Connect with us

Banjaluka

VESELI KARAVAN DANAS U OPŠTINI “KOTOR VAROŠ” Gradonačelnik uručio komplete očuvanih udžbenika osnovcima

Veseli banjalučki karavan danas je stigao i u Opštinu Kotor Varoš, gdje su dostavljeni očuvani kompleti udžbenika koje Grad Banja Luka poklanja učenicima osnovnih škola iz drugih opština Republike Srpske.

Zajedno sa saradnicima Opštinu Kotor Varoš posjetio je i gradonačelnik Draško Stanivuković, koji je tom prilikom uručio udžbenike učenicima od petog do devetog razreda iz ove opštine.

Ono što smo započeli, nastavljamo i dalje, a to je svakako naša ideja o besplatnim udžbenicima koju uspješno realizujemo treću godinu za redom. Osim što smo obezbijedili besplatne udžbenike za sve naše osnovce od petog do devetog razreda, nastavljamo i naše dobre prakse te očuvane komplete udžbenika poklanjamo osnovcima iz drugih opština Republike Srpske – poručio je gradonačelnik.

Istakao je da ga raduje što Banja Luka i Kotor Varoš na ovaj način dodatno jačaju saradnju, ali i to što će i školarci i iz ove opštine imati besplatne udžbenike.

-Zahvaljujući odgovornim učenicima banjalučkih osnovnih škola, Banja Luka komplete očuvanih udžbenika poklanja i drugim opštinama i gradovima Republike Srpske, među kojima je i Kotor Varoš. Svakako me posebno raduje i to što su, ideju o besplatnim udžbenicima uvrstili u svoje politike brojni gradovi širom zemlje i regiona. Naša želja je bila da kroz uvođenje ove politike obezbijedimo podršku porodicama, te da roditeljima olakšamo period pripreme za novu školsku godinu, koji izisuje brojne troškove – rekao je Stanivuković.

Načelnik Opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan rekao je da se njihova opština već drugu godinu zaredom odazvala ovom lijepom gestu Grada Banje Luke, kroz koji će 750 učenika od petog do devetog razreda dobiti besplatne udžbenike.

-Jesen i pripreme za školu predstavljaju izazov za budžet svakog domaćinstva i uvjeren sam da će mnogim porodicama ovaj vid podrške mnogo značiti. Dobra saradnja Kotor Varoši i Banje Luke biće nastavljena i u narednom periodu i proširena i na druge aspekte – zaključio je Sakan.

Podsjećamo, Grad Banja Luka već treću godinu za redom obzbjeđuje besplatne udžbenike za banjalučke osnovce od petog do devetog razreda, a od prošle godine uspostavljena je i praksa da se očuvani kompleti udžbenici preusmjere drugim opštinama Republike Srpske.

U proteklom periodu udžbenici su dostavljeni i u opštine: Brod, Šamac, Vukosavlje, Modriča, Osmaci, Bratunac, Ugljevik, Istočna Ilidža, Čajniče, Han Pijesak, Krupa na Uni, Srbac, Kupres, Ljubinje, Bileća, Kotor Varoš, Kneževo i Oštra Luka, a udžbenici će biti dostavljeni i u opštine Čelinac i Teslić.

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ SA PREDSTAVNICIMA „DEPOTA“: Grad ulaže napore da riješi probleme deponije i radnika

Gradonačelnik Draško Stanivuković sa saradnicima održao je sastanak sa predstavnicima preduzeća „Depot“.

-Sastanak je održan povodom trenutne situacije i izazova sa kojima se ovo preduzeće, radnici, gradska deponija i sam grad Banja Luka suočavaju – rekao je gradonačelnik nakon održanog sastanka.

Poručio je i to kako će gradska administracija nastaviti ulagati napore i u narednom periodu da se ovi izazovi prevaziđu.

Nastavi čitati

Banjaluka

POSJETITE I UŽIVAJTE! “Jesen sa Jesenjinom” u Banjaluci

Povodom 130 godina od rođenja i 100 godina od smrti Sergeja Aleksandroviča Jesenjina Centar za ruske studije Filološkog fakulteta Univerziteta u Banaluci organizuje manifestaciju “Jesen sa Jesenjinom”, u okviru koje su predviđene brojne aktivnosti.

Kako je saopštio Centar za ruske studije, obilježavanje ovog važnog jubileja započeće 10. oktobra kvizom za učenike srednjih škola, a završiće se 11. decembra pozorišnom predstavom “S Jesenjinom u srcu”, koju izvodi Udruženje za očuvanje tradicije iz Prijedora.

“Tokom oktobra i novembra na Filološkom fakultetu biće organizovana predavanja domaćih i stranih istraživača djela Sergeja Jesenjina, zatim pjesničko veče poetskog teatra ‘Saputnici’ i okrugli sto za učenike srednjih škola pod nazivom ‘Jesenjin i TikTok generacija: Da li poezija još uvijek govori mladima?’. U saradnji sa Centrom za otvoreno obrazovanje na ruskom jeziku biće organizovano i takmičenje u recitovanju inspirisano Jesenjinovim stihom ‘Pričaću ti polja puna klasja'”, stoji u saopštenju Centar za ruske studije.

Sergej Aleksandrovič Jesenjin rođen je na današnji dan, 3. oktobra 1895. u Konstantinovu u Rusiji i jedan je od omiljenih ruskih pjesnika među Srbima.

Nastavi čitati

Banjaluka

NAJVEĆI EKOLOŠKI PROJEKAT U BANJALUCI! Počinje saradnja sa francuskom kompanijom „VEOLIA“

Gradonačelnik Draško Stanivuković održao je danas sastanak sa predstavnicima francuske kompanije “VEOLIA”, svjetskog lidera u oblasti otpadnih voda, cirkularne ekonomije i obnovljivih izvora energije.

-Sa 220.000 zaposlenih, više od 5.000 sistema za upravljanje otpadnim vodama i velikim ulaganjima u zelenu energiju, ova kompanija je partner čija iskustva mogu biti dragocjena i za naš grad. Upravo ovakva saradnja je važna za najveći ekološki projekat u istoriji Banjaluke – izgradnju prečišćivača otpadnih voda – kazao je gradonačelnik nakon sastanka.

 

Prema njegovim riječima, cilj je da u godinama pred nama Banjaluka dobije najsavremeniji sistem za prečišćavanje otpadnih voda, uporediv sa evropskim gradovima, i da time u potpunosti zaštitimo Vrbas i našu životnu sredinu.

-Naš grad mora biti dio evropskih rješenja za čistiju i zdraviju budućnost – zaključio je gradonačelnik.

Nastavi čitati

Aktuelno