Banjaluka
ZA SREĆNU I BEZBRIŽNU IGRU Najmlađi Banjalučani dobijaju igrališta u više naselja

Najmlađi sugrađani dobiće nova mjesta za srećnu i bezbrižnu igru u više naselja, dok će i nekoliko postojećih igrališta dobiti sasvim novo ruho.
Neka od ovih igrališta su već stavljena u funkciju, poput igrališta u Česmi smještenog kod stadiona FK „Rekreativo“. U završnoj fazi je izgradnja dječijeg igrališta u naselju Rosulje, a radovi se izvode i na Paprikovcu, te u Trapistima gdje će se dječije igralište nalaziti u okviru nove zelene oaze.
Prema podacima Odjeljenja za komunalne poslove, slijede veliki radovi i na obnovi igrališta “Marakana“ na Starčevici.
Uz navedena igrališta, na radost najmlađih, u ovoj godini Gradska uprava sagradiće i nova dječija igrališta u naseljima: Petrićevac, Zalužani, Starčevica, Motike, Kola i Karanovac (Novoselija).
Osim gradnje, ove godine značajna sredstva biće izdovjena i za rekonstrukciju i proširenje postojećih igrališta u onim naseljama gdje su igrališta dotrajala. Tako je u planu rekonstrukcija igrališta u ulicama Carice Milice i Srđe Zlopogleđe, u naselju Lorka, Terasa Ševčenka i Voždovačka.
Iz Odjeljenja za komunalne poslove podsjećaju da je u proteklom periodu Banja Luka dobila više dječijih igrališta, kako u gradskim tako i u prigradskim i seoskim naseljima. Osim što je u našem gradu izgrađeno i najveće dječije igralište u Parku „Mladen Stojanović“ koje se prostire na površini od 1.500 kvadratnih metara, na ovoj lokaciji obnovljeno je i postojeće igralište koje je obogaćeno dodatnim sadržajima za igru i zajedno sa novim igralištem čini jednu cjelinu.
Ističu da su nova dječija igrališta izgrađena i u naseljima: Kočićev vijenac, Bulevar, Kuljani, Trla, Obilićevo, Drakulić, Centar, Petrićevac, Šargovac, Dragočaj, Starčevica, Racune, Ramići, Mišin Han i Bronzani Majdan.
Banjaluka
NAJVEĆI EKOLOŠKI PROJEKAT U BANJALUCI! Počinje saradnja sa francuskom kompanijom „VEOLIA“

Gradonačelnik Draško Stanivuković održao je danas sastanak sa predstavnicima francuske kompanije “VEOLIA”, svjetskog lidera u oblasti otpadnih voda, cirkularne ekonomije i obnovljivih izvora energije.
-Sa 220.000 zaposlenih, više od 5.000 sistema za upravljanje otpadnim vodama i velikim ulaganjima u zelenu energiju, ova kompanija je partner čija iskustva mogu biti dragocjena i za naš grad. Upravo ovakva saradnja je važna za najveći ekološki projekat u istoriji Banjaluke – izgradnju prečišćivača otpadnih voda – kazao je gradonačelnik nakon sastanka.
Prema njegovim riječima, cilj je da u godinama pred nama Banjaluka dobije najsavremeniji sistem za prečišćavanje otpadnih voda, uporediv sa evropskim gradovima, i da time u potpunosti zaštitimo Vrbas i našu životnu sredinu.
-Naš grad mora biti dio evropskih rješenja za čistiju i zdraviju budućnost – zaključio je gradonačelnik.
Banjaluka
MUDROST svjetskih VELIKANA osvjetlila Gospodsku ulicu

Gospodska ulica u centru Banjaluke od danas ima novu dekoraciju. Dok šetate, ako pogledate iznad glave, vidjećete inspirativne citate velikih mislilaca. Ova dekoracija nije samo ukras, već i podsjetnik na važnost obrazovanja i znanja.
–Knjige, braćo moja, knjige, a ne zvona i praporce – poznati je poziv Dositeja Obradovića, jednog od najvažnijih srpskih prosvjetitelja, da se okrenemo stvarnom znanju.Poruka „Ne daj umlje za bezumlje“ Gavrila Stefanovića poziva nas da se borimo za um i razboritost, a Sokratova izjava „Obrazovanje kupljeno novcem gore je od neobrazovanja“ šalje duboko upozorenje. Sveti Sava je govorio „Obrazovanje je svjetlost života“ i time poručivao da je obrazovanje temelj života. Citat Meše Selimovića „Znanje je moć, ali samo ako se prenese drugom“ naglašava važnost dijeljenja znanja, jer ono što se ne dijeli s drugima, gubi svoju vrijednost.
Benjamin Franklin, američki državnik i mislilac, govorio je da „Investicija u znanje isplaćuje najbolje kamate“ i time istakao da je obrazovanje najbolja dugoročna investicija.
Ovi citati iz Gospodske ulice nisu samo dekoracija. Pozivaju da se zamislimo i razmislimo.
Srpskainfo
Banjaluka
ŠTA NAS ČEKA U NAJLUĐOJ NOĆI: Poznato ko će zabavljati Banjalučane za doček nove godine

Nataša Bekvalac pjevaće u Banjaluci za doček nove godine, a dan kasnije za reprizu, Banjalučane i turiste će zabavljati Aco Pejović, odlučeno je u Gradskoj upravi.
Grad je raspisao javni poziv za organizovanje novogodišnjeg programa i dočeka nove 2026. godine, a u tu svrhu planira potrošiti 100.000 maraka.
Agencija koja bude angažovana biće zadužena da organizuje i nastup lokalnih bendova.
U javnom pozivu se ne navodi na kojoj lokaciji će biti organizovan doček. Prošle godine su za doček nastupali Senidah, Đorđe David i Ivana Peters.
-
Zdravlje1 sat ago
LJEKARI DOŠLI DO SJAJNOG OTKRIĆA! Ovo je najbolji doručak za srčane bolesnike
-
Hronika2 dana ago
IMALI SU FANTOMKE! “Tukli su me nogama i rukama u policiji u Laktašima”
-
Svijet2 dana ago
IZRAELSKE SNAGE OTELE STUDENTA IZ SRBIJE: Ognjen poslao poruku (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
HAOS U TUZLI! Sveštenika ćemo preobratiti na islam, a KRST ZAMIJENITI MJESECOM I ZVIJEZDOM (FOTO)
-
Uncategorized3 dana ago
ŠTA PIŠE U REFORMSKOJ AGENDI: Cijene struje u BiH usklađuju sa EU
-
Društvo2 dana ago
BRANKA BRANKOVIĆ, dugogodišnja novinarka iz Banjaluke, PREMINULA JE JUTROS u Univerzitetskom kliničkom centru u Banjaluci
-
Politika2 dana ago
SDA TVRDI DA JE STVARNOST DRUGAČIJA! “Dodik u dva dana dva puta pobijedio “trojku”, OHR i pravosuđe”
-
Svijet3 dana ago
I MAKRON SE PRIDRUŽIO MERCU “Evropa je u sukobu sa Rusijom”