Connect with us

Hronika

U KUĆI BILA ZATVORENA 17 GODINA: Iz UKC-a se oglaslili o stanju žene (43) iz Laktaša

G.K. iz Laktaša, koja je, kako postoje tvrdnje, 17 godina provela u kući, i dalje je u Univerzitetskom kliničkom centru (UKC) Republike Srpske, gdje je svakodnevno previjaju, a još uvijek je preuranjeno razmatranje kućnog liječenja.
Prema riječima Slavice Zeljković, načelnice Urgentnog centra UKC Republike Srpske, pacijentkinja G.K. je i dalje hospitalizovana u dnevnoj bolnici Urgentnog centra.

– U njenom liječenju učestvuje multidisciplinarni tim koji donosi odluke o terapijskim modalitetima. Njeno trenutno stanje zahtijeva svakodnevno previjanje i obradu rana, parenteralnu primjenu antibiotika i simptomatske terapije, te kontinuirani nadzor vitalnih parametara. Prognoza i ishod liječenja su neizvjesni i preuranjeno je razmatranje kućnog liječenja – rečeno je za „Nezavisne novine“ iz UKC Republike Srpske.
Ona je 11. septembra u 21.30 u Urgentni centar dovezena kolima Službe hitne pomoći Laktaši.

Ljekari Urgentnog centra su, kako nam je ranije rečeno, hitno pristupili dijagnostičkoj obradi pacijentkinje i primjeni adekvatne terapije, te se pristupilo multidisciplinarnom liječenju i odmah su uključeni ljekari Klinike za plastično-rekonstruktivnu hirurgiju, hematolozi, infektolozi, te internisti.

Iz Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka nam je ranije rečeno da su njihovog dežurnog tužioca u vezi sa slučajem žene iz Laktaša, koja je hospitalizovana u UKC RS, obavijestili pripadnici PU Banjaluka – PS Laktaši.

– Tužilac je naložio policijskim službenicima da preduzmu sve potrebne radnje i mjere na utvrđivanju svih činjenica i okolnosti u vezi sa ovim događajem, te da nakon kompletiranja dokumentacije dostave ovom tužilaštvu izvještaj – rečeno je iz Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka.

Hronika

UBICA MAJCI ODRUBIO GLAVU: Šokantni detalji dvostrukog ubistva u Hrasnici, komšije u šoku

Adnan Lokvančić se tereti da je u srijedu naveče u stanu u Hrasnici ubio majku i brata,

Kako nezvanično saznaje Avaz, nakon ubistva majke osumnjičeni joj je odrubio glavu.

Osim majke, on je i brata usmrtio lopatom.

Na licu mjesta, ispred stana gdje se sve desilo, ostala je flaša sa sokom i klompe, a na vratima stoji natpis “Traka za dokaze”.

Za sada nije poznato koji je razlog ovog monstruoznog čina 43-godišnjaka.

Uviđaj u stanu u Hrasnici obavili su pripadnici MUP-a pod nadzorom dežurnog tužitelja.

“Porodica živjela u velikoj neimaštini”

Komšije su u šoku i ne mogu da vjeruju šta se desilo. Kako su ispričali, ova porodica je živjela u velikoj neimaštini.

Prema informacijama Avaza, oni su bili deložirani iz jednog stana, a tada je otac Adnana Lokvančića počinio suicid.

Naime, on se raznio bombom i to sve je učinio pred članovima porodice, zbog čega su oni imali velike traume.

Rođaci su “Avaz” rekli da se oni od toga nikada nisu oporavili i da praktično ne znaju od čega su živjeli.

Nastavi čitati

Hronika

VELIKI UDAR NA CRNO TRŽIŠTE: Oduzete “Nike” i “Adidas” patike vrijedne 1,4 miliona KM

Službenici Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) BiH zaplijenili su na području Tuzle gotovo 16.000 pari “Nike” i “Adidas” patika i papuča vrijednih oko 1,39 miliona maraka.

Osim sportske obuće, zaplijenili su i više od 1.100 električnih cigareta “vape”.

Roba je zaplijenjena u okviru akcije “Paket”. Krijumčarena je iz Srbije i organizovano distribuisana na području Bosne i Hercegovine.

Tokom izvršenih provjera pronađena je veća količina robe stranog porijekla za koju nije postojala zakonom propisana dokumentacija i to 12.983 pari patika sa oznakama poznatih robnih marki “Nike” i “Adidas”, 2.556 pari papuča sa oznakama robnih marki “Nike” i “Adidas”, te 1.100 električnih cigaretea “vape”. Roba je privremeno oduzeta, a njena ukupna vrijednost procjenjuje se na cca 1.390.450 KM“, rekli su iz UIO BiH.

Nastavi čitati

Hronika

BRUTALAN ZLOČIN KOD ILIDŽE: Muškarac osumnjičen da je ubio dvije osobe

Policija je uhapsila Ilidžanca čiji su inicijali A.L. (43) zbog sumnje da je u Hrasnici ubio muškarca i ženu, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.

Krivično djelo ubistvo počinjeno je juče.

Uviđaj, kojim je rukovodio dežurni tužilac sarajevskog Kantonalnog tužilaštva, obavila je Uprava policije MUP-a Kantona Sarajevo.

Nad osumnjičenim je u službenim prostorijama u toku kriminalistička obrada, nakon čega će, uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu, biti predat u nadležnost sarajevskog Kantonalnog tužilaštva.

Prema nezvaničnim informacijama, koje prenose federalni mediji, muškarac je usmrtio majku i brata, a ovaj brutalni zločin počinjen je lopatom.

Nastavi čitati

Aktuelno