Uncategorized
Teške riječi na sastanku u Konjicu, Dodik poručio Helezu da ne prijeti
Ni Dodik mu nije ostao dužan, pa su uslijedile psovke, a Dodik je potom pozvao na smirivanje tenzija i prisutnima poručio da nema potrebe plašiti narod.
Helez se, navode izvinio i rekao da to njemu nije svojstveno, a onda se i Dodik izvinuo.
Na kraju su se smirile tenzije s obje strane.
Zukan Helez saopštio je juče da se posljednjim odlukama Narodne skupštine Republike Srpske „vrši direktan udar na Ustav BiH i Dejtonski mirovni sporazum“.
Skupština je usvojila republički Zakon o neprimjenjivanju odluka Ustavnog suda BiH na teritoriji Srpske, na šta je Helez poručio da “kao odgovoran čovjek, kao neko ko voli i živi ovu zemlju, i na kraju kao ministar odbrane države BiH“, uvjerava da neće „ostati nijemi na secesionistička divljanja manjeg bh. entiteta predvođena njegovim predsjednikom“.
Naveo je da postoje dva plana za rješenje sadašnje situacije.
O odlukama NSRS po pitanju nelegalnog djelovanja Ustavnog suda BiH, Dodik danas u Konjicu upoznaje i lidere stranaka koje čine vlast na nivou BiH.
Poručuje da Republika Srpska neće stati na ovome i odluke Ustavnog suda BiH u Republici Srpskoj neće se primjenjivati sve dok Parlamentarna skupština BiH ne donese Zakon o Ustavnom sudu BiH.
Uncategorized
BRUTALAN UDAR NA ZELENILO U ROGATICI! Komunalci posjekli 30 stabala voća koje su stanari sami sadili i pazili!
Pojedini stanari stambene zgrade u Rogatici su u njenom dvorištu prije sedam godina posadili oko 30 voćaka. Ovih dana komunalci su posjekli sva stabla voćaka do korijena. Stanari su se pobunili ali još se ne zna pravi nalogodavac.
Domaćini po selima su oduvijek pričali da je veliki grijeh posjeći stablo voćke koja već donosi rod. A koji li je to naredio da se u dvorištu zgrade za izbjeglice „Anđelina“ u Rogatici posječe i ukloni 30 šljiva, jabuka, krušaka i trešanja.
Pojedni stabla bila su zasađena uz samu ogradu dvorišta i nisu nikome smetala.

„Sadnice sam lično kupio i platio svojim novcem. Sedam godina stabla nikome nisu smetala, opštinske vlasti su se mijenjale i svi su pozdravljali ovaj moj potez. Djeca su brala plodove i lično sam ih nosio u gajbicama na vrata stanova. Sad odjednom zasmeta. Nema naznaka da je neko planirao ovdje nešto da gradi”, kaže stanar Dragan Pejdaović.
Njegov komšija iz zgrade Aleksandar Rosić veli da se još ne zna ko stoji iza naredbe uništavanja voća.
“Ove vovćke su se nalazile na parceli koja pripadala ovoj zgradi a postoje i dokumenta u katastru o tome. Mislim da je tiječ o počinjenom krivičnom djelu po KZ Republike Srpske član 427, uništavanje zasada”, dodaje Rosić.

O ovom neobičnom dogadaju bruji se na ulicama grada na Rakitnici. Nisu imune ni opozicione stranke.
“Neshvatljivo je da se danas može nešto ovako uraditi i da dodje naredba iz opštine da se posjeku voćke. I da je bilo potrebno morao se stanarima dati nalog da se ukone stabla jednostavno i bez ikakvog povoda i obavlještenja“, kaže Goran Cvijetić, član Pokreta sigurna Srpska.
Rješenje zagonetke pokušali smo da saznamo od načelnika opštine Ninoslava Prelića.
Sekretarica nam je rekla da nije u opštinskoj zgradi. Ipak istina i razlog uništavanja voćaka i ko je to naredio će se kad tad saznati .
