Connect with us

Region

Tinejdžerka iz Dervente ISPUNILA SAN: Na neobičan način došla do GLAVNE ULOGE u španskoj seriji

Da ne postoji nemoguća misija i da se upornošću i radom želje i snovi zaista ostvaruju, primjer je četrnaestogodišnja Elena Matić iz Dervente, kojoj je u konkurenciji više od 300 glumica iz cijele Evrope pripala glavna uloga u novoj španskoj seriji “Romancero”.

Elena, koja je iza sebe već ima uloge u kratkom filmu “Kineski zid” Aleksandre Odić i “Bon vodžage” Siniše Galića, u španskom trileru sa elementima fantastike tumačila je ulogu Kornelije, odbačene tinejdžerke. Zanimljiv je, kako kaže, način kako je glavna uloga pripala baš njoj.

“Moja mama je našla prijavu za kasting u viber grupi škole glume koju sam onlajn pohađala više od godinu i nagovarala me je da se prijavim. Na početku uopšte nisam htjela to da radim i pomislila sam ko će baš mene da izabere i to iz Španije. Ali, ta uloga mi je bila suđena”, priča Matićeva za “Glas Srpske”.

Snimak koji je poslala u Španiju, kako kaže, napravljen je lani u martu, a odgovor je dobila dva mjeseca kasnije.

“Zanimljivo je što sam snimak za kasting napravila u svojoj dnevnoj sobi. Mama me je snimala i bilo mi je veoma nezgodno da učim tekst, jer je bio na španskom koji tada nisam znala, ali smo uspjele snimiti”, prisjetila se Matićeva.

Uz odgovor da je izabrana, stigao je još jedan uslov, a to je da odmah pošalje još jedan snimak.

“U tom momentu sam bila na treningu, mama je nazvala trenera i zamolila je da me hitno doveze kući da moramo snimiti nešto. Došla sam iznervirana jer sam morala prekinuti trening, ali smo snimili iz prvog pokušaja”, priča Matićeva, dodajući da je to dokaz da joj je ova uloga zaista bila suđena.

Ispričala je da je prije kastinga imala ogroman strah.

“Koliko je god meni bila želja da se bavim programiranjem i da to studiram, gluma je ono što sam sanjala i zamišljala svako veče prije spavanja i mogu reći da se moj san zaista ostvario”, rekla je Matićeva, dodajući da joj je porodica najveća podrška.

Serija koju je španska grupa “Media pro” snimila za platformu Amazon, a koja je u fazi montiranja, snimana je na više lokacija u Španiji.

Za ulogu je, kako kaže, morala da se ofarba u crno. Iako jer riječ o hororu, kaže da su scene koje je snimala ipak bile više smiješne nego strašne.

“Snimala sam dosta čudnih scena. Radili smo u tržnom centru, ljudi su me gledali, a ja sam se osjećala kao neka maskota”, rekla je Matićeva.

Poruka mladima

Mladim ljudima Elena Matić poručila je da slijede svoje snove.

“Ja sam iz svog malog stana, bez poznavanja jezika i u tolikoj konkurenciji  došla u Španiju, gdje su me tretirali kao zvijezdu i koliko god zvučalo kao kliše, zaista nikada ne treba odustati”, zaključila je Matićeva.

 

(BL portal)

Region

PALI U SOPSTVENU ZAMKU ZBOG SVJEDOKA! Odbrana odustala od dokaza, prekinuta ročišta vođama OVK! Bliži se dan odluke za KRVNIKA!

Sudija Specijalizovanih vijeća u Hagu otkazao je ročišta koja su bila zakazana za 17, 18. i 19. avgust u postupku protiv bivših pripadnika terorističke tzv. OVK Hašima Tačija, Baškima Smakaja, Isnija Kiljaja, Fadilja Fazljijua i Hajredina Kučija zbog ometanja pravde, nakon što je odbrana Smakaja dostavila obavještenje da neće izvoditi dokaze.

Sudija je, takođe, naložio Specijalizovanom tužilaštvu da do 4. avgusta u 12.00 časova podnese eventualni zahtjev za izvođenje protivdokaza, objavljeno je na sajtu Specijalizovanih vijeća.

Kako je navedeno, ukoliko takav zahtjev ne bude podnesen, dokazni postupak biće zaključen, a sudija pojedinac namjerava da odredi sljedeće rokove: 24. avgust do 16.00 časova za podnošenje završnih podnesaka, ako ih bude, 4. septembar za podnošenje odgovora na završne podneske, ako ih bude, te 10, 11. i 14. septembar za iznošenje završnih riječi.

Tačiju se sudi zbog ometanja pravde i pokušaja uticaja na svjedoke zajedno sa još četvoricom bivših vođa tzv. OVK – Baškimom Smakajem, Isnijem Kiljajem, Fadiljom Fazljijuom i Hajredinom Kučijem.

Prema optužnici, u periodu od 12. aprila do 2. novembra 2023. godine, tokom odvojenih, neprivilegovanih posjeta u pritvorskom objektu, Hašim Tači je Smakaju, Kiljaju, Fazljijuu i Kučiju dostavljao povjerljive informacije o svjedocima tužilaštva u odvojenom predmetu koji se protiv njega vodi po optužnici za ratne zločine, naložio im da utiču na svjedočenje svjedoka tužilaštva i davao im detaljna uputstva kako da to učine.

