Connect with us

Hronika

Uhapšeni i saučesnici policajca koji je opljačkao Avganistanca

Policajac iz Bratunca M.J. i njegovi sugrađani J.S. i N.F. iz Bratunca, uhapšeni su zbog sumnje da su napali i opljačkali državljanina Avganistana K.J. od koga su oteli novac i telefon.

Sve se desilo u nedjelju, a prije toga osumnjičeni policajac je lažno prijavio da je njega napao Avganistanac. U tom obračunu povrijeđeni su i policajac i stranac i obojici je ukazana pomoć u bolnici.

Iz Policijske uprave Zvornik saopšteno je da pomenuti M.J. J.S. i N.F. trojac terete za razbojništvo. Naveli su da je prvo policiji u Bratuncu prijavljeno da je K.J. iz Avganistana fizički napao policijskog službenika M.J. iz Bratunca.

– Oba lica su se radi ukazivanja ljekarske pomoći javila u Dom zdravlja Bratunac, gdje je tom prilikom dežurni doktor konstatovao lake tjelesne povrede licu K.J., a lice M.J. uputio u JZU Bolnica Zvornik – navode u saopštenju.

Pojasnili su da je istragom tog slučaja utvrđeno da se radi o lažnoj prijavi o napadu na policajca i da je počinjeno razbojništvo nad državljaninom Avganistana. U okviru ove istrage policija je pretresla kuće i pomoćne objekate koje koriste  M.J., J.S., N.F., B.Đ. i P.P. te su oduzeti predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa razbojništvom.

– Pronađeni su vatreno oružje i municija, veća količina novca, telefoni, policijska stop tablica i „treptač“. O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini – navode u policijskom saopštenju.

Glas Srpske

Hronika

KAKVA TUGA! Slavko otišao po penziju, pa pronađen mrtav

Danima unazad porodica i prijatelji tragali su za Slavkom Kujundžićem (67) iz Kragujevca, a nažalost potraga je imala tužan kraj.

– Porodica je saopštila da je Slavko Kujundžić koji je nestao 16. januara, nažalost preminuo. Porodica se zahvalila svima koji su pomogli u potrazi. Opijelo će biti održano u nedjelju, 9. februara, u 12 sati u crkvi u Grošnici, a saučešće će se primati u kapeli crkve – rekao je za RINU prijatelj porodice.

Slavko je posljednji put viđen 16. januara u naselju Velike Pčelice, nedaleko od Kragujevca, kada je krenuo u grad kako bi podigao penziju. Od tada mu se gubio svaki trag. Imao je blaži oblik demencije.
Kako je Telegraf pisao, Slavko se uputio rano ujutru iz sela autobusom za Kragujevac da podigne penziju i nije se vratio.

Nastavi čitati

Hronika

DRAMA U LUKAVCU! Učenik škole kod Lukavca NAPRAVIO SPISAK DJECE i nacrtao pištolj

Ogorčeni roditelji učenika Osnovne škole “Dobošnica” kod Lukavca uputili su apel svim roditeljima iz Gornje i Donje Dobošnice, kao i iz Kruševice, da juče ne šalju djecu u školu, već da se u 07.30 sati okupe ispred škole kako bi zatražili razgovor s direktorom, pedagogom i nastavnicima.

Povod za ovaj protest je, kako tvrde roditelji, neriješena situacija s jednim učenikom koji, prema njihovim riječima, predstavlja prijetnju sigurnosti ostalih đaka, prenosi “Avaz”.

On je navodno napravio spisak učenika i pored imena i prezimena nacrtao vatreno oružje. Riječ je o 13-godišnjaku koji ide u sedmi razred osnovne škole.

Iz MUP-a TK su za “Avaz” potvrdili da je policijska stanica Lukavac zaprimila prijavu u vezi sa ovim događajem i da je o tome obaviješteno Tužilaštvo TK.

“PS Lukavac zaprimila je prijavu u vezi događaja koji se desio u osnovnoj školi u Dobošnici, Grad Lukavac, o čemu je obaviješteno Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona, a prema uputama dežurnog tužioca, istražitelji OKP PU Lukavac u saradnji sa uposlenicima Centra za socijalni rad Lukavac poduzimaju sve potrebne mjere i radnje na dokumentovanju događaja.

Obzirom da se radi o maloljenoj osobi, u skladu sa Zakonom o zaštiti i postupanju sa djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku F BiH, Uprava policije MUP TK-a nije u mogućnosti davati više informacija povodom prijave događaja”, potvrđeno je iz Odsjeka za odnose s javnošću Uprave policije MUP TK-a.

Nastavi čitati

Hronika

BRUTALNO PRETUČENI TINEJDŽER U TREBINJU danas sa ocem dao izjavu u Tužilaštvu

Brutalno pretučeni tinejdžer danas je sa ocem Miladom Jerkovićem dao izjavu u Okružnom javnom tužilaštvu u Trebinju.

Nakon iskaza pretučenog maloljetnika, nadležni su ih upoznali sa mjerama koje su preduzeli u cilju rješavanja ovog slučaja.

Ipak, otac ističe da tužilaštvo ponovo nije ništa uradio, te da se počinioci ovoga djela slobodno šetaju gradom.

Dodaje da će, poslije konsultacija sa svojim advokatom, sugrađane pozvati na masovne proteste i time pozvati na odgovornost počinilaca, kako bi isti dobili odgovarajuće sankcije.

Kazao je i da neće odustati od pravde, kako se ovakav incident ili bilo kakvi oblici nasilja vuše ne bi dešavali u našem gradu, navodi Herceg TV, prenosi TrebinjeLive.

Nastavi čitati

Aktuelno