Politika
EKSKLUZIVNO: Prepiska funkcionera PDP-a o „vrućem“ snimku nestašne Trivićeve i Borenovića

Vruća“ politička sapunica u Republici Srpskoj, u režiji Partije demokratskog progresa (PDP), a u kojoj su glavni glumci lider te stranke Branislav Borenović i njegova „bliska“ koleginica Jelena Trivić, polako ali sigurno klizi ka kulminaciji, saznaje naš portal od dobro obavještenog izvora iz te stranke.
Naime, najviši funkcioneri PDP-a već uveliko komentarišu, doduše između sebe, postojanje i sadržaj „vrućeg“ snimka nestašnih partijskih kolega Jelene Trivić i Branislava Borenovića, koji im već sedmicama zadaje ogromne glavobolje. Upravo taj snimak, pokazuje da su Jeca i Brane, kako međusobno tepaju jedno drugom, pokazuje da su oni mnogo mnogo više od partijskih kolega i saboraca, već da su im isti pogledi na „neke druge stvari“.
Da je to tako, pokazuje i prepiska između Anje Petrović, portparolke PDP-a i jednog od najviših funkcionera te partije, koju naš portal ekskluzivno objavljuje i koja je u našem posjedu, iz čega se jasno vidi da je kandidatkinja dijela opozicije za predsjednicu Republike Srpske, Jelena Trivić, te njen „bliski“ saradnik i partijski šef, Branislav Borenović, u velikoj panici.
Prepiska dvoje visokih funkcionera PDP-a, od kojih je jedan Petrovićeva, vršena je preko jedne od društvenih mreža, a u njoj je glavna tema razgovora upravo taj sporni snimak. Jedan od PDP-ovih funkcionera upitao je Petrovićevu kakav je snimak i da li već stvara probleme šefu partije i kandidatkinji za najvišu funkciju u Republici Srpskoj na izborima, a ona odgovara da su i jedno i drugo u velikoj panici i da su u psihičkom rastrojstvu, posebno Trivićeva, za koju smo još prije nekoliko sedmica potvrdili da uzima jake terapije, odnosno lijekove za smirenje, upravo zbog snimka.
Pored toga, u prepisci Petrovićeve sa tim visokim fuinkcionerom PDP-a, još se navodi i da je taj snimak, koji je nastao u zanosu strasti, dosta lošeg kvaliteta, ali da se na njemu može jasno prepoznati Jelena Trivić, koja je inače i profesorica na Ekonomskom fakultetu u Banjaluci.
I ove skrivene prepiske među visokim funkcionerima PDP-a i to tajno komentarisanje najbližih saradnika, od kojih je jedan partijski šef, a drugi kandidat za najvišu funkciju, je još jedan dokaz razjedinjenosti u PDP-u. Takođe, raslojavanjima unutar ove, samo naizgled jake političke organizacije, dodatno doprinosi i sama Trivićeva, kandidatkinja te partije za predsjednicu Republike Srpske, svojim histeričnim ponašanjem i napadima na članove partije, što bi moglo da dovede do još većih problema unutar same stranke. A razloga za njeno takvo ponašanje je mnogo, od nedostatka novca za kampanju, preko lošeg rejtinga, do već pomenutog snimka, na kojem se ona veoma jasno uočava.
Za očekivati je da snimak ugleda „svjetlost dana“, jer ako su ga PDP-ovci već pogledali po nekoliko puta i iskomentarisali, kao što se i vidi iz prepiske koju objavljujemo, sada se očekuje da ga proslijede dalje…
Politika
ŠPIRIĆ: Presuda Dodiku sramna, ali konačna je RIJEČ NARODA

Predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Nikola Špirić ocijenio je da sramna presuda Apelacionog vijