Politika
VUKAN IMA SELEKTIVNU AMNEZIJU? Napada Maju Dragojević, a i sam je karijeru započeo u SDS i to kao BOSIĆEV SAVJETNIK! (FOTO)

Nebojša Vukanović se danas u Narodnoj skupštini RS, kao i mnogo puta do sada, postavio u ulozi političkog moraliste, prozivajući prelazak Maje Dragojević Stojić iz SDS-a u PDP. „Pa kako se mi samo premještamo. Od kad je počela ova Skupština, nijednom nismo svi sjedili na istom mjestu“, ironizovao je Vukanović, očigledno pokušavajući da se dodvori Milanu Miličeviću i Jeleni Trivić.
Ali izgleda da je Vukanovića uz sve to pogodila i selektivna amnezija – naročito kada je riječ o njemu samom. Da podsjetimo: Vukanović je političku karijeru započeo na lokalnim izborima u Trebinju 2012. kao nezavisni kandidat, da bi 2015. već bio u kabinetu predsjedavajućeg Predstavničkog doma PS BiH Mladena Bosića iz SDS-a. Ubrzo zatim, ulazi u ozbiljne afere – iste godine je od Gorana Suvare i Borisa Grujića kupio PRAZAN USB stik za nevjerovatnih 50.000 eura! Novac sumnjivog porijekla potrošen je na, kako se tada tvrdilo, kompromitujuće dokumente protiv vlasti, ali se ispostavilo da je u pitanju obična prevara.
Za to očigledno krivično djelo Vukanović nikada nije odgovarao, kao što nikada nije odgovorio ni na pitanje – odakle mu novac za ovakve „investicije“?
Na Opštim izborima 2018. ušao je u NSRS preko liste SDS-a, osvojivši skromnih 4.298 glasova. SDS ga je tada podržao, ali se Vukanović ubrzo okrenuo protiv stranke koja mu je dala politički prostor. Koristeći skupštinsku govornicu za ličnu promociju, Vukanović je vješto eksploatisao slabosti opozicije, prvenstveno SDS-a, kako bi sebi obezbijedio bolji rejting. Tako dolazimo do 2022. godine, kada Vukanović osniva sopstvenu listu „Za pravdu i red“ i odnosi 31.558 glasova – isključivo na štetu SDS-a i ostatka opozicije.
Rezultat? Opozicija još slabija, a vlast SNSD-a i dalje stabilna. Vukanović se, naravno, pravi da s tim nema nikakve veze. Ali činjenice govore drugačije – dok se predstavlja kao najveći opozicionar, upravo je on taj koji je razbijao opozicione redove.
I sada, kada SDS ostaje bez još jednog poslanika, Vukanović likuje i dijeli moralne lekcije. I to on, koji je 2015. kupovao „dokaze“ od kriminalaca i koji je 2022. formirao svoju stranku na ruševinama opozicije.
Zato nije teško zaključiti da je Vukanovićev performans u NSRS-u samo još jedan u nizu pokušaja da skrene pažnju sa svojih postupaka. Ali narod sve bolje shvata ko je ko u političkom teatru Republike Srpske – i kome zaista odgovara slaba opozicija.
Politika
KRESOJEVIĆ PROZVAO VLADU SRPSKE “Duguju dva miliona KM za Centralno spomen-obilježje!”

Govoreći o izgradnji Centralnog spomen-obilježja posvećenog svim palim borcima Vojske Republike Srpske, narodni poslanik PDP-a Bojan Kresojević istakao je da se na ovaj projekat čekalo tri decenije, ali da je konkretne korake preduzeo gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.
„Inicijativu za izgradnju spomenika pokrenuo je gradonačelnik Stanivuković, uprkos brojnim otporima pojedinaca i organizacija koje deklarativno podržavaju boračku populaciju, ali su se oštro protivile predloženoj lokaciji. Ovo nije samo spomenik Banjaluke, već čitave Republike Srpske“, rekao je Kresojević.
On je podsjetio da je Stanivuković u maju prošle godine dobio podršku od predsjednika Vlade Srpske Radovana Viškovića, koji je obećao da će Vlada preuzeti finansiranje svih potrebnih radova. Međutim, prema Kresojevićevim riječima, od tada nije bilo ni sredstava, ni zvaničnih izjava, niti bilo kakvih signala da će Vlada ispuniti svoje obećanje.
„Dva miliona KM Vlada Srpske duguje za izgradnju ovog spomen-obilježja. Taj novac ne duguju Banjaluci i Drašku Stanivukoviću, već više od 20.000 palih boraca koji su živote dali za ovu zemlju. Dugujemo to njihovim porodicama, nasljednicima i građanima Srpske kojima ovaj spomenik treba biti simbol ponosa“, poručio je Kresojević.
Politika
Počela vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluka, NA SJEDNICI I PREDSTAVNICI “DEP-OTA” i “ČISTOĆE”

Počela je Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluka, na kojoj odbornici raspravljaju o situaciji u preduzeću “Dep-ot”.
Na sjednici se razmatraju problemi u radu gradske deponije u Ramićima, koja trenutno funkcioniše smanjenim kapacitetom zbog štrajka radnika.
Smanjenje obima rada deponije dovelo je do otežanog odvoza smeća, što je uzrokovalo pojavu manjih deponija otpada na pojedinim gradskim lokacijama. Odbornici su ovu situaciju ocijenili kao ozbiljan problem koji može predstavljati zdravstveni rizik za građane.
Na zasjedanju su prisutni i predstavnici “Dep-ota”, i “Čistoće” koji iznose informacije o razlozima štrajka i mogućim rješenjima.
Sjednici, osim odbornika i predstavnika “Dep-ota”, i “Čistoće” prisustvuju i stručnjaci Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske, kao i predstavnici Higijensko-epidemiološke službe Doma zdravlja Banjaluka.
Nezavisne
Politika
DODIK U IZRAELU, CVIJANOVIĆ KAŽE “U političkom Sarajevu ponovo crveni meteoalarm”

U političkom Sarajevu ponovo crveni meteoalarm, ovaj put zbog posjete predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika prijateljskoj Državi Izrael, izjavila je srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović.
“Sve navodni branioci pravne države u kojoj neizabrani stranac umisli da je nadparlament, a podanici ushićeni jer ima neko ko će se u njihovo ime i za njihov račun obračunavati sa demokratski izabranim predstavnicima Republike Srpske”, istakla je Cvijanović za Srnu.
Upitana da prokomentariše histeriju u sarajevskoj javnosti povodom posjete predsjednika Srpske Izraelu, Cvijanović je rekla da kad vidi kako galame i pričaju o “bjeguncima od pravosuđa” ne može čovjek da ih ne upita da li su tako predano pratili let Sakiba Mahmuljina?
“Doduše, nije nikako uporedivo jer je jedan ubijao, a drugi branio Ustav, ali pokazuje jasno kako je to političko Sarajevo vazda bijesno i vazda licemjerno”, konstatovala je Cvijanović.
-
Banjaluka3 dana ago
Sutra sirene i gašenje svjetla na zgradi GU u znak sjećanja na NEVINO STRADALE ŽRTVE NATO BOMBARDOVANJA!
-
Politika2 dana ago
JECA POD DODIKOVIM KIŠOBRANOM! SNSD I Narodni Front u KOALICIJI u Brodu (FOTO)
-
Politika2 dana ago
SVE MULJAŽE, KUPOVINE I PRLJAVI POSLOVI “moralnog” Milana Miličevića (FOTO)
-
Politika2 dana ago
JE LI SRPSKA SAMO U LAKTAŠIMA? Duško Radun “Ako se sprovedu sulude ideje o novoj podjeli BiH, gdje pripadaju Srbi iz FBiH?!”
-
Politika2 dana ago
PDP ODGOVORIO SNSD-u! “Raskućili ste i rasparčali Banjaluku, posljedni ste koji imate pravo da DRŽITE LEKCIJE!”
-
Politika2 dana ago
SNSD NAČELNICA BRANI ŠEFA! “Narod će sa Milom i u hajduke ako zatreba, ON JE NAJJAČI”
-
Društvo2 dana ago
Danas sjednica NSRS, poslanike dočekuje VIŠESTRUKO PRESUĐIVANI KRIMINALAC!
-
Društvo20 sati ago
DA LI JE ZASLUŽENO? Policajcima sa srednjom školom od aprila plata veća od 2.400 KM, profesorima 1.845 KM!