Connect with us

Politika

ZAŠTO GRAĐANI SRPSKE O JELENI TRIVIĆ NEMAJU LIJEPE RIJEČI? Veze sa strancima, sumnjiv novac i SUJETA…

Jelena Trivić, lider Narodnog Fronta sastavljenog od ljudi za koje se do juče klela da sa njima ni kafu ne bi popila, kao i onih koje je kupila “živim kešom” kojem se ne zna porijeklo pala je u očima naroda daleko ispod linije koja bi mogla da joj omogući makar i najmanju nadu da ima ikakvu šansu u trci za gradonačelnika Banjaluke.

JECA REKORDERKA! Ko kaže da nema para, TRIVIĆ IMA DONATORE kakve svijet vidio nije!

Trivić je ionako vrlo često kritikovano zbog nedostatka iskustva u izvršnoj vlasti, a neki smatraju da joj nedostaje konkretno iskustvo u vođenju institucija i upravljanju kompleksnim administrativnim sistemima. Takođe ona je previše kritična bez konkretnih rešenja, a fokus joj se svodi samo i isključivo na čovjeka koji joj je do juče bio saborac Draška Stanivukovića. Ipak Jelena samo kritikuje, najčešće bez osnova jer ni sama dovoljno ne poznaje materiju, te nikada ne nudi konkretna rješenja za probleme koje navodi, jer ih ni nema.

Ovakav pristup se doživljava kao destruktivan i neproduktivan.Mimo svega navedenog Trivić je po svjedočenju njenih saradnika nevjerovatno sujetna i tvrdoglava nesklona bilo kakvom kompromisu, što otežava postizanje dogovora i saradnje sa drugim političkim akterima.
Njena nerealna obećanja kao i “mutan novac” koji samo pristiže kod javnosti su stvorili sliku žene koja nije u stanju da ispuni ni prvo obećanje (ono o tranpsrentnosti finansiranja stranke), niti da održi riječ.

GRADONAČELNIK O TRIVIĆEVOJ “Sujeta je otišla toliko daleko, da kod nje sada imamo RUŠILAČKI FAKTOR svih oko sebe”

Trivić je takođe imala nekoliko sukoba sa medijima, što je izazvalo negativnu percepciju o njenom odnosu prema slobodi medija, a svi sukobi uzrokovani su njenom netransparentnošću i sklonosti da kontroliše informacija. Uz sve to Jelena personalizuje političke sukobe, te joj svakako nisu u fokusu ni suštinski problemi ni interes građana.

Banjaluka24

Politika

ORGANIZUJMO EMISIJU UŽIVO! Novinarka ekspresno prihvatila Elekov poziv na JAVNO SUČELJAVANJE!

Nakon što je predsjednik Nadzornog odbora Olimpijskog centra „Jahorina“ Nedeljko Elek pozvao novinarku Natašu Miljanović Zubac na javno sučeljavanje, stigao je njen odgovor da prihvata poziv.

Zupčeva je poručila Eleku da cijeni njegov poziv i da će na sva pitanja odmah dobiti odgovore.

– Odgovor izvjesne NMZ. Gospodine, ovim putem javno prihvatam poziv. Organizujem emisiju uživo- Vi i ja, oči u oči. Na sva pitanja ćete u emisiji odmah dobiti odgovor. Cijenim transparentnost, kao i ovaj Vaš poziv – napisala je Zupčeva u odgovoru Eleku.

Njen odgovor je uslijedio samo nekoliko sati nakon što joj je Elek na mreži X uputio javni poziv da se sretnu u emisiji uživo – oči u oči.

Nastavi čitati

Politika

Ninković NEĆE DA ODGOVARA NA PITANJA NOVINARA, brani ulazak na Kolegijum i selektuje medije

Najnoviji primjer je odluka da bez javnog konkursa omogući isključivo TV Simić prenos sjednica, dok su svi ostali mediji onemogućeni da ravnopravno izvještavaju o radu najvišeg gradskog zakonodavnog tijela, piše Tok TV.

Istovremeno, Ninković je zabranio medijima prisustvo Kolegijumima Skupštine, iako je u Poslovniku, Zakonu o Gradu Banjaluka i drugim relevantnim aktima jasno navedeno da su sjednice radnih tijela — uključujući i kolegijum — otvorene za javnost.

Takva praksa nije samo suprotna principima transparentnosti, nego i šalje poruku da se predsjednik Skupštine plaši javnog nadzora, kritičkih pitanja i medija koji ne pripadaju uskom krugu njemu bliskih.

Takođe, Ninković ne odgovara na pitanja isključivo pojedinih medija.

Na pitanja portala Blink,  koja se odnose na rad Skupštine Banjaluke, kao i o aferi narkotici na UKC, Ninković nije želio da  odgovori.

Nastavi čitati

Politika

Stanivuković o FINANSIRANJU STRANAKA! Njihova logika je ako je SNSD nešto pretrpio, neka svi ostali propadnu

Predsjednik Pokreta Sigurna Srpska, Draško Stanivuković izjavio je da je odluka o ukidanju finansiranja političkih stranaka neustavna i predstavlja direktan udar na demokratske procese.

– Čak 37 puta smo slali urgencije nadležnim institucijama. Ovo je neustavno, baš kao što je bila i odluka o PDV-u, koja je pala na Ustavnom sudu. Ako u ovoj zemlji ima imalo pravde, pašće i ova odluka o ukidanju finansiranja političkih partija – poručio je Stanivuković.

On je upitao zašto je finansiranje ukinuto nakon što su stranke već ušle u izborni proces pod jasnim uslovima.

– Njihova logika je – ako je SNSD nešto pretrpio, neka svi ostali propadnu. To je njihova politika. To je loša politika. Šta će biti kada ova odluka padne na Ustavnom sudu? Hoćete li tada vratiti novac, kao što morate da vratite sredstva za PDV? I ko će snositi odgovornost? – upitao je Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno