Politika
“TREBAJU PREUZETI ODGOVORNOST!” Drinić: SNSD odgovoran za blokade, a pokušavaju da se prikažu kao spasioci!

Šef Kluba odbornika PDP-a Nebojša Drinić, izjavio je da se Banja Luka suočava s ozbiljnim finansijskim izazovima zbog ranijih neodržavanja redovnih sjednica Skupštine grada, što direktno utiče na usvajanje budžeta za 2025. godinu.
-Sada smo došli u situaciju da imamo Nacrt budžeta nakon kojeg ide javna rasprava i po svemu sudeći to neće biti završeno do kraja mjeseca, zato gradonačelnik predlaže da se taj rok smanji na sedam dana kako bismo do 1.aprila imali budžet-rekao je Drinić gostujući u Jutarnjem programu RTRS-a.
Skupštinska većina, u kojoj dominira SNSD, nije omogućila redovna zasjedanja, uprkos brojnim prijedlozima opozicionih odbornika za razmatranje ključnih tačaka dnevnog reda. S obzirom na to da sjednice nisu održane sedam mjeseci u kontinuitetu, očigledno je da postoji politička strategija prolongiranja ključnih odluka.
“Strategija je jasna – odlaganjem sjednica usporava se donošenje ključnih odluka, a onda dolazimo u situaciju gdje SNSD pokušava da se prikaže kao spasilac, iako su upravo oni odgovorni za blokade,” poručio je Drinić.
Dodatni problem je i što privremeno finansiranje grada Banjaluka omogućava pokrivanje samo tekućih obaveza, dok se strateški projekti i investicije odlažu.
-Da je nacrt budžeta ranije uvršten u dnevni red, proces javne rasprave bi već bio završen, a budžet usvojen na vrijeme. Međutim, sada se Banja Luka suočava s rizikom da do 1. aprila ne bude završen proces rasprave, što će dovesti do pravnog vakuuma u kojem će grad biti ograničen u realizaciji ključnih projekata- rekao je Drinić.
Na kraju je upitao – zbog čega da gradonačelnik predlaže nastavak privremenog finansiranja grada kad je, kako kaže, SNSD taj koji je namjernim odugovlačenjem onemogućio funkcionisanje Banjaluke i usvajanje budžeta grada.
Poručio je SNSD-u da su trebali odmah preuzeti odgovornost kao neko ko ima skupštinsku većinu kako danas ne bismo bili u ovom vakuumu.
Politika
PANDUREVIĆ PORUČILA VIŠKOVIĆU “Hristos vaskrse, radost donese! Ali lažima nije mjesto u vaskršnjim danima”

Član Predsjedništva SDS-a Aleksandra Pandurević uputila je oštar odgovor premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku, koji je tokom prazničnih dana iznio nove optužbe na račun Srpske demokratske stranke, tvrdeći da se njeni predstavnici navodno sastaju sa visokim predstavnikom Kristijanom Šmitom.
– Premijeru, Hristos vaskrse, radost donese! U ove dane pobjede života nad smrću, pravde nad nepravdom, istine nad laži, pravoslavni Srbi se ovako ne ophode – poručila je Pandurević.
Ona je istakla da je sramotno iznositi neistine u danima kada se proslavlja najveći hrišćanski praznik, i da SDS nije imao nikakve kontakte sa visokim predstavnikom.
– Pošto ste odabrali ovu tamnu stranu materijalnog i ostrašćenog, obećavamo Vam da će Vam SDS skupiti novca onoliko koliko imate ako pokažete jedan dokaz da se sastajemo sa Šmitom. Nije lijepo lagati u ove praznične dane – izjavila je Pandurević.
U SDS-u ističu da ne pristaju na političke konstrukcije i lažne optužbe, i da je očigledno da vlast nema odgovore na goruće probleme građana, pa se bavi izmišljanjem neprijatelja i “udbaškim metodama” diskreditacije političkih protivnika.
Politika
STANIVUKOVIĆ UPUTIO SAUČEŠĆE! “Ostaće upamćen kao duhovni vođa koji unaprijedio vrijednosti mira”

Saosjećam sa vjernicima Katoličke crkve i svim ljudima dobre volje širom svijeta, naveo je on.
Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PDP-a Draško Stanivuković, uputio je izraze iskrenog saučešća vjernicima Katoličke crkve širom svijeta povodom smrti pape Franje.
– Papa Franjo ostaće upamćen kao duhovni vođa koji je svojom skromnošću, mudrošću i istrajnošću unaprijedio vrijednosti mira, dijaloga i međusobnog poštovanja. Njegova posvećenost čovjeku, bez obzira na vjeru, rasu ili naciju, predstavljala je svjetlost u vremenima globalnih podjela i izazova – poručio je Stanivuković.
Dodao je da u ovim trenucima duboke tuge izražava saučešće svim vjernicima Katoličke crkve, ali i svim ljudima dobre volje koji dijele univerzalne vrijednosti koje je papa Franjo svojim životom i djelom zastupao.
– Saosjećam sa vjernicima Katoličke crkve i svim ljudima dobre volje širom svijeta – zaključio je Stanivuković.
Politika
DODIK SE OPROSTIO OD PAPE! “Svijet je izgubio velikog mirotvorca!”

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik uputio je najdublje saučešće povodom smrti papa Franje.
“Svijet je izgubio velikog mirotvorca – čovjeka koji je vjeru stavio u službu naroda, a ne elita. Papa Franjo bio je glas pravde, jednakosti i nade za one koji nemaju moć, ali imaju vjeru”, istakao je Dodik u objavi na društvenoj mreži X.
Dodik je dodao, da papine riječi i djela ostaju poziv čovječanstvu da se vrati Hristovim vrijednostima – ljubavi, saosjećanju i miru.
“Ako ne naučimo da slušamo jedni druge, nećemo se nikada razumjeti”, govorio je papa Franjo – podsjećajući nas da je dijalog put ka miru. Neka mu je vječna slava i hvala”, navodi Dodik.
-
Zdravlje17 sati ago
ZNATE LI DA POSTOJI DORUČAK koji će vam popraviti raspoloženje?
-
Hronika2 dana ago
TRAGEDIJA: Poginuo narodni poslanik Srđan Todorović, njegova supruga i dijete
-
Hronika2 dana ago
Stravični prizori sa mjesta saobraćajne nesreće na auto-putu 9. januar u kojoj su POGINULE 3 OSOBE (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
SAVIĆ-BANJAC O SPS-u: Pucaju od titula, ali kredibilitet im je upitan!
-
Hronika2 dana ago
POSLANIK POGINUO DAN NAKON ROĐENDANA! Ko je bio Srđan Todorović
-
Politika3 dana ago
“UZALUD VAMA IZ SPS-a TRUD DA SE “VADITE” I POJAŠNJAVATE”: Sve je jasno, kao i vaše političke namjere!
-
Politika2 dana ago
DODIK “HTJELI SU DA ME “ZVEKNU”! Taj film neće gledati. Neću se skloniti ni pod uslovom da dođe NATO da me hapsi”
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ ČESTITAO VASKRS: Poruke mira, nade i zajedništva iz Banjaluke