Zanimljivosti
Zbog kiselog kupusa izbio rat na društvenim mrežama
Pažnju tviteraša prije nekoliko dana privukla je objava jednog korisnika na temu kiseljenja kupusa u zgradi i izazvala burnu raspravu.
Kakva moraš biti seljačina da kiseliš kupus u svom stanu u 21. veku – bilo je pitanje koje je razljutilo mnoge koji praktikuju da spremaju omiljenu zimsku salatu i neophodan sastojak najvoljenijeg srpskog jela, uprkos tome što žive u stanu.
Dok su jedni tvrdili da je to sasvim normalno i da svaka domaćica treba to da radi, kao i da neće da jedu “smeće” iz prodavnice, drugi su se protivili toj odluci sa izgovorom da će njima smrdjeti, da se mora poštovati kućni red i da je pravo rješenje kupovni ukiseljeni kupus. Tokom diskusije među korisnicima pala je i pokoja uvreda, a najveću pažnju korisnika privukla je ironična konstatacije jedne korisnice.
– A gdje da ga kiseli ako želi a živi u stanu i nema podrum? Treba da bude gospodin pa da kupuje glavicu kiselog na pijaci ili uopšte ne treba da ga jede? Ko još jede kiseo kupus u 21. veku? Zamisli seljačina kuva sarme… – napisala je ona.
I dok su se drugi nadovezivali, dijeleći istomišljenike i ove druge na “seljačiće”, “seljake”, “beogradsku gospodu”, “domaćine” i “malograđane”, većina je došla do zaključka da svi imaju pravo na svoje izbore i, shodno tome, pravo da u svojim stanovima čine ono što im je volja.
Međutim, Beograđanka se potom nadovezala podstaknuta ovom raspravom i u sopstvenoj objavi otkrila deo tužne i istinite stvarnosti u kojoj živimo.
– Dok je bilo kiselog kupusa, turšije i ajvara, bilo je i domaćinske kuće. Sad se svi groze mirisa iz komšijske kuće pa je moderno da više ne kuvamo, a ni da jedemo zajedno za istim stolom. Već ko i gde stigne. Nema tradicije, nema zajedništva, nema porodice. Instant život – piše ona.
Ova njena objava, takođe, je izazvala pregršt komentara po kojima se vidi da nekolicina korisnika u “novim trendovima” ne vidi ništa sporno.
“Pa život je lijep. Ljudi treba da žive kako žele i kako im prija. Porodice same nalaze način kako da budu zajedno, ne mora baš da bude obrok. Prirodno je da se svet mijenja”, “Više niko ne šalje pisma po golubu nego moš mislit piše sa telefona po tviterima. Svijet se menja, niti se oblačimo isto, niti živimo u istim kućama, pa i hrana je nova, šta je čudno”, “Kiseljenje kupusa ne smeta iz druge kuće, nego iz drugog stana! I to nema nikakve veze sa zajedništvom. Malo razložite problem na više činilaca”, “Porodica je ljubav poštovanje i lijepi zajednički trenuci a ne turšija i kiseli kupus – objašnjavali su jedni.
Drugi priznaju da su i sami primjetili koliko su se neke stvari promjenile, te ponosno ističu da se još uvek trude da zadrže prave vrednosti.
“A u isto vreme se propagira zdrava hrana. A ništa zdravije nema od domaće hrane i hrane koju sam spremiš”, Upropaštenoooo”, “Sve je do nas. Bogu hvala još nisam podlegla trendovima”, “Više niko ne jede prepečen hleb nego bruskete, čorbe zamenili potaži, belu zapršku bešamel, mas’ Bož’ sačuvaj jer strogo extra d(j)evičansko…”, “Ovako sam i ja mislila dok sam živjela u gradu, gde je sve nekako na silu isforsirano, dok se nisam udala u autentičnu srpsku porodicu na selu. Iako ne živimo sa njima, ne mogu da opišem koliko volim kada sam tamo i kako sve izgleda da je na svom mjestu i kada nije”, “A i kada hoćeš da posjetiš nekoga ne gine ti zakazivanje najmanje 24 sata unaprijed…”, nadovezivali su se tviteraši, prenosi Blic.
Zanimljivosti
UDAJE SE ZA VIKEND! Evo ko je novi muž Meline Džinović
Modna kreatorka Melina Džinović ponovo staje na ludi kamen, a njen vjerenik je bogati Englez po imenu Džefri Pol Arnold Dej (70).
Naime, Melina Džinović za vikend se udaje za britanskog biznismena Džefrija Pola Arnolda Deju u Monaku. Kako prenose domaći mediji, modna kreatorka je pripremila čak četiri vjenčanice za veliki dan, ali i smještaj za svoje goste iz cijelog svijeta.
Ubrzo nakon saznanja da se Melina udaje, u javnosti su isplivali brojni detalji o bogatstvu i prošlosti njenog vjerenika, uskoro supruga, Džefrija koji ima 70 godina.
Ko je Džefri Pol Arnold Dej?
Novi vjerenik Meline Džinović je bogati Englez po imenu Džefri Pol Arnold Dej (70). Ovaj uspješni biznismen je od modne kreatorke stariji tačno 25 godina i u svom vlasništvu posjeduje pravu imperiju.
Nedugo prije nego što je upoznao Melinu, Džefri je u junu prošle godine dobio dijete sa lijepom i mladom Ukrajinkom. Oni su bili kratko u vezi, koju su okončali dok je ona još bila trudna, ali je Englez dijete odmah po rođenju priznao i nije dozvolio da raskid utiče na njega.
