Connect with us

Politika

VIDOVIĆ “Opozicija Republike Srpske, sudeći po djelima, služi interesima Federacije i strancima”

Siniša Vidović, zamjenik predsjednika Ujedinjene Srpske komentarisao je trenutnu situaciju na politčkoj sceni Republike Srpske prouzrokovanu aktivnostima opozicije.
On naglašava činjenicu da se predsjednik Dodik sastaje sa zvaničnicima Srbije i Rusije a Crnadak sa britanskim političarima.
„Jasno je narodu u Republici Srpskoj ko je ko, jer naš narod nije glup. Upravo zbog toga vladajuća koalicija ima podršku naroda. A ovakva opozicija koja služi stranim interesima i interesima Federacije nikada neće imati podršku srpskog naroda“ izjavio je Vidović.
„Iako stranci opoziciji već godinama daju za zadatak da organizuje proteste kako bi poljuljali vlast i oslabili institucije Republike Srpske oni nisu sposobni to da urade. Velika sredstva se slivaju na račune opozicionih lidera ali im ne ide od ruke zadaća koju imaju. Bezuspješno pokušavaju da izazovu nerede u Republici Srpskoj i Bogu hvala na tome. Unutrašnji konflikti su nam sada najmanje potrebni“ zaključio je Vidović.

Politika

OPOZICIJA SLOŽNA Stanivuković: Jedinstveno i složno ulazimo u izbornu kampanju

Jedinstveno, složno i zajedno ulazimo u predstojeću izbornu kampanju. Među nama nema nijednog otvorenog pitanja. Okupljeni smo oko zajedničkog cilja i dva najbolja kandidata, gospodina Blanuše i gospodina Božovića.

Poručio je ovo lider PSS-a Draško Stanivuković nakon razgovora sa predstavnicima opozicionih stranaka, ističući da će  Pokret Sigurna Srpska dati svoj maksimalan doprinos u periodu koji je pred nama.

-Pred nama je kampanja u koju ulazimo spremni, odlučni i sa jasno postavljenim ciljevima i zadacima. Upravo o tome smo danas razgovarali. Vjerujemo u zajedništvo, odgovornost i pobjedu.

Nastavi čitati

Politika

PREMIJER U KAFANI, HELIKOPTER NA TJENTIŠTU: Odgođena posjeta radovima u Foči

Na Tjentištu od jutros parkiran je helikopter MUP-a Republike Srpske.

Kako saznajemo, tim helikopterom doletio je predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić koji je danas trebao da obiđe radove na dionici puta Sarajevo – Foča, ali je ta posjeta odložena.

 

Nastavi čitati

Politika

SPS NEMA KADROVA VAN FOTELJA: Liste predvode direktori, ministri i stranački funkcioneri

Centralna izborna komisija (CIK) BiH ovjerila je kandidatske liste Socijalističke partije Srpske (SPS) za predstojeće opšte izbore, a pregled nosilaca lista pokazuje da su u prvom planu uglavnom stranački funkcioneri, direktori javnih preduzeća i ustanova, te nosioci različitih rukovodećih funkcija.

Iako iz SPS-a poručuju da na listama imaju „ostvarene i odgovorne ljude“, među nosiocima kandidatskih lista teško je pronaći veći broj novih i prepoznatljivih lica koja dolaze direktno iz naroda, bez političkih ili rukovodećih funkcija.

Najveći broj nosilaca lista već godinama obavlja značajne političke, direktorske ili upravljačke poslove, što otvara pitanje da li je SPS odlučio da povjerenje ponovo stavi u uski krug provjerenih kadrova, umjesto da prostor pruži novim ljudima i drugačijim idejama.

Nosioci lista SPS za Narodnu skupštinu Republike Srpske:

  • Izborna jedinica 1 – Duško Miletić, potpredsjednik SPS-a, direktor prijedorske Toplane i odbornik u Skupštini grada Prijedora
  • Izborna jedinica 2 – Vladimir Bogojev, predsjednik GO SPS Gradiška, rukovodilac Elektrokrajine i odbornik
  • Izborna jedinica 3 – Goran Selak, predsjednik SPS-a i ministar pravde Republike Srpske
  • Izborna jedinica 4 – Igor Jeremić, predsjednik OO SPS Brod, direktor Srednjoškolskog centra „Nikola Tesla“ i odbornik
  • Izborna jedinica 5 – Dragutin Škrebić, potpredsjednik SPS-a, privrednik i odbornik
  • Izborna jedinica 6 – Čedomir Stojanović, poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH
  • Izborna jedinica 7 – Siniša Mijatović, aktuelni narodni poslanik
  • Izborna jedinica 8 – Stefan Kuljanin, ekonomista iz Istočne Ilidže
  • Izborna jedinica 9 – Maksim Skoko, potpredsjednik SPS-a, narodni poslanik i direktor RiTE Gacko

Nosioci lista za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH:

  • Izborna jedinica 1 – Nebojša Raković, organizacioni sekretar SPS-a i delegat u Vijeću naroda Republike Srpske
  • Izborna jedinica 2 – Jelena Rodić, predsjednica Foruma žena SPS-a, izvršni direktor Investiciono-razvojne banke Republike Srpske i predsjednica Udruženja „Četiri plus“
  • Izborna jedinica 3 – Dejan Kašiković, komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje

Sastav nosilaca lista pokazuje da je SPS najveće povjerenje ukazao ljudima koji već obavljaju značajne političke, direktorske ili rukovodeće funkcije, dok među najistaknutijim kandidatima nema mnogo novih imena koja bi mogla predstavljati osvježenje na političkoj sceni Republike Srpske.

Nastavi čitati

Aktuelno