Connect with us

Banjaluka

ZNAČAJNA PODRŠKA ZA PREKO 2.360 KORISNIKA: Gradonačelnik uručio nova rješenja za sufinansiranje boravka djece u privatnim vrtićima

Grad Banja Luka trenutno isplaćuje za 2.364 korisnika subvencije za sufinansiranje troškova usluga boravka djece u privatnim predškolskim ustanovama, kao jednu od olakšica koja se realizuje kroz projekat „0 djece na listama čekanja za vrtić“, od aprila 2022. godine.

Gradonačelnik Draško Stanivuković uručio je danas rješenja novim korisnicima ovih subvencija, ističući da je politika sufinansiranja troškova usluga boravka djece u privatnim vrtićima bila hrabra i prijeko potrebna odluka.

-I danas smo se uvjerili da je ova podrška dragocjena za porodice. Imamo i roditelje koji imaju troje djece u vrtiću koji od svoje Banje Luke mjesečno dobijaju 180 KM – kazao je gradonačelnik.

On je najavio da je u planu da se trenutna podrška od 60 KM mjesečno u narednih godinu dana dođe do iznosa od 100 KM, sve dok se ne izjednače cijene boravka djece u privatnim i javnim vrtićima.

Ovom prilikom, gradonačelnik je upoznao prisutne i sa drugim olakšicama koje imaju sugrađani.

-Od svoje Banje Luke, građani mogu dobiti i besplatne građevinske dozvole, besplatan priključak na vodovodnu i kanalizacionu mrežu, učenici besplatne udžbenike i mature. Zadovoljan sam ovim mjerama, koje su potrebne i važne za naše građane – zaključio je gradonačelnik.

Jedna od korisnica subvencija je i Dragana Štrbac, čiji dječak pohađa privatni vrtić. Kazala je da je ova subvencija itekako značajna za roditelje.

-Subvencija nam je vratila cijenu vrtića na početno stanje prije svih poskupljenja. Ogromna je podrška i zaista sam zadovoljna – poručila je ona.

Naime, za potrebe sufinansiranja boravka djece u privatnim predškolskim ustanovama Grad Banja Luka ove godine izdvaja više od milion KM.

Banjaluka

Povodom manifestacije “Kočićevi dani”! BESPLATAN PREVOZ u subotu za manastir Gomionicu

Povodom manifestacije “Kočićevi dani”, koja će biti organizovana u subotu, 23. avgusta u manastiru Gomionica, a za sve zainteresovane Grad Banjaluka obezbijedio je besplatan prevoz.

Broj mjesta je ograničen, a svi zainteresovani potrebno je da se jave putem kontakt broja telefona 051/244-494.

Polazak je planiran u osam časova sa autobuskog terminala na Malti (autobusko stajalište za prigradske linije), a povratak je planiran u 13 časova iz manastira Gomionica.

Nastavi čitati

Banjaluka

SAVIĆ – BANJAC: Intenzivno radimo na realizaciji BROJNIH PROJEKATA

Gradski menadžer Mirna Savić – Banjac, nakon redovnog kolegijuma načelnika i šefova odsjeka, poručila je kako nas ove sedmice očekuje nas značajna manifestacija -„Kočićevi dani“ te da je rad gradske administracije, između ostalog, obilježen pripremama za ovaj događaj.

-Istovremeno, intenzivno radimo na realizaciji brojnih projekata. U toku su radovi u ulicama Vasilija Ostroškog i braće Jugovića, koje će uskoro dobiti potpuno novo ruho, a nastavljamo i sa ulaganjem u mnoge druge saobraćajnice širom grada – kazala je Savić – Banjac.

Poručila je i to kako se ponovo govorilo o problemu obustave rada Gradskog olimpijskog bazena.

-Još jednom upućujemo apel Skupštini da zakaže sjednicu i omogući deblokadu rada bazena, jer i radnici i djeca, kao i brojni sportski klubovi koji koriste ovaj objekat, jednako su važni kao i svi drugi u našem gradu – dodala je ona.

Istakla je kako se intenzivno r adi i na sanaciji soabraćajnica u prigradskim naseljima.

-Kada je riječ o prigradskim naseljima, u toku su radovi na saobraćajnicama koje imaju za cilj da saniraju najugroženije dijelove. Tako će i u Racunama uskoro biti izgrađena nova saobraćajnica, što će mještanima znatno olakšati svakodnevno funkcionisanje – poručila je Savić – Banjac.

Nastavi čitati

Banjaluka

Savić – Banjac: NEMA reakcije rukovodstva SKUPŠTINE na problem GRADSKOG OLIMPIJSKOG BAZENA

Gradski menadžer Mirna Savić – Banjac istakla je kako još uvijek nije zakazana ni redovna, ali ni vanredna sjednica Skupštine Grada, na kojima bi se raspravljalo o bitnim tačkama, poput funkcionisanja Gradskog olimpijskog bazena koji je još uvijek zatvoren.

Savić – Banjac je još jednom upitala zbog čega postoji diskriminacija prema djeci koja treniraju na ovom bazenu.
-Djeca koja treniraju na Gradskom olimpijskom bazenu, kao i njihovi treneri, ali i svi zaposleni podjednako su važni kao i svi u ovom društvu. Nejasno nam je zbog čega ova diskriminacija, zbog čega skupštinska većina ne želi da raspravlja o ovom pitanju jer rješenje za Gradski olimpijski bazen postoji – istakla je ona.

Podsjetila je i na to da je skupštinskom rukovodstvu predat veliki broj materijala, ali da još uvijek nema datuma za održavanje sjednice.

-Materijali su predati skupštinskom rukovodstvu, a nekoliko puta su i poslate inicijative za održavanje redovnih sjednica Skupštine Grada. To je nedopustivo, da toliko stvari čeka i zavisi od nekolicine pojedinaca – rekla je ona.

Još jednom je ponovila kako je izuzetno bitno da se riješi i pitanje koje se tiče vodosnabdijevanja potkozarskih sela.

-Podsjetiću još jednom da je to problem koji postoji mnogo godina unazad, ali da mi imamo rješenje. Odluka o kreditnim sredstvima koja će omogućiti da potkozarska sela dobiju vodu i da nemaju problem sa vodosnabdijevanjem je na čekanju u Skupštini Grada više od godinu dana. Skupštinska većina blokira svoje građane. Mi smo im dostavili sve moguće i nemoguće dokumente, uključujući i građevinsku dozvolu za projekat, ali i dalje nemamo sjednicu za ovo važno pitanje – navela je gradski menadžer.

Istakla je i to, kako pored Odluke o vodosnabdijevanju potkozarskih sela, o kojoj treba da se raspravlja, čekaju još mnoge druge bitne tačke.

-I dalje ne raspravljamo o neradnoj nedjelji, placevima za mlade bračne parove, kolektore i brojne druge odluke koje su bitne za ovaj grad – zaključila je gradski menadžer.

Grad Banjaluka

Nastavi čitati

Aktuelno