Hronika
Uhapšeni osumnjičeni za ubistvo vođe škaljaraca

U akciji istanbulske policije uhvaćeni su osumnjičeni za ubistvo Jovana Vukotića, vođe crnogorske kriminalne organizacije poznate kao škaljarski klan, javlja agencija Anadolija.
U saopštenju turske policije navodi se kako je Vukotić, koji slovi za vođu škaljarskog klana, prije tri godine uhvaćen u Turskoj, zatim predat Srbiji, gdje je ponovo pušten na slobodu, prenosi RTCG.
Zabilježeno je da je Vukotić, koji je ilegalno ušao u Tursku, smrtno stradao u oružanom napadu dvojice napadača na motoru u istanbulskoj četvrti Šišli, dok su njegova supruga, dijete i vozač preživjeli napad.
Odjeljenje za borbu protiv organizovanog kriminala i Obavještajni ogranak istanbulske policije pokrenuli su opsežnu istragu o ovom napadu.
Nakon sprovedene istrage utvrđeno je da je napad izveo Radoje Živković, inače šef kriminalne organizacije “Kavač”, preko svojih veza u Turskoj. U akciji hapšenja sprovedenoj 16. septembra uhapšeno je ukupno 12 osoba, među kojima su Živković i Zdravko Perunović.
Tokom pretresa zajedno s osobama zaplijenjeno je 11 lažnih ličnih karata, šest lažnih pasoša i dva komada oružja koja je korišćeno u incidentu.
Hronika
STRAŠNA NESREĆA! Dijete zbog bombona u komi – Haribo odgovara na optužbe!

Kompanija “Haribo” saopštila je danas da kanabis koji je pronađen u njihovim gumenim bombonama sa ukusom kole nije bio dio proizvodnog procesa.
Portparol kompanije potvrdio je da su obavljeni laboratorijski testovi na uzorcima iz skladištene serije bombona, sirovinama i gotovim proizvodima koji su već bili u prodaji u Holandiji, piše “NL tajms”.
Svi rezultati su bili negativni, što znači da nije bilo dokaza o kontaminaciji proizvoda.
“Naše interne istrage su pokazale da nije bilo nepravilnosti u proizvodnji”, rekao je portparol.
Iako je porijeklo kanabisa koji je pronađen u bombonama i dalje nepoznato, izvještaji se odnose na jedan specifičan proizvod u istočnom dijelu Holandije.
Nakon obavještenja, Haribo je povukao cijelu seriju proizvoda – kesice “Haribo Hepi Kola F!ZZ”, sa rokom trajanja do januara 2026. godine.
Prema informacijama iz bolnice, dvoje djece je hospitalizovano nakon što su konzumirali gumene bombone.
Jedno dijete je privremeno bilo u komi, dok su i drugi članovi iste porodice pokazali simptome nakon konzumiranja tih bombona.
Hronika
VRBOVAO I POSREDOVAO! Kinez uhapšen zbog sumnje da je žene navodio NA PROSTITUCIJU u Banjaluci i Doboju!

Policija je identifikovala dvije državljanke Republike Kine za koje se sumnja koje su se bavile prostitucijom na području Doboj i Banjaluke, a zbog sumnje u navođenje na prostituciju uhapšen je kineski državljanin Z.Y.
Naime, službenici Uprave za organizovani i teški kriminalitet i Policijske uprave Doboj su saradnji sa Službom za poslove sa strancima, Terenski centar Doboj identifikovali dvije ženske osobe državljanke Republike Kine zbog sumnje da su se bavile prostitucijom na području Doboja i Banjaluke.
“Preduzimajući operativne mjere i radnje identifikovan je kineski državljanin Z.Y. za kojeg postoje osnovi sumnje da je vrbovao ženske osobe, organizovao, i posredovao u pružanju usluga prostitucije na području više gradova Republike Srpske i Bosne i Hercegovine, nakon čega je isti lišen slobode”, navode iz MUP-a Srpske.
Na osnovu Naredbe nadležnog suda, a uz saglasnost Okružnog javnog tužilaštva Doboj izvršen je pretres prostorija i vozila koje koristi osumnjičeni kojom prilikom su pronađeni i privremeno oduzeti novac, mobilni telefoni, kao i drugi predmeti koji mogu poslužiti dokaz u krivičnom postupku.
Nakon završetka kriminalističke obrade, osumnjičeni kineski državljanin Z.Y. će uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu navođenje na prostituciju biti sproveden u Okružno javno tužilaštvo Doboj, prenose Nezavisne.
Hronika
PUCNJAVA U KOZARSKOJ DUBICI: RanjenI muškarac ima teške povrede, osumnjičeni uhapšen

Muškarac iz Kozarske Dubice ranio je sinoć sugrađanina u jednom ugostiteljskom objektu u Knežici kod Kozarske Dubice, potvrđeno je za Srpskainfo.
Sve se dogodilo sinoć oko 22 časa.
Osumnjičeni je na licu mjesta uhapšen zbog krivičnog djela ubistvo u pokušaju.
Pod nadzorom tužioca Okružnog javnog tužilaštva Prijedor policijski službenici preduzimaju sve zakonom propisane mjere i radnje u cilju utvrđivanja svih okolnosti prijavljenog krivičnog djela.
Iz policije dodaju da će nakon kompletiranja predmeta osumnjičeni S.T. će uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu ubistvo u pokušaju biti predat postupajućem tužiocu.
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ PORUČIO SNSD-u: Ne možete me pobijediti na izborima, zato pokušavate preko MUP-a!
-
Politika3 dana ago
MAJA DRAGOJEVIĆ STOJIĆ: Prijedor je pretvoren u crnu rupu Srpske, sistemski je UNIŠTAVAN GODINAMA
-
Svijet3 dana ago
TRAMP POTPISAO NAREDBU: Zabranio ulazak u SAD državljanima 12 zemalja, evo ko je sve na listi
-
Politika2 dana ago
PROŠLE 4 GODINE! MILANOVIĆ: Crkva nije izmještena, već srušena! Da li će tako “ČUVATI” i Republiku Srpsku?
-
Svijet3 dana ago
ZELENSKI IZNENADIO SVIJET “Spreman sam na prekid vatre, PUTIN SAMO DA ODREDI DAN”
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ NAJAVIO NOVI GRADSKI PARK: Sportski kompleks “Akvana” dobija potpuno novo ruho!
-
Politika2 dana ago
“ŠOU SE NASTAVLJA”! “Prointer” nestao, Vujić nastavlja biznis sa NOVIM FIRMAMA
-
Region3 dana ago
NEĆEMO TOLERISATI NASILJE: Odgovorni će biti kažnjeni