateljima, umjesto da budu na distanci, da Rusija ima neku nervozu prema Kini, a ne da piju iz kaleža vječnog saveza – naveo je predsjednik Hrvatske, prenosi Hina.

Podsjetivši na riječi Vladka Mačeka: “Kad se veliki tuku, mali idu pod sto”, ocijenio je da je to odlična startna osnova za razmišljanje, ali nije dobra realizacija. – Kad se veliki tuku, mali ne idu pod sto, mali se maknu od stola. Јa bih tu njegovu maksimu primijenio na naše stanje u svijetu koji se mijenja neprepoznatljivo – rekao je Milanović.

Nastavi čitati

Region

PROCES UČLANJENJA SRBIJE U EU ne može da se nastavi bez sankcija Rusiji

Evropski parlament usvojio je rezoluciju po kojoj proces učlanjenja Srbije u EU ne može da se nastavi ukoliko Beograd ne uvede sankcije Rusiji.

“Evropski parlament ponavlja da pregovori o pristupanju EU sa Srbijom treba da napreduju samo na osnovu mjerljivog i održivog napretka u klasteru fundamentalnih pitanja, posebno u pogledu vladavine prava, borbe protiv korupcije i organizovanog kriminala, nezavisnosti pravosuđa, slobode medija, reforme javne uprave, potpunog usklađivanja sa zajedničkom spoljnom i bezbjednosnom politikom EU i sankcija Rusiji”, navedeno je u tekstu rezolucije.

Od 632 prisutnih poslanika, prijedlog rezolucije podržalo je 457, protiv je bilo 103, a uzdržano 72 poslanika.

Nastavi čitati

Region

Vučić o incidentu u Pionirskom parku: TEŽAK TERORISTIČKI AKT

Ispred Narodne skupštine dogodio se težak teroristički akt, rekao je Aleksandar Vučić, predsjednik Srbije.

Vučić je komentarišući incident u Pionirskom parku u Beogradu rekao da će u toku dana morati više posvetiti tom problemu.

“Obraćam se kao prvi i izvinjavam se što ću morati i da napustim ovaj divan skup, razlog je teroristički akt koji se dogodio ispred Narodne skupštine”, rekao je Vučić u Palati Srbije na dodjeli bespovratnih sredstava za kupovinu seoske kuće.

Nakon toga Vučić je ima pres konferenciju na kojoj je rekao:

“Poštovani građani Srbije danas ispred Doma Narodne skupštine Republike Srbije, Anđelković Vladan, rođen 1955. godine u Beogradu, sa prijavljenim prebivalištem na opštini Stari grad, izvršio je, to je moja politička ocena i kao pravnika – užasan teroristički napad na druga lica i tuđu imovinu i izazvao je opštu opasnost”.

Kako kaže konačnu pravnu formulaciju i kvalifikaciju djela daće nadležna tužilaštva.

“Ukoliko sam ja u pravu, onda će to činiti TOK (Tužilaštvo za organizovani kriminal), ukoliko nisam u pravu, onda će to svakako činiti Više javno tužilaštvo u Beogradu”, rekao je Vučić i dodao da Anđelković od 1993. godine u posjedu ima registrovano oružje – pištolj marke Crvena zastava M99.

“Pištolj iste marke, ali sa različitim fabričkim brojem je razdužio tokom 2018. godine, kada smo išli u onu prvu akciju uzimanja oružija i oruđa od ljudi. A od 2018. na svoje ime ima registrovano oružje pištolj marke Melior, to je staro trofejno oružje. Korisnik je penzioner od novembra 2009. godine”, rekao je Vučić.

Ministar zdravlja Srbije Zlatibor Lončar izjavio je da je muškarac koji je ranjen u pucnjavi kod šatora na platou ispred Skupštine Srbije zadobio teške tjelesne povrede i da će biti operisan.

“Povređeni je pogođen u krvni sud u desnoj preponi. Tu se stvorio veliki hematom. Sledi operacija. Nadamo se najboljem”, rekao je Lončar.

Dodao je da je povrijeđeni želio da javnosti bude preneseno da je na mjestu ranjavanja sjedio mirno i izražavao svoj stav na prijavljenom mjestu.

Naglasio je i da se napadač nije samo zaustavio na pucanju već je namjerno zapalio šatore.

“Ne mogu da verujem da se ovo desilo danas u Srbiji. Mislim da je ovo prešlo granicu. Ovo moramo da dignemo na najveći nivo, da se resetuje sistem i da krenemo iz početka”, rekao je Lončar.

Podsjećamo, Vladan A. (70) priveden je nakon što je danas u Pionirskom parku u Beogradu došlo do požara i pucnjave.

Nastavi čitati

Aktuelno