Region
VUČIĆ “Fabrika LAŽI radi protiv Srbije, ALI ISTINA ĆE POBIJEDITI”
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić je istakao da su organizovane čitave fabrike laži protiv Srbije, ali da će istina pobijediti.
Vučić je podsjetio da je na jučerašnjoj konferenciji za novinare nedvosmisleno govorio o potrebi očuvanja mira i da će Srbija sve da učini da mir bude sačuvan, kao i da bi usvajanje rezolucije o Srebrenici u UN značilo otvaranje Pandorine kutije što znači veliki broj novih rezolucija pred Generalnom skupštinom UN.
– I pored toga, danas ste mogli da vidite u svim regionalnim medijima, od “Majki Srebrenice” do svih ostalih, koji kažu da je Pandorina kutija u stvari rat protiv naših komšija, dalje naoružavanje, iako je bilo potpuno jasno da to nema nikakve veze jedno sa drugim – poručio je Vučić u obraćanju video-porukom na svom Instagram nalogu.
On je istakao da su i nekakvog “Pen centra” potvrdili da su svi zabrinuti i osjećaju se ugroženo zbog srpskog naoružavanja, ali je dodao da su pogriješili jer nije Srbija dobila “rafale”, već Hrvatska.
– NATO je taj koji ubrzava svoje programe naoružavanja i protiv čega nemamo ništa protiv. A mi se normalnim uobičajenim tokom naoružavamo, onoliko koliko je potrebno da bi jedna mala, suverena i nezavisna zemlja mogla da opstane – rekao je Vučić.
On je ukazao da hajka koja se vodi protiv Srbije samo pokazuje nervozu onih koji su umislili da će sa lakoćom da ostvare svoje ciljeve i da sruše Srbiju na koljena da nikada više ne može da se podigne.
– Bez obzira na sve fabrike laži, pobijediće Srbija – zaključio je Vučić.
Region
MISTERIOZNA ZARAZA U SJEVERNOJ MAKEDONIJI: Više od 1.400 ljudi završilo u bolnici
Zdravstvene vlasti Sjeverne Makedonije proglasile su epidemiju gastroenteritisa na području opštine Gostivar nakon što je premašen nedjeljni prag oboljelih, dok je u posljednja 24 časa najveći broj građana do sada zatražio medicinsku pomoć u gradskoj bolnici “Ferid Murad”.
Epidemiološko odjeljenje Centra za javno zdravlje Tetovo, jedinica u Gostivaru, prijavilo je epidemiju na teritoriji opštine zbog povećanog broja oboljelih od gastroenteritisa, navodi Telma.
“Zbog povećanog broja oboljelih od gastroenteritisa i prekoračenja nedjeljnog limita, prijavljujemo epidemiju na području opštine Gostivar. Posljednjih nekoliko dana bilježimo povećanje broja oboljelih”, izjavila je u nedjelju epidemiološkinja Zorica Zafirovska iz gostivarskog epidemiološkog odjeljenja.
Situacija zahtjeva oprez
Epidemiološke analize su i dalje u toku, a iako se broj prijavljenih slučajeva smanjuje, zdravstvene službe ocjenjuju da situacija i dalje zahtjeva oprez i pozivaju građane na saradnju sa medicinskim i epidemiološkim ekipama.
“Još ne znamo uzrok, odnosno uzročnik nam još nije poznat. Ispitivanja su u toku i čekamo rezultate kako bismo utvrdili o čemu je riječ. Redovno pratimo stanje, sprovodimo epidemiološke nadzore i razgovaramo sa oboljelim pacijentima”, rekla je Zafirovska.
Analiza uzoraka vode uzetih sa četiri lokacije u Gostivaru u noći između četvrtka i petka gotovo je završena i radi se o fizičko-hemijskim i mikrobiološkim analizama, a rezultati će biti dostavljeni javnom tužilaštvu, ali ne i javnosti, zbog interesa istrage.
Za nedjelju dana 1.400 građana tražilo ljekarsku pomoć
Od ponedjeljka, kada je prema navodima uprave bolnice zabilježen prvi pacijent, do danas je više od 1.400 stanovnika Gostivara zatražilo ljekarsku pomoć.
Ministarstvo zdravlja Sjeverne Makedonije pozvalo je građane da poštuju zvanične preporuke, održavaju redovnu higijenu ruku, a osobe sa povraćanjem, dijarejom, povišenom temperaturom ili znacima dehidracije da se blagovremeno jave ljekaru.
Na snazi ostaje odluka Agencije za hranu i veterinarstvo kojom je zabranjena upotreba vode iz gradskog vodovoda u Gostivaru, piše Tanjug.
Region
DRAMA NA HRVATSKOM LJETOVALIŠTU: Ženu udario grom dok je nosila suncobran
Žena je teško povrijeđena nakon što ju je danas, 20. jula, u jednom kampu na ostrvu Krk u Hrvatskoj udario grom, a nakon reanimacije na mjestu događaja helikopterom je prevezena u Klinički bolnički centar Rijeka.
Pomoć joj je odmah pružio spasilac koji se zatekao u blizini i započeo reanimaciju, nakon čega je helikopterom hitno transportovana u riječki KBC.
Iz KBC-a Rijeka potvrdili su za 24.sata.hr da je pacijentkinja primljena.
“Obrađena je i trenutno se nalazi u jedinici intenzivnog liječenja, gdje se sprovode svi potrebni postupci liječenja”, naveli su iz bolnice.
Region
HAOS NA JADRANU: Oluja poharala kamp, helikopter evakuisao povrijeđene
Dvije osobe povrijeđene su jutros, 19. jula, na Lošinju nakon što je oluja prošla kroz kampove Lopari i Rapoča, objavila je Vatrogasna zajednica Primorsko-goranske županije.
Prema objavi vatrogasaca, oluja je kampove pogodila oko 4.30.
Počupano oko 50 borova
Vatrogasci navode da je pijavica počupala pedesetak borova, koji su pali na automobile, kamp-prikolice i šatore.
Dvije povrijeđene osobe prevezene su helikopterom u KBC Rijeka.
Na terenu su 22 vatrogasca sa šest vozila.
“Iako smo svi priželjkivali miran vikend, priroda je rekla drugačije”, objavila je Vatrogasna zajednica PGŽ.
-
Društvo2 dana agoPLATA IZ SNOVA: Radnik iz Banjaluke za mjesec dana zaradio 288.412 KM
-
Politika8 sati agoKO JE SLJEDEĆI NA DODIKOVOJ LISTI ZA ODSTREL? Unutrašnji obračuni u SNSD-u koji se više ne mogu sakriti.
-
Politika1 dan agoGOSPODAR PRAZNIH SELA: Mit o vođi i stvarnost koja neumoljivo odlazi
-
Društvo2 dana agoNESVAKIDAŠNJI ULOV: Trebinjac za jedan dan uhvatio tri zmije, jedna duža od dva metra
-
Društvo2 dana agoUIO OBJAVILA LISTU: Ovo je firma iz Republike Srpske među najvećim poreskim dužnicima
-
Politika9 sati agoBORENOVIĆ OŠTRO OSUDIO NAPAD: Nasilje nad srpskim povratnicima ne smije ostati nekažnjeno
-
Hronika7 sati agoNATAŠA MILJANOVIĆ ZUBAC IZNIJELA TEŠKE OPTUŽBE! Tvrdi da je dokumentaciju predala tužilaštvu i poručuje: “Čekam hapšenja”
-
Hronika1 dan agoJEZIVI PRIZORI: Vatrogasci spasavali djevojku iz BiH iz potpuno smrskanog vozila
