Politika
TRIFKOVIĆ PORUČIO SNSD-u: „Stanivukovićeva politika ima podršku naroda“, rezultati govore više od kritika!
Kada već gradonačelnik Istočnog Sarajeva dijeli lekcije o „rijaliti politici“, red je da ga podsjetim na jednu činjenicu. Ta takozvana „rijaliti politika“ Draška Stanivukovića je dovela do drugog gradonačelničkog mandata u Banjaluci i to ubjedljivo, uprkos dva opoziciona kandidata i kompletnoj mašineriji vlasti, poručio je predsjednik OO PSS Istočno Novo Sarajevo Strahinja Trifković.
Ističe da je i više nego očigledno da narod ipak prepoznaje razliku između politike koja se bavi ljudima i politike koja se godinama bavi isključivo funkcijama, tenderima i stranačkim kombinacijama.
“Dok se Draško proziva zbog objava na društvenim mreža i komunikacije sa narodom, građani bar vide šta radi, gdje je i šta obećava. Sa druge strane, od SNSD kadrova godinama slušamo iste priče o ‘istorijskim projektima’, posebno u izbornim godinama, koji se najčešće završe na konferencijama za medije i predizbornim obećanjima”, poručio je Trifković.
Smatra i da je paradoksalno da su članovi SNSD-a sa područja istočnog dijela Republike Srpske lojalniji partiji nego svojim sugrađanima, kojih se sjete samo pred izbore.
“Evo, recimo, tunel Pale–Sarajevo, koji je Vaše obećanje. Koliko godina slušamo o tom ‘kapitalnom projektu’? Paralelno sa tim, svjedoci smo brojnih uništenih nekadašnjih privrednih giganata, poput ‘Energoinvesta’, ‘FAMOS-a’, ‘MOFAS-a’ i ‘RAOP-a’. Kako da vam bilo ko vjeruje više?”, upitao je predsjednik OO PSS Istočno Novo Sarajevo.
Trifković kaže da je najlakše druge nazivati rijaliti političarima, a najteže objasniti zašto ljudi masovno odlaze, zašto su plate i penzije nedovoljne i zašto se svaka kritika vlasti proglašava napadom na Republiku Srpsku.
“A što se tiče moralisanja o funkcijama i ambicijama, narod odlično zna ko su ljudi koji su od politike napravili privatni biznis. Poznato je i da u našoj opštini imamo na desetine milionera koji su svoje bogatstvo stekli za vrijeme vladavine SNSD-a”, zaključio je Trifković.
Politika
UHLJEBLJAVANJE BEZ PREMCA! Vlada RS dala zeleno svjetlo za 56 novih fotelja u režiji Ane Trišić Babić
Vlada Republike Srpske dala je saglasnost Ani Trišić Babić da u novoosnovanu Kancelariju za međunarodnu saradnju Republike Srpske zaposli čak 56 ljudi.
Toliko je naime planirano pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta koji stupa na snagu naredne sedmice.
Prema ovom aktu, kancelarija će imati sektor za pravne poslove i upravljanje resursima, sektor za analizu i planiranje, sektor za promociju i odnose sa javnošću te područnu jedinicu u Istočnom Sarajevu.
Kancelarija će pored direktora imati zamjenika, pomoćnika, sekretara, načelnike odjeljenja, saradnike za ljudske resurse i kadrovske poslove, kancelarijsko poslovanje, javne nabavke, prevodioca, IT administratora.
U njoj će biti zaposlen i viši stručni saradnik za geopolitičko planiranje sa završenim fakultetom političkih nauka, ali i saradnik za evropska pitanja čiji će posao biti sve što je vezano za integracije, iako Republika Srpska ima odvojeno ministarstvo koje se ovim bavi.
Trišić Babić će oko sebe imati i analitičare za ekonomska i bezbjednosna pitanja, portparole, saradnike za diplomatiju i digitalnu komunikaciju, saradnju sa dijasporom, projekte.
U sistematizaciji se navodi da je Kancelarija osnovana kao stručna služba Vlade, sa ciljem unapređenja međunarodne saradnje Srpske sa drugim državama i međunarodnim organizacijama, a sve radi zaštite njenih političkih, ekonomskih, kulturnih i drugih interesa.
Prema uredbi o njenom osnivanju, u ovoj kancelariji će se praviti dugoročne strategije za jačanje međunarodne pozicije Republike Srpske, analizirati međunarodni trendovi i pripremati planovi usaglašeni sa ciljevima ekonomskog rasta, kulturne promocije i političke stabilnosti.
Finansiraće se iz budžeta Republike Srpske, posredstvom donatora iz sredstava EU fondova i drugih izvora.
Rebalansom budžeta za ovu godinu, Kancelariji za međunarodnu saradnju je obezbijeđen budžet od preko dva miliona maraka od čega će 1,1 milion biti isplaćeno za plate.
Politika
“OVO NAS VRAĆA U MRAČNE OBRASCE PROŠLOSTI”! Oštra reakcija Stanivukovića na PALJENJE SRPSKE ZASTAVE
Predsjednik PSS i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković rekao je da najoštrije osuđuje čin paljenja zastave Republike Srpske i pozvao nadležne institucije da hitno istraže ovaj slučaj i pronađu odgovorne.
– Ovo ne smije biti još jedan u nizu slučajeva koji će ostati bez adekvatne reakcije, jer svaki put kada institucije izostanu, šalje se poruka da su ovakve provokacije dozvoljene. Paljenje zastave Republike Srpske nije samo bezočan napad na njen simbol, već i na dostojanstvo, identitet i osjećanja srpskog naroda, koji je ravnopravan i konstitutivan narod u BiH. Napadi na simbole nikada nisu put ka dijalogu, već pokušaj produbljivanja podjela i podsticanja novih tenzija – poručio je Stanivuković.
On je naglasio da se ne smije dozvoliti da ovakvi postupci ugroze teško građeni mir.
– Ne smijemo dozvoliti da ovakvi postupci ugroze teško građeni mir. Uzvici, poruke i postupci koji šire mržnju i netrpeljivost podsjećaju na obrasce koje smo već gledali i koji nikome u BiH nisu donijeli ništa dobro. Zato je važno da institucije pokažu da zakon važi jednako za sve i da će svaki napad na nacionalne simbole biti sankcionisan, te da ovakve opasne provokacije usmjerene prema Republici Srpskoj i srpskom narodu nisu i ne smiju biti prihvatljive – zaključio je Stanivuković.
Politika
Nisu nas opljačkali ni Nijemci, ni Amerikanci, NEGO NAŠA VLAST!
Nisu je opljačkali ni Nijemci ni Amerikanci, ni Francuzi, nema ih. Mi smo to opljačkali i to gledamo mirno. Gledamo sa strane i pravimo se nevješti i nemušti. Onda nam je tako kako je, šta da radimo!“, jasan je Nešković.
„Republika Srpska nije ugrožena spolja nego od domaće vlasti koja ju je opljačkala“, ocijenio je diplomata i publicista Branko T. Nešković u emisiji MAT BN televizije.
On je istakao da američki interesi na ovim prostorima ostaju isti, te da neće biti raspakivanja Dejtona, o čemu govore političari na obje strane koji su se, zavađajući narod, enormno obogatili.
– Niko nam ne zabranjuje Republiku Srpsku, Evropa je ne isključuje, tvrdi Nešković i dodaje da opasnost po Srpsku dolazi iznutra.
„Ko Republiku Srpsku najviše urušava? Da li Amerikanci i Evropljani ili je mi sami urušavamo? Kad kažem mi mislim na vlasti koje smo sami birali. Ko je opljačkao ovu državu?
Nisu je opljačkali ni Nijemci ni Amerikanci, ni Francuzi, nema ih. Mi smo to opljačkali i to gledamo mirno. Gledamo sa strane i pravimo se nevješti i nemušti. Onda nam je tako kako je, šta da radimo!“, jasan je Nešković.
– Vlasti u BiH nisu sposobne da zaštite naše interese i resurse jer su za to, smatra Nešković, potrebni velika mudrost, umijeće i želja da se radi u interesu naroda.
„Više vode računa o sebi, nažalost. Koji su to strateški interesi države? Gdje smo mi u narednih 20 godina? Bojim se da BiH nema strateške interese.
Mislim da se to gleda od izbornog ciklusa do izbornog ciklusa i da oni koji promovišu određene ideje gledaju samo kako će proći na sljedećim izborima i da li će oni ostati na toj poziciji. Rade samo ono što ih vodi u tom pravcu“, objašnjava Nešković.
– Politika Amerike prema BiH, a time i Republici Srpskoj se nije promijenila. To su sada borba protiv korupcije, uticaja Kine i Rusije i, prije svega, privatni biznis. Lobiranje vlasti u Vašingtonu nije bilo za interes Srpske nego za lični interes, jasan je Nešković.
„Kakav je naš položaj, gdje su investicije? Ko nas to prima, ko nam to dolazi? Sad više ni Mađarska neće dolaziti. Gdje smo? U Brisel se ne može otići, očigledno“, naglašava Nešković.
– Amerika je tvorac Dejtonskog mirovnog sporazuma i od toga neće odustati, a priče o nemogućem suživotu naroda u BiH, prema Neškovićevim riječima, plasiraju oni kojima to odgovara.
„Krivci su u cijeloj BiH. Ja pričam o jednoj neodgovornoj, nezajažljivoj i nestručnoj političkoj eliti lidera u proteklih 30 godina koji su, usljed nedostatka državničke vizije, stalno izbjegavali, mutili su vodu, zavađali narod na kulturološkoj, vjerskoj i rasnoj osnovi, a istovremeno se bogatili“, kaže Nešković.
– Prostor zapadnog Balkana je prepušten zapadu, a Amerika i Donald Tramp žele da poprave odnose da Rusijom i Vladimirom Putinom da bi je istrgli iz zagrljaja Kine, zaključuje Nešković.
-
Politika1 dan agoOTIMAČINA ZA MANDATE! Petrović pokazao pravo lice, ultimativno zahtijeva da sam kroji liste za NSRS!
-
Politika3 dana ago“ZABORAVLJUJU ŠTA SU OSTAVILI IZA SEBE”! Drinić optužio SNSD za svjesno širenje netačnih informacija
-
Politika2 dana agoNOVI UDAR ZA VUKANOVIĆA: Bivši saradnik tvrdi da su ljudi u Listi za pravdu i red „potrošna roba“
-
Društvo3 dana agoLOŠE VIJESTI ZA RADNIKE U NJEMAČKOJ! Vlasti spremaju novi zakon, u penziju će se ići znatno kasnije!
-
Hronika3 dana agoHOROR NA RADNOM MJESTU! Poštara izujedao pas, hitno prevezen u bolnicu
-
Društvo2 dana agoUPALJEN ALARM ZA REPUBLIKU SRPSKU! Vrelina i sparina okovale zemlju, a najgore nas čeka tek od OVOG DANA!
-
Politika3 dana agoSNAŽNO I ODLUČNO! Stanivuković okupio ključne ljude iz izbornih jedinica 7 i 8 – spremni za važne korake!
-
Svijet3 dana ago“NE VIDIM RAZLOG DA ODSTUPIMO!” Putin poslao jasnu poruku Kijevu i Zapadu o kraju rata
