Connect with us

Društvo

VRIJEME SUTRA: Poslije podne prolazno naoblačenje

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ sutra će biti pretežno sunčano i toplije vrijeme, a poslije podne sa sjevera se očekuje prolazno naoblačenje.
Jutarnja temperatura vazduha iznosiće od nula do pet, u višim predjelima na istoku od minus tri, a dnevna od devet do 16, lokalno oko 19, u višim predjelima od pet stepeni Celzijusovih.

Ujutro će na jugu i istoku biti pretežno vedro uz slab mraz u višim predjelima, na zapadu malo do umjereno oblačno, a oko rijeka i po kotlinama ponegdje magla, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Magla će se ponegdje zadržati duže tokom dana uz hladnije vrijeme u tim predjelima.

Duvaće slab do umjeren vjetar, zapadni i jugozapadni, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

U Republici Srpskoj i FBiH danas je sunčano.

Temperatura vazduha u 13.00 časova: Bjelašnica nula, Gacko i Čemerno šest, Višegrad osam, Nevesinje, Rudo i Sokolac devet, Kalinovik i Srbac 10, Bijeljina, Novi Grad i Foča 11, Bileća, Srebrenica, Sarajevo i Han Pijesak 12, Doboj i Neum 13, Banjaluka, Drinić, Zvornik i Mrkonjić Grad 14, Kneževo, Mostar i Trebinje 15 i Ribnik 18 stepeni Celzijusovih.v

LinkerVIŠE NA WEBU

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Umjereno do pretežno oblačno vrijeme

U srijedu, 19. novembra nas očekuje umjereno do pretežno oblačno vrijeme.

Povremeno slaba kiša je moguća u Hercegovini, istočnim i djelimično centralnim područjima Bosne.

Vjetar slab na jugu i jugozapadu jugozapadni, a u ostalim područjima istočni i sjeveroistočni. Jutarnja temperatura od 0 do 6, na jugo do 10, a dnevna od 4 do 10, na jugu do 15 °C.

Nastavi čitati

Društvo

NAKON 24 GODINE NOVI DIREKTOR! Boris Srdić na čelu Banjalučke berze

Boris Srdić, master ekonomije iz Banjaluke, imenovan je za novog direktora Banjalučke berze.

Mandat traje pet godina, pa će Srdić dužnost obavljati od 17. novembra ove godine do 17. novembra 2030.

Komisija za hartije od vrijednosti Republike Srpske dala je saglasnost na njegovo imenovanje.

Podsjetimo, Srdić će na poziciji direkora zamjeniti dosadašnjeg Milana Božić, koji je ovu funkciju obavljao od 2001. godine.

U obrazloženju se navodi da je na osnovu dostavljene dokumentacije utvrđeno kako Srdić posjeduje odgovarajuća stručna znanja i iskustvo koja ga kvalifikuju za obavljanje funkcije direktora Banjalučke berze.

Konkurs za direktora Banjalučke berze raspisan je 13.oktobra.

Rješenje Komisije je konačno i protiv njega nije dozvoljena žalba, ali se može pokrenuti upravni spor tužbom Okružnom sudu u Banjaluci u roku od 30 dana od dana prijema rješenja.

Nastavi čitati

Društvo

DAN POTPISIVANJA DEJTONSKOG SPORAZUMA: Petak neradni dan u Republici Srpskoj

U skladu sa Zakonom o praznicima Republike Srpske, petak, 21. novembar 2025. godine, Dan uspostavljanja Opšteg okvirnog sporazuma za mir u BiH, je republički praznik i neradni dan.

“U dane praznika Republike Srpske ne rade republički organi i organizacije, organi jedinice lokalne samouprave, preduzeća, ustanove i druge organizacije i lica koja profesionalno obavljaju uslužne i proizvodne djelatnosti”, saopšteno je iz Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske.

Istoimenim Zakonom je, kako su dodali, propisano da će načelnik opštine, odnosno gradonačelnik odrediti koja su preduzeća, ustanove i druge organizacije sa područja jedinice lokalne samouprave dužne da rade, radi zadovoljenja neophodnih potreba građana, u dane praznika i u kom obimu.

Nastavi čitati

Aktuelno