Connect with us

Društvo

UVIJEK VAS JE ZANIMALO GDJE LJETUJU BOGATAŠI? Ovo su njihove top destinacije

Neke turističke destinacije su postale sinonim za luksuz i zna se ko tu može da ljetuje – samo oni sa mnogo nula na računu.

Mikonos je jedno od najpoznatijih grčkih ostrva upravo po tom mondenskom momentu i cijenama koje su za obične ljude – astronomske.

Cijena prenoćišta u ovom malom bijelom grčkom raju, prema Bukingu, doseže i do nekoliko hiljada evra, a ista situacija i u drugim sličnim evropskim ljetovalištima.

Bijele kućice na Mikonosu

Mikonos pripada grupi ostrva Kiklade i nalazi se 150 kilometara jugoistočno od Atine. Na ovom malom ostrvu načičkane su čuvene bijele kućice kojima su ispunjeni Instagram i Pinterest.

Mikonos sa svojom dužinom od oko 15 kilometara i širinom od 10 kilometara je lokalitet koji su zaposjeli milijarderi kupovinom i izgradnjom nekretnina.

Pored Mikonosa, po luksuznim kompleksima u Grčkoj izdvajaju se Santorini, Krit, Krf, ali i neka mjesta na Halkidikiju.

Ultrabogata klijentela je podigla cijenu smeštaja na Mikonosu, piše Blic.

Smještaj u hotelu sa tri zvjezdice se na Bukingu ovog jula izdaje za oko 300 evra. To je cijena prenoćišta za dvije odrasle osobe, a navedeno je da je doručak uključen u cijenu. Ko želi u hotel sa jednom zvjezdicom više, moraće da izdvoji i više novca.

Na Bukingu se mogu vidjeti i cifre od kojih se javi blaga vrtoglavica jer cijena noćenja koštaju i preko 1.500 evra i to na akciji.

Svakako jedan od najpoznatijih hotela na Mikonosu je “Santa Marina”, luksuzni rizort, gdje noćenje za dvoje u superior sobi košta oko 2.000 evra, a ima soba koje koštaju oko 3.600 evra.

Azurna obala

Francuska rivijera je izraz koji već sam po sebi nosi dašak glamura u sebi jer su gradovi Kan, Nica i Sen Trope postali omiljeni svetskoj eliti još od 18. vijeka.

Mnogi su širom Azurne obale usidrili svoje luksuzne jahte jer, kako navodi Luxlife, 90% popularnosti lokacije potiče od populacije koja je ljubitelj nautike.

Jedan od najluksuznijih hotela u ovoj regiji je “Four Seasons Grand-Hôtel du Cap-Ferrat”, gdje jedna noć za dvoje košta više od 4.500 evra.

Marbelja se našla na vrhu liste “Najbolja evropska destinacija 2024”, koju je objavila Organizacija za najbolja evropska odredišta EBD. Naime, ovaj španski grad je dobio skoro 50.000 glasova uglavnom engleskih i američkih gostiju.

Objekat koji se izdvaja po svojoj ekskluzivnosti jeste Marbelja Klub hotel. U pitanju je objekat koji je osnovao nemački aristokrata 50-ih godina. Pored smještaja u elegantnim sobama, hotel ima mogućnost iznajmljivanja vila sa 2, 3 i 4 spavaće sobe i privatnih bazena. Cijena noćenja za dve osobe košta oko 2.220 evra.

Zanimljivo je da hotel nudi nudi mnoge aktivnosti, kao što su baštovanstvo i časovi kuvanja. Gosti hotela dobijaju besplatnu naknadu za igranje na živopisnom golf terenu koji se nalazi u Benahavisu, koji pripada klubu Marbelja.

Na top listi i Batumi i Gruziji

Iza Marbelje po popularnosti slijede Monako, Malta, Ženeva i Batumi u Gruziji. Ova odredišta zauzimaju prvih pet mjesta na pomenutoj evropskoj listi.

Izvršni direktor EBD-a je tim povodom naveo da bogati sada teže ka manje poznatim luksuznim destinacijama kao što su Ponca, Porto Vekio, Kap Fere, Sirmione i Farska ostrva za kratkotrajne praznike, precizira on.

Italija takođe ima pregršt mjesta gdje se odmaraju bogataši, a “Carter” izdvaja Siciliju i poznata jezera Komo i Garda. Na mapi imućnih turista izdvajaju se još i Korzika, Španska balearska ostrva i Tunis.

Društvo

Sada i 3 puta jefitniji: Ozbiljno pala CIJENA PRASADI u Srpskoj

Smanjena potražnja za mesom u Republici Srpskoj srozala je cijenu prasadi, pa su prasići sada tri puta jeftiniji nego pred Božić.