Izvor blizak paru navodi da je Melina u vezu sa njim ušla tek nakon tog raskida, kada je on bio slobodan muškarac. Ona je u potpunosti prihvatila njegovu situaciju iz prošlosti i planirano je da upozna njegovo najmlađe dijete.
Zanimljivosti
NAGLA PORAST! Cijena bitkoina skočila nakon otvaranja Ormuskog moreuza
Cijena najpoznatije kriptovalute bitkoin porasla je za pet odsto nakon objave Irana da je Ormuski moreuz otvoren za komercijalni saobraćaj do kraja primirja, te je dostigla 77.700 dolara, podaci su “KriptoSlejt”.
Time je nastavljen sedmični rast vrijednosti bitkoina u kojem je ojačao gotovo sedam odsto, sa nivo ispod 70.000 dolara.
Riječ je o najvišoj cijeni od pada početkom februara, prenosi Srna.
Nagli rast pokrenuo je snažan talas likvidacija pozicija sa polugom na kripto-berzama.
Podaci “KoinGlasaa” pokazuju da je za samo jedan čas likvidirano oko 243 miliona dolara.
Najveće gubitke pretrpjeli su trgovci koji su ulagali u pad cijene i izgubili više od 100 miliona dolara.
U posljednja 24 časa ukupne likvidacije premašile su 720 miliona dolara, što je jedan od najvećih talasa zatvaranja pozicija od sredine marta.
Zanimljivosti
FILMSKA PREVARA! Konobarica glumila milionerku i pokupovala luksuzne automobile
Konobarica kupila 10 automobila za 8 dana, a u njenom zahtjevu za kredit navedeno je da je mjesečno zarađivala 180.000 dolara.
Žena iz Miami Lakesa suočava se s ozbiljnim optužbama nakon onoga što istražitioci opisuju kao brzu kupovinu vozila koja više liči na popis inventara prodavača nego na ličnu garažu.
Trideset osmogodišnja osumnjičena Dunia Sierrru, uhapsila je policija u Americi 9. aprila nakon istrage o onome što vlasti nazivaju složenom šemom za izvlačenje kredita.
Prema zvaničnicima, ona je navodno stekla flotu automobila, SUV-ova i motocikala kroz više transakcija između 4. i 12. oktobra 2023. godine.
Tokom tog osmodnevnog perioda, istražioci kažu da je Sierra uspjela ostati ispred sistema za izvještavanje o kreditnoj sposobnosti, završavajući svaku kupovinu prije nego što se akumulirani dug mogao registrovati na njenom kreditnom profilu.
Sporni kreditni zahtjevi i prijavljena milionska primanja
Da bi osigurala finansiranje, žena je navodno tražila vlasnički list koji nije postojao. Dok vlasti kažu da je radila kao konobarica i blagajnica u restoranu u Majami Lejksu, u njenim zahtjevima za kredit navedena je kao generalni direktor istog objekta. Navodna plata obavila je težak posao, 180.000 dolara mjesečno, ili 2,16 miliona dolara godišnje.
Kako izvještava 7 News Miami, njena lista za kupovinu izgleda kao lista želja za auto-kuću, koja obuhvata sportske automobile, porodične SUV-ove, pa čak i motocikle.
Prema izvještaju, navodi se da je kupila sljedeća vozila:
– 2019 BMW i8
– 2023 Toyota Highlander XLE
– 2022 Mazda CX-9
– 2024 Hyundai Palisade Calligraphy
– 2024 Kia Telluride
– 2018 Mercedes S560
– 2023 Chevrolet Corvette Stingray
– Three 2023 Harley-Davidson motorcycles
Kancelarija za organizovani kriminal Miami-Dade vjeruje da ovo nije bio usamljeni čin. Sierra se sumnjiči da je djelovala kao “slamnati kupac” unutar šire mreže koja uključuje auto-brokere i finansijske menadžere auto-kuća.
Navodno su ovi insajderi progurali poslove zaobilazeći standardne čekove kredita, popunjavajući aplikacije i učitavajući opcije s visokom maržom kako bi maksimizovali svoj dio prije nego što bi zajmodavci shvatili izmišljene brojke prihoda, prenosi Carcoops.
Višestruke optužbe i aktivna istraga
Sierra se sada suočava s višestrukim optužbama za teška krivična djela, uključujući organizovanu prevaru, tešku krađu i prevaru povezanu s vozilima.
Iako je trenutno zadržana uz kauciju od 26.000 dolara, istraga je i dalje aktivna dok vlasti pokušavaju razbiti ostatak prevarantske mreže.
-
Društvo3 dana agoGRAĐANI OGORČENI: Greške u očitavanju struje dižu račune
-
Politika3 dana agoSTANIVUKOVIĆ ŽESTOKO ODGOVORIO DODIKU: “Kad god kažete da sam političko nedonošče, JA POBIJEDIM!”
-
Politika2 dana agoDODIK NIJE DAO KARANU DA SE OBRATI U BEOGRADU! I dalje glumi predsjednika Srpske
-
Društvo3 dana agoSTEČAJ U „EKVATORU“: Sudbina prevarenih kupaca stanova
-
Svijet3 dana agoTRAMP: “Da ja nisam predsjednik, svijet bi se raspao”
-
Politika3 dana agoRADOJIČIĆ KOMENTARISAO TV DUEL: Promjene su nezaustavljive, sudar nove energije SA STARIM ISPRIČANIM PRIČAMA
-
Politika3 dana agoSAVIĆ BANJAC: Nastup Minića razotkrio krizu vlasti – BEZ STRATEGIJE, UZ UVREDE I HAOS
-
Politika3 dana ago“SLUŽI AGENDI SNSD VLASTI” Stanišić: Vukanović će ući u istoriju, kao korisni idiot!