Tači se tereti po tri tačke za pokušaj ometanja službenog lica u vršenju službene dužnosti učestvovanjem u zajedničkom djelovanju grupe, po četiri tačke za povredu tajnosti postupka i po četiri tačke za nepoštovanje suda.

Specijalizovana vijeća u Hagu zakazala su za 16. septembar izricanje presude u predmetu protiv Tačija i još trojice bivših vođa tzv. OVK – Kadrija Veseljija, Redžepa Seljimija i Jakupa Krasnićija, po optužnici za ratne zločine i zločine protiv čovječnosti.

Teroristička tzv. OVK je tokom 1998. i 1999. godine počinila brojne zločine, ubistva i otmice nad pripadnicima vojske i policije tadašnje Jugoslavije, Srbima i drugim nealbancima, kao i Albancima koji nisu prihvatili da budu njeni pomagači ili pripadnici.

Nastavi čitati

Region

OSUDILI GA PRIJE SUĐENJA! Pristinski sud strpao Srbina u pritvor bez ijednog dokaza! “Ovo je čisto bezzakonje!”

Osnovni sud u Prištini odredio je pritvor do 30 dana Jugoslavu Radojeviću, koga su pripadnici policije samoproglašenog Kosova uhapsili u Zubinom Potoku zbog navodnog ratnog zločina.

NJegov advokat Nebojša Vlajić izjavio je da u ovom slučaju tužilac nema nijedan dokaz i istakao da se radi o hapšenju koje je nezakonito, ali da je u ovoj fazi to veoma teško dokazati.

“Ovde će najverovatnije uslediti suđenje, a nakon toga ćemo videti o čemu se radi”, rekao je Vlajić. Advokat je naglasio da je ovo hapšenje povezano sa slučajem “Mala Kaludra” u opštini Zubin Potok.

“Vezan je za iskopavanja i za hapšenja koja policija obavlja u tom selu. Potpuno sam siguran da ovi koji sprovode postupak veruju da se to iskopavanje, ukoliko išta nađu, ne može obaviti bez hapšenja. I oni hapse ljude koji u tom selu žive i koji sigurno ne bi bili tu da osećaju bilo kakvu krivicu. Prema tome, verujem da će se to dokazati, ali u ovom trenutku vi nemate kome to da kažete”, ukazao je Vlajić.

Policija je u poslednjih sedam dana uhapsila tri osobe na području Zubinog Potoka.

Svima se na teret stavlja da su navodno počinili krivično djelo ratni zločin protiv civilnog stanovništva u periodu sukoba na Kosmetu 1999. godine.

Prethodno je i uhapšenima Miljku Biševcu i Momiru Jakšiću određen jednomjesečni pritvor.

Jugoslav Radojević je uhapšen u subotu 1. avgusta.

Srpska lista je saopštila da je samo u nedjelju privedeno više lica, pretreseno nekoliko porodičnih kuća, uznemiravane su žene i djeca, a građanima su upućivane prijetnje novim hapšenjima ocijenivši da to predstavlja nezapamćen pritisak na srpski narod, sa jasnim ciljem zastrašivanja i iseljavanja Srba, posebno iz Ibarskog Kolašina.

Nastavi čitati

Region

“JA VAS NEĆU VJENČATI!” Otac Joil jednim pitanjem razotkrio NAJVEĆU IZDAJU! Mladoženja pao na zemlju kad je saznao šta mu rade mlada i kum!

Manastir Ostrog je vijekovima poznat kao mjesto gdje se, prema vjerovanju, dešavaju čuda, gdje padaju maske i gdje se istina, ma koliko bolna bila, na kraju ukaže. Među vjernicima se i danas prepričava jedan od najdramatičnijih događaja koji se, prema predanju, odigrao pod ostroškim stijenama, a čiji je glavni akter bio otac Joil.

Neočekivani prekid vjenčanja

Jednog dana u porti manastira održavalo se vjenčanje. Svatovi su stigli u svečanom raspoloženju, spremni da prisustvuju činu vjenčanja. Pred oltar su stali mlada, mladoženja i kum – osoba od najvećeg povjerenja, svjedok pred Bogom i ljudima. Otac Joil je izašao pred njih kako bi započeo Svetu tajnu braka. Međutim, umjesto molitve, zavladao je muk. Duhovnik je prvo pogledao mladu, a zatim kuma. Otac Joil je iznenada jasno i glasno izgovorio:

„Ja vas neću vjenčati! Kume, hoćeš li mu reći da spavaš sa ženom?“
Riječi su odjeknule poput groma i nastao je potpuni tajac. Svatovi su u nevjerici gledali jedni u druge. Mladoženja, suočen sa dvostrukom izdajom – od žene koju je volio i najboljeg prijatelja kojem je vjerovao – nije mogao da izdrži pritisak. Od silnog šoka i stresa mu je pozlilo.

Vjenčanje je prekinuto, a umjesto slavlja, svatovi su se razišli u tišini.


Sreća poslije oluje

U danima i mjesecima koji su uslijedili, mladoženja je prolazio kroz težak period oporavka od izdaje. Međutim, vrijeme je pokazalo da su riječi oca Joila zapravo bile njegov najveći blagoslov.

Sudbina mu se osmjehnula i upoznao je djevojku koja je bila poštena, vjerna i iskrena. Poslije burnog životnog perioda pronašao je svoju pravu ljubav, piše “Ona.rs“.

Nastavi čitati

Aktuelno