Cijena prasadi sada je 5,5 KM po kilogramu žive vage, dok se tovne svinje kreću oko četiri marke.

Rekao je ovo predsjednik Udruženja uzgajivača svinja RS Mišo Maljčić i dodao da cijena svinja dugo nije bila ovako niska.

Pred novogodišnje i božiće praznike cijena po kilogramu žive vage prasadi u Srpskoj išli je i do 17 maraka, piše Glas Srpske.

Nastavi čitati

Društvo

NAKON VRELOG PONEDJELJKA! Ponovo nam stižu pljuskovi i grmljavina

U Republici Srpskoj i FBiH u prvom dijelu dana biće pretežno sunčano i vrlo toplo, uz temperaturu do 35 stepeni, dok se poslije podne očekuje naoblačenje uz povremenu kišu i pljuskove sa grmljavinom.

Naoblačenje uz povremenu kišu i pljuskove sa grmljavinom prvo će zahvatiti sjeveroazapadne dijelove, a potom sjeverne i premještaće se ka istoku, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Moguće su lokalne nepogode uz jak do olujni vetar, jače padavine u kratkom periodu i pojavu grada ponegdje.

Nepogode će biti najizraženije u široj regiji oko rijeke Save, a padavine će jačati u većini predjela tokom naredne noći.

Na jugu i jugoistoku biće suvo do kraja dana.

Duvaće slab do umjeren južni do jugozapadni vjetar, popodne u skretanju na sjeverozapadni, a na sjeveru popodne i uveče očekuju se prolazno jaki do olujni udari vjetra.

Dnevna temperatura biće od 30 do 35, u višim predjelima od 25 stepeni Celzijusovih, dok se uveče očekuje pad temperature od sjeverozapada.

U većini krajeva jutros je sunčano i toplo, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha u osam časova: Bjelašnica 15, Čemerno 17, Drinići, Šipovo i Gacko 18, Sokolac i Foča 19, Drvar, Ribnik, Mrkonjić Grad, Srebrenica, Han Pijesak, Sarajevo, Kalinovik i Rudo 20, Mrakovica 21, Banjaluka, Prijedor, Novi Grad, Srbac, Doboj, Zvornik, Bileća, Višegrad, Tuzla i Zenica 23, Trebinje 24, Mostar 25, a Bijeljina i Neum 28 stepeni Celzijusovih.

Nastavi čitati

Društvo

LJETI POTREBAN DODATNI OPREZ! Koji su simptomi trovanja hlorom?

Trovanje hlorom je ozbiljno stanje koje može da nastane kada dodirnete, progutate ili udišete hlor, supstancu koja se koristi za dezinfekciju bazena i vode za piće, ali i kao baza sredstava za čišćenje.

Vjerovatno ste najviše upoznati sa hlorom koji se koristi u bazenima. Međutim, većina slučajeva trovanja nastaje usljed gutanja sredstava za čišćenje u domaćinstvu, a ne vode iz bazena.

Simptomi trovanja hlorom
Trovanje hlorom može da izazove različite simptome. Respiratorni, recimo, uključuju kašalj, otežano disanje i tečnost u plućima.

Simptomi mogu da uključuju i peckanje u ustima, oticanje grla, bol u grlu, bol u stomaku, povraćanje, krv u stolici, promjene u pH ravnoteži vaše krvi, nizak krvni pritisak, ozbiljne povrede očiju, uključujući zamućen vid, peckanje, iritaciju i u ekstremnim slučajevima gubitak vida, oštećenje kože, koje nastaje usljed povrede tkiva sa opekotinama i iritacijom.

Na bilo koji od ovih simptoma, odmah se javite ljekaru.

Prva pomoć kod trovanja hlorom
Ako hlor dospije na kožu, odmah ga isperite sapunom i vodom. Ukoliko vam uđe u oči, isperite ih tekućom vodom najmanje 15 minuta – prvo uklonite kontaktna sočiva, ako ih nosite. Skinite odjeću koja je bila na dijelovima tijela izloženim hloru.

Ukoliko slučajno progutate hlor, odmah popijte mlijeko ili vodu, osim ako ne povraćate ili ne dobijete konvulzije.

Ako ste udahnuli prevelike količine hlora, što prije potražite svjež vazduh. Penjanje na što višu moguću tačku može da bude korisno jer je hlor teži od vazduha.

Koliko može da bude ozbiljno
Trovanje hlorom može da ima ozbiljne posljedice, a prognoza zavisi od količine hlora koju ste dodirnuli, progutali ili udahnuli i od toga koliko brzo ste dobili odgovarajući tretman. Šanse za potpuni oporavak su veće ako odmah potražite medicinsku pomoć, prenosi “Kurir”.

Nastavi čitati

Aktuelno