Connect with us

Hronika

TUGA OKOVALA TRN: U Austriji poginuo Darko Vranjković, iza sebe ostavio troje maloljetne djece

Vozač kamiona iz Trna, Darko Vranjković, poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se u srijedu dogodila na auto-putu Tauern u Austriji.
Nezgoda se dogodila ispred gradilišta tunela Verden-Goling zbog saobraćajne gužve.

Od siline udara Vranjković je ostao priklješten u kabini svog kamiona, teško povrijeđen.
Vatrogasne službe Ebena i Altenmarkta morale isjeći kabinu kako bi ga izvukle iz kabine pomoću hidraulične opreme.

Spasilački helikopterski tim ga je prevezao u najbližu bolnicu, ali usljed teških povreda nije izdržao.

Iza Darke je ostalo dvoje maloljetne djece.

Prijatelji se od Darke opraštaju dirljim porukama na društvenim mrežama, a jedan od kolega piše da mu je bila mi je čast poznavati Darka i u gostiti u svome domu.

– Nikad nije prošao, a da nije blicnuo na ovim našim drumovima po bijelom svijetu i odmah zatim pozove i priupita za junačko zdravlje i kad ću u zavučaj i da se ne igram glavom da prođem kroz Laktaše a da mi se ne revanšira. Upoznao sam ga prije skoro šest godina za naš Vaskrs. Bio je oduševljen da sam ispoštovao tradiciju i ofarbao vaskršnja jaja i da ih imamo za vaskršnji ručak. Suvišna je svaka riječ. Čisti ti nebeski putevi i u miru Božijem počivaj gdje nema tuge, bola, uzdisaja. Nažalost, otkucao je svaki “arbajt” na tahografu – napisao je prijatelj Darka Vranjkovića.

(Glas Laktaša)

Hronika

NAPAD NA DIJETE U BANJALUCI? Više patrola i Hitna na licu mjesta!

U naselju Ada u Banjaluci trenutno se nalazi više policijiskih vozila, a prema riječima sagovornika “Nezavisnih” došlo je do sukoba između građana.

Iz Policijske uprave Banjaluka potvrdili su za “Nezavisne novine” da je policija na terenu, te da je jedna osoba uhapšena.

“Neko je napao dijete”, kazao je jedan od očevidaca.

Na licu mjesta je i Hitna pomoć.

Nastavi čitati

Hronika

PLJUNUO GA U LICE, PA VUKAO PO ASFALTU! Optužen za premlaćivanje pred pekarom

Opštinski sud u Visokom potvrdio je optužnicu protiv N.S. koja ga tereti da je usred dana, ispred pekare, premlatio H.S.

Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, N.S. je osuđivan već osam puta, a ovu optužnicu protiv njega je podiglo Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona, koje ga tereti za nasilničko ponašanje.

Pljunuo ga u lice
N.S. je optužen za napad koji se dogodilo 4. februara 2025. godine oko 11.10, ispred pekare, nakon prethodnih nesuglasica sa H.S.

“Izašao je iz vozila i prišao parkiranom vozilu gdje je na mjestu vozača bio H.S., te po izlasku H.S. pljunuo ga je u lice, obrativši mu se riječima ‘Šta glumiš, što se ne javljaš na telefon?'”, navedeno je u optužnici.

Potom je N.S., kako ga terete, udario lijevom rukom u desni dio glave H.S. i potom još nekoliko puta nogom u tijelo H.S.

Vukao ga po asfaltu
Kako je istaknuto u optužnici, nakon što je oborio H.S. na asfalt, nekoliko puta ga je udario rukom u glavu, nakon čega hvata lijevu nogu H.S. i vuče ga po asfaltu, te mu zadaje šest udaraca nogom u nogu i tijelo, od kojih jedan u leđa i jedan u glavu.

“Nakon što je H.S. ustao, prema njemu je krenuo i zadao mu još jedan udarac lijevom rukom u glavu, nakon čega se udaljio prema obližnjem parkiranom vozilu u koje je sjeo i otišao u nepoznatom pravcu”, naglašeno je u optužnici.

U svom “bogatom” dosijeu, N.S. ima brojne presude, te je uglavnom osuđivan na zatvorske kazne, a u nekim slučajevima i uslovno.

Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, jedna od zatvorskih kazni, od godinu dana, zamijenjena mu je radom za opšte dobro na slobodi u trajanju od 90 radnih dana.

Nastavi čitati

Hronika

Detalji stravičnog udesa u kom su stradali otac i beba! UDARILI U AUTOBUS S VOZAČEM IZ ŠRI LANKE

U strašnoj nesreći koja se desila jutros,30.novembra, oko 1 sat na auto-putu Miloš Veliki stradao je muškarac Sreten J. (27) sa svojim sinom od 14 mjeseci M. J.

Nastavi čitati

Aktuelno