(BN) Foto: BN
Uncategorized
NINA BADRIĆ POVRIJEĐENA U BANJALUCI: Pjevačica povrijedila nogu tokom nastupa
Regionalna zvijezda Nina Badrić nastupila je sinoć, 12. juna u Banjaluci na tvrđavi Kastel, a tom prilikom povrijedila je i nogu.
“Koncert u Banjaluci bio je toliko dobar da je publika ostala bez glasa, a ja bez zgloba. Hvala vam na ljubavi, savršenom pjevanju, a sljedeći put dolazim s novim hitovima i rezervnim dijelovima”, napisala je pjevačica na Fejsbuk profilu.
Ona je objavila i fotografiju na kojoj se vidi povrijeđena noga.
Podsjećamo, Badrićeva je nastupila u okviru trećeg “Banja Luka Coffee Festa” koji se održava na Kastelu, pišu Nezavisne.
Uncategorized
HRVATSKA NAJAVLJUJE UVOĐENJE DOŽIVOTNOG ZATVORA: Ubistvo mladića u Drnišu pokrenulo izmjene zakona
Hrvatska planira zakonske izmjene, uključujući i uvođenje doživotnog zatvora, nakon stravičnog ubistva 19-godišnjeg Luke Milovca u Drnišu, koje je pokrenulo raspravu o kaznenoj politici.
Hrvatska planira da predstavi prijedloge za zakonske izmjene, uključujući uvođenje doživotnog zatvora.
Kako su javili hrvatski mediji, očekuje se da će ministar pravde Damir Habijan sutra predstaviti prijedloge za zakonske izmjene u tri pravca.
Iako detalji još uvijek nisu poznati, navodi se da je jedna od ključnih najavljenih promjena vezana za uvođenje doživotnog zatvora.
Kako piše Index.hr, potreba za strožim kaznama pojavila se nakon stravičnog ubistva Luke Milovca (19) u Drnišu. Osumnjičeni za njegovo ubistvo je pedesetogodišnji Kristijan Aleksić, muškarac koji je ranije bio osuđivan za ubistvo.
Aleksić se sumnjiči da je ispalio jedan hitac iz pištolja na terasi svoje kuće dok mu je Luka Milovac, koji je radio kao dostavljač, dostavljao picu, a zatim uzeo njegov ranac sa stvarima i pobjegao.
Slučaj je izazvao burnu reakciju javnosti u Hrvatskoj jer je Aleksić imao krivični dosije.
-
Politika3 dana agoOD OPOZICIJE DO DODIKOVOG DŽOKERA! Kako je Nebojša Vukanović postao glavna zvijezda režimskih medija?
-
Politika2 dana agoGrom im ubio pet krava i ostavio ih bez ičega, a evo ko im je PRVI pritekao u pomoć i poslao 10.000 KM!
-
Politika15 sati agoPALE MASKE U BIJELJINI! “Najžešći” opozicionar POKAZAO PRAVO LICE! Ljubiša Petrović nakon 6 godina glume pao u zagrljaj SNSD-u! (FOTO)
-
Politika2 dana agoKAD SE SPOJE ČISTO SRCE I REALNI REZULTATI! Legendarni načelnik Srpca izabrao novi put i poslao moćnu poruku!
-
Politika3 dana agoSTAV PRAVOG LIDERA! Stanivuković ne odustaje od borbe za složnu opoziciju i POBJEDU NAD SNSD -om
-
Politika3 dana agoAKO OVO ODBIJU, ČEKA IH PROPAST! Dramatičan apel iz vrha SDS-a “Predstoji nam najteža borba do sada”
-
Politika3 dana agoTATA I SIN PRED NOVINARIMA “Nikada nisam želio da uništim SDS, ali…”
-
Region2 dana agoŠEŠELJ OTKRIO JEZIV PLAN HAGA! Lider radikala uzdrmao region “Žele da ubiju Ratka Mladića!”
