Politika
VODA DOŠLA DO GRLA! Sindikat „Šuma RS“ traži smjene ili ide u štrajk

Sindikat zaposlenih u „Šumama RS“ najavio je za 31. januar štrajk upozorenja ukoliko ne budu ispunjeni zahtjevi koje su uputili ministru poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS Savi Miniću.
Sindikat, između ostalog, traži smjenu pomoćnika ministra za šumarstvo kao i članova Nadzornog odbora ovog preduzeća te rekonstrukciju uprave „Šuma“.
Takođe, traže da „Šume“ ukinu praksu davanja trupaca uz odloženo plaćanje kao i radikalno povećanje cijena visoko vrijednih šumskih drvnih sortimenata (trupaca).
Radnici zahtijevaju i da se radi na vraćanju statusa pravnog lica šumskim gazdinstvima, da se stavi moratorijum na prijem radnika u javno preduzeće te da se obezbijede sredstava za stimulativne otpremnine.
„Na naprijed navdene zaključke očekujemo izjašnjenje resornog ministra u roku od 48 sati od prijema istih. Ukoliko ne dobijemo izjašnjenje od resornog ministra, donesen je zaključak da se 31. januara održi štrajk upozorenja u trajanju od jednog sata ispred službenih prostorija JPŠ u Banjaluci“, navodi se u saopštenju Sindikata nakon današnje Skupštine.
V.d. direktora “Šuma” Blaško Kaurin za CAPITAL kaže da je prisustvovao današnjem sastanku sindikata i da razumije probleme radnika, ali da je ključ problema u šumarijama.
Kazao je i da će u četvrtak imati sa sastanak sa direktorima svih šumskih gazdinstava na kojem će biti i predstavnici sindikata.
“Ja sam na strani svih radnika, ali ključ problema i odgovor je u njihovim šumarijama“, kaže Kaurin.
„Šume Srpske“ nalaze se u ogromnim problemima, velikom broju gazdinstava kasne plate, duguju milione KM za poreze i doprinose, a prema riječima ministra Minića gubitak ovog javnog preduzeća u prošloj godini iznosi između 10 i 13 miliona KM.
Capital
Politika
MINIĆ PEČE RAKIJU! Premijer pokazao šta radi “VESELA MAŠINA” (FOTO)

Novoimenovani predsjednik Vlade Republike Srpske, Savo Minić, odlučio je da sa svojim pratiocima na društvenim mrežama podijeli kako provodi jedan opušteni dan van kancelarije.
Lijepo je slobodno vrijeme provoditi sa prijateljima, pogotovo kada su i povodi lijepi. Danas pečemo rakiju – napisao je Minić uz fotografiju koja jasno pokazuje da je atmosfera radna, ali i veoma vesela. Izgleda da novi premijer zna kako da napravi dobar balans između obaveza i uživanja, a rakijska tradicija, znamo svi, kod nas je ozbiljna stvar.
I više od toga, to je prilika za druženje, priču i smijeh uz dobar kazan, piše Srpskainfo.
Politika
DRINIĆ “PDP izabrao novo rukovodstvo u Šekovićima”

U Šekovićima je danas izabrano novo rukovodstvo Opštinskog odbora Partije demokratskog progresa (PDP). Za predsjednika je izabran Srđan Zekić.
Generalni sekretar PDP-a Nebojša Drinić poručio je da je svaki odbor i svaki član važan za jačanje stranke na terenu.
– U Šekovićima smo danas izabrali novo rukovodstvo Opštinskog odbora PDP-a. Za predsjednika je izabran Srđan Zekić. Svako mjesto u Republici Srpskoj nam je važno. Svakog čovjeka slušamo i poštujemo. PDP raste jer nudimo ideje, a ne podjele. Vjerujemo u ljude, iskren rad i odgovornost. Hvala našim domaćinima u Šekovićima na gostoprimstvu i povjerenju. Nastavljamo da gradimo PDP kao modernu, narodnu i državotvornu partiju. Čestitke Srđanu Zekiću na izboru i povjerenju! Vjerujem da će svojim radom i posvećenošću donijeti novu snagu našem odboru – izjavio je Drinić.
Iz PDP-a su poručili da će novo rukovodstvo u Šekovićima raditi na dodatnom širenju stranačke mreže i predstavljanju politika koje nude konkretna rješenja za građane.
Politika
U KULJANIMA OSVEŠTANA KAPELA SVETE TROJICE! Basara “Neka je na zdravlje i spasenje”

Na groblju u Kuljanima danas je svečano osveštana kapela posvećena Svetoj Trojici. Svetu arhijerejsku liturgiju služio je vladika Sava uz sasluženje sveštenstva, a kum ovog svetog čina bio je odbornik Goran Bundalo sa svojom porodicom.
Svečanosti je prisustvovala i Adriana Basara, ovlašteni potpisnik Odjeljenja za brigu o porodici i demografiju Grada Banjaluka, koja je istakla značaj ovakvih događaja za vjernike i lokalnu zajednicu.
– Svaka nova crkva, svaka nova kapela koju vjerni narod podigne, svjedočanstvo je žive vjere i ljubavi prema Bogu. Danas sam imala čast da prisustvujem osvećenju kapele Svete Trojice na groblju u Kuljanima. Svetu arhijerejsku liturgiju služio je vladika Sava, uz sasluženje sveštenstva, a kum ovog svetog čina bio je moj dragi kolega i prijatelj Goran Bundalo sa svojom porodicom. Neka je na zdravlje i na spasenje svima koji će u ovoj kapeli tražiti utjehu, mir i molitvu – poručila je Basara.
Kapela Svete Trojice ubuduće će biti mjesto molitve, sabiranja i duhovnog mira za stanovnike ovog naselja.
-
Politika3 dana ago
SRPSKA UVELA SANKCIJE SLOVENIJI ZBOG DODIKA! “Njihova predsjednica nije dobrodošla”
-
Politika3 dana ago
VUKANOVIĆ “Ne osjećam se sigurno, IZLOŽENI SMO ATMOSFERI LINČA”
-
Društvo3 dana ago
NOVA ZAKONSKA RJEŠENJA? Nema vakcine – nema VRTIĆA?
-
Politika3 dana ago
Banke iz EU poručile “NEMA VIŠE PARA ZA SRPSKU”
-
Hronika2 dana ago
PLAĆENI UBICA Siniša Petrić Zenica pušten na slobodu, ODLUKU DONIO NOVI MINISTAR PRAVDE RS
-
Svijet2 dana ago
NASTAVLJA SE HAOS U NEPALU! Djeca političara na meti protesta zbog luksuza i korupcije (VIDEO)
-
Društvo2 dana ago
OSUDE ZA SKRNAVLJENJE PRAVOSLAVNOG GROBLJA: Uništeno 60 krstova u Zenici
-
Region2 dana ago
ALBANIJA IMA PRVOG AI MINISTRA! Diela vodi javne nabavke