Politika
VUKOVIĆ “Džaba režimske priče, BLIŽI SE KRAJ OVE AGONIJE”
Reagujući na spekulacije pojedinih portala o ručku sa ministrom Elmedinom Кonakovićem negdje u Sarajevu, delegat u Domu naroda PS BiH Nenad Vuković kaže da nema nikakvih tajni jer su u prošlu srijedu nakon sastanka Trojke, HDZ i opozicije iz Republike Srpske koji se održao u PSBiH, uzeli hranu na tzv. “liniji” pred najmanje 500 ljudi u tržnom centru ‘SCC’ bez bilo kakvog skrivanja.
– Režimski mediji kreiraju razne priče ali mislim da im to više ne pomaže, brod vlasti ipak tone, i to sve brže. Moram reći da je prilično glupa teza režima da je navodno normalno kada se Dodik sastaje sa Кonakovićem na utakmici, pa u Palati Predsjednika Republike Srpske ili na privatnom imanju, a kada se ja sastanem onda je to izdaja Republike Srpske, ma nemojte. Ta priča više ne pije vode, posebno kada znamo da je upravo Dodik sa SNSD-om izabrao i izglasao za ministre i ambasadore Кonakovića, Heleza, Biseru Turković, Lagumdžiju, Svena Alkalaja itd – rekao je Vuković i dodao:
– Najveći problem montiranih režimskih priča je pokušaj raspirivanja mržnje prema nama iz opozicije što objektivno može proizvesti nekome od nas problem, poput paljenja auta i slično. Neka se zamisle kreatori ovakvih namontiranih priča da li imaju odgovornost jer će se sve do detalja raspakovati prije ili kasnije”, naveo je Vuković.
Znam, kaže Vuković, da sam trn u oku vlastima i da je za njih politički bolno što su izgubili četvrtog delegata u Domu naroda PSBiH, te da je od tada za njih sve krenulo nizbrdo.
“Ali, ja ne želim personalno nikome ništa loše, za razliku od njih koji očigledno razrađuju narative koji mogu biti opasni. Da se razumijemo, ne žalim se, mi ćemo sve ovo istrpiti jer znamo da se na lažima, prevarama i konstrukcijama ne može održati ova vlast i da se bliži kraj ove agonije”, poručio je Vuković.
(BN) Foto: Arhiva
Politika
OPOZICIJA SLOŽNA Stanivuković: Jedinstveno i složno ulazimo u izbornu kampanju
Jedinstveno, složno i zajedno ulazimo u predstojeću izbornu kampanju. Među nama nema nijednog otvorenog pitanja. Okupljeni smo oko zajedničkog cilja i dva najbolja kandidata, gospodina Blanuše i gospodina Božovića.
Poručio je ovo lider PSS-a Draško Stanivuković nakon razgovora sa predstavnicima opozicionih stranaka, ističući da će Pokret Sigurna Srpska dati svoj maksimalan doprinos u periodu koji je pred nama.
-Pred nama je kampanja u koju ulazimo spremni, odlučni i sa jasno postavljenim ciljevima i zadacima. Upravo o tome smo danas razgovarali. Vjerujemo u zajedništvo, odgovornost i pobjedu.
Politika
PREMIJER U KAFANI, HELIKOPTER NA TJENTIŠTU: Odgođena posjeta radovima u Foči
Na Tjentištu od jutros parkiran je helikopter MUP-a Republike Srpske.

Kako saznajemo, tim helikopterom doletio je predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić koji je danas trebao da obiđe radove na dionici puta Sarajevo – Foča, ali je ta posjeta odložena.
Politika
SPS NEMA KADROVA VAN FOTELJA: Liste predvode direktori, ministri i stranački funkcioneri
Centralna izborna komisija (CIK) BiH ovjerila je kandidatske liste Socijalističke partije Srpske (SPS) za predstojeće opšte izbore, a pregled nosilaca lista pokazuje da su u prvom planu uglavnom stranački funkcioneri, direktori javnih preduzeća i ustanova, te nosioci različitih rukovodećih funkcija.
Iako iz SPS-a poručuju da na listama imaju „ostvarene i odgovorne ljude“, među nosiocima kandidatskih lista teško je pronaći veći broj novih i prepoznatljivih lica koja dolaze direktno iz naroda, bez političkih ili rukovodećih funkcija.
Najveći broj nosilaca lista već godinama obavlja značajne političke, direktorske ili upravljačke poslove, što otvara pitanje da li je SPS odlučio da povjerenje ponovo stavi u uski krug provjerenih kadrova, umjesto da prostor pruži novim ljudima i drugačijim idejama.
Nosioci lista SPS za Narodnu skupštinu Republike Srpske:
- Izborna jedinica 1 – Duško Miletić, potpredsjednik SPS-a, direktor prijedorske Toplane i odbornik u Skupštini grada Prijedora
- Izborna jedinica 2 – Vladimir Bogojev, predsjednik GO SPS Gradiška, rukovodilac Elektrokrajine i odbornik
- Izborna jedinica 3 – Goran Selak, predsjednik SPS-a i ministar pravde Republike Srpske
- Izborna jedinica 4 – Igor Jeremić, predsjednik OO SPS Brod, direktor Srednjoškolskog centra „Nikola Tesla“ i odbornik
- Izborna jedinica 5 – Dragutin Škrebić, potpredsjednik SPS-a, privrednik i odbornik
- Izborna jedinica 6 – Čedomir Stojanović, poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH
- Izborna jedinica 7 – Siniša Mijatović, aktuelni narodni poslanik
- Izborna jedinica 8 – Stefan Kuljanin, ekonomista iz Istočne Ilidže
- Izborna jedinica 9 – Maksim Skoko, potpredsjednik SPS-a, narodni poslanik i direktor RiTE Gacko
Nosioci lista za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH:
- Izborna jedinica 1 – Nebojša Raković, organizacioni sekretar SPS-a i delegat u Vijeću naroda Republike Srpske
- Izborna jedinica 2 – Jelena Rodić, predsjednica Foruma žena SPS-a, izvršni direktor Investiciono-razvojne banke Republike Srpske i predsjednica Udruženja „Četiri plus“
- Izborna jedinica 3 – Dejan Kašiković, komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje
Sastav nosilaca lista pokazuje da je SPS najveće povjerenje ukazao ljudima koji već obavljaju značajne političke, direktorske ili rukovodeće funkcije, dok među najistaknutijim kandidatima nema mnogo novih imena koja bi mogla predstavljati osvježenje na političkoj sceni Republike Srpske.
-
Politika3 dana agoZDRAVSTVO NIJE SAMO BIJELI MANTIL: Dragojević Stojić traži veće uvažavanje svih zaposlenih u sistemu
-
Društvo3 dana agoVELIKO SRCE MALIH HEROJA: Djeca iz Banjaluke prikupila 1.650 KM za liječenje Adelise
-
Politika2 dana agoSTEVANDIĆ LJUT NA SNSD?: Ujedinjena Srpska blokirala izbor Komisije za koncesije RS
-
Politika3 dana ago“NE MOŽEMO PODRŽATI NASILJE”: Vuković traži odgovore o upotrebi sile na Palama
-
Politika2 dana agoPONUDE NISU POMOGLE: Mladići sa Pala odbili Dodikove prijedloge i ostali pri protestu
-
Politika3 dana agoDODIK GOVORIO JEDNO, ŠPIRIĆ POTPISAO DRUGO: Apelacioni sud ostaje u Sarajevu
-
Region20 sati agoŠOK NA JADRANU: Restorani zjape prazni, ugostitelji priznali – „Mislili smo da ovako možemo vječno“
-
Politika3 dana agoDODIK U MOSTARU ZAOBIŠAO SRBE? „Helikopter sletio kod partnera, a ne kod sopstvenog naroda“
