Banjaluka
UKLANJA SE AMBROZIJA U BANJALUCI! Grad uklanja opasni korov, možete i vi prijaviti ukoliko vidite!
Iz gradskog Odjeljenja za komunalne poslove saopšteno je da su pojačane aktivnosti na uklanjanju ambrozije sa javnih površina, koje će trajati sve dok traje cvjetanje ove alergene biljke, do kraja septembra.
Košenje ambrozije trenutno se vrši na zelenim površinama u blizini tržnog centra „Delta planet“, u okolini aktivnih gradilišta, kao i na lokacijama gdje su nedavno izvođeni infrastrukturni radovi.
Uklanjanje ambrozije biće nastavljeno u naseljima: Petrićevac, Ada, Motike, kao i u drugim dijelovima grada gdje je uočeno prisustvo ove biljke.
– U toku je intenzivno sprovođenje mjera suzbijanja ambrozije, jedne od najinvazivnijih i alergijski najopasnijih korovskih vrsta. Ambrozija predstavlja ozbiljan ekološki i javno-zdravstveni problem. Njen polen izaziva alergijske reakcije kod više od 10% populacije, što je čini jednom od najopasnijih alergijskih biljaka u našim klimatskim uslovima – naveli su iz Odjeljenja za komunalne poslove.
Dodali su da osim uticaja na zdravlje ljudi, ambrozija značajno narušava i poljoprivrednu proizvodnju, s obzirom na to da svojim agresivnim širenjem potiskuje druge biljne vrste.
Upućen je apel sugrađanima da se aktivno uključe u uništavanje ambrozije uklanjanjem u dvorištima, baštama i zapuštenim parcelama.
Građani su pozvani da ukoliko primijete pojavu ambrozije na javnim površinama i u privatnim dvorištima, pozovu Komunalnu policiju broj telefona: 051/306-464, a ukoliko ambroziju uoče na poljoprivrednom zemljištu mogu to da prijave na broj telefona: 051/244-547.
Banjaluka
Nebojša Drinić poručio: IDEMO DALJE – OD RIJEČI DO DJELA, riješen višedecenijski problem vodosnabdijevanja
Novi cjevovod prečnika 700 milimetara do rezervoara Tunjice zvanično je pušten u funkciju, čime je trajno riješen dugogodišnji problem vodosnabdijevanja za mještane Ramića, Dragočaja, Prijakovaca, Mišinog Hana, Potkozarja, Verića i Piskavice.
Ovaj projekat predstavlja jedno od najvažnijih infrastrukturnih ulaganja za sjeverni dio Banjaluke, gdje su građani decenijama trpjeli česte nestašice vode, naročito tokom ljetnjih mjeseci.
Odbornik PSS-a u Skupštini grada Banjaluka Nebojša Drinić istakao je da je ovo pitanje bilo jedan od njegovih ključnih prioriteta u dosadašnjem radu.
„Napokon je u funkciji novi cjevovod do rezervoara Tunjice, prečnika 700 milimetara. Trajno je riješen problem vodosnabdijevanja u Ramićima, Dragočaju, Prijakovcima, Mišinom Hanu, Potkozarju, Verićima i Piskavici. Riječ je o jednom od najvažnijih projekata za ovaj dio Banjaluke“, poručio je Drinić.
On je naglasio da je na terenu neposredno razgovarao sa mještanima i njihove potrebe zastupao u gradskom parlamentu.
„Kao odbornik, posebno sam se bavio ovim pitanjem i insistirao na tome da se pronađe trajno rješenje. Na terenu sam slušao ljude koji decenijama imaju probleme sa vodosnabdijevanjem, a ono što sam čuo od njih prenosio sam i za skupštinskom govornicom. Ovaj kraj je važan za Banjaluku. To je poljoprivredno područje, kraj bogat turističkom ponudom, ali i mjesto u kojem se nalazi industrijska zona i veliki broj uspješnih privrednika. Zato je bilo važno obezbijediti stabilno i uredno vodosnabdijevanje. Idemo dalje – od riječi do djela!“, zaključio je Drinić.
Stavljanjem novog sistema u funkciju stvoreni su uslovi za nesmetan rad lokalne privrede, dalji razvoj poljoprivrede i turizma, ali i znatno bolji životni standard stanovnika ovog područja.
Banjaluka
GRADONAČELNIK BANJALUKE POTVRDIO! Voda stiže, Tunjice 1 i 2 u punom pogonu od danas
Od danas, kaže gradonačelnik Banjaluke, puštanje u sistem vodovodnog sistema Tunjice 1 i Tunjice 2.
Ljudi koji su se bunili sa pravom su se bunili, ali uspjeli smo to da riješimo problem vodosnabdijevanja za Dragočaj, Ramiće, Gradinu, Kuljane, Prijakovace, Veriće, potkozarska sela sve do Piskavice, kao i naselja iz okolnih opština, jasan Stanivuković.
(BN)
Banjaluka
DOBRA PRAKSA SE NASTAVLJA! U toku dostava udžbenika banjalučkim osnovcima
U toku je dostava udžbenika za osnovce na području Banjaluke, a tim povodom ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za brigu o porodici i demografiju Adriana Basara obišla je danas Osnovnu školu „Aleksa Šantić“.
Tim povodom je poručila kako joj je drago da su dobre prakse Banjaluke prepoznate i na republičkom nivou.
-Grad je i ove godine učestvovao u nabavci udžbenika za osnovce, u iznosu od milion maraka. Dinamiku isporuke provjerili smo jutros u OŠ “Aleksa Šantić”. Drago nam je da su dobre prakse Banjaluke još jednom prepoznate na republičkom nivou što je najbolja potvrda da administracija Draška Stanivukovića zaista radi dobar posao- kazala je Basara.
Podsjetila je i na to kako, osim podrške u vidu udžbenika, Grad je podržao prvačiće i brucoše, povećao iznose gradskih stipendija kao i iznose za proslavu maturskih večeri.
-Osim toga, u kontinuitetu ulažemo i u školsku infrastrukturu i do početka školske godine, brojni objekti kao i školska dvorišta, dobiće novo ruho – istakla je Basara.
BLink
-
Politika2 dana agoRANJEN SA DVA METKA VOZIO AUTOBUS SPASA! Zaboravljeni junak iz Foče dočekao da mu neko nakon tri decenije pokuca na vrata!
-
Politika3 dana ago“SLIJEĆU HELIKOPTERIMA DA PRIČAJU O LOŠIM PUTEVIMA” Vukomanović o predizbornim potezima vlasti (VIDEO)
-
Politika3 dana agoSTANIVUKOVIĆ U POTRESNOJ POSJETI STAROM BRODU! “6000 života stalo je u vječnoj tišini” (VIDEO)
-
Hronika3 dana agoDRAMA U PROPALOM “METALU”! Iz firme misteriozno isparilo 13 pištolja, policija na nogama!
-
Politika3 dana agoPANIKA U PET DO DVANAEST! Minićeva rekonstrukcija Vlade mjesec dana pred izbore je PRIZNANJE NESPOSOBNOSTI
-
Politika2 dana agoOPERATERIMA 310, TEHNIČARIMA 400 KM! Koliku odgovornost preuzimaju za te pare
-
Hronika1 dan agoTUGA! Sahranjena Dragana Antešević
-
Društvo3 dana agoPUNE SE KASE, PADAJU PORODICE! Rekordni prihodi ogolili jeziv trend, NIKAD VIŠE GRAĐANA NIJE KOCKALO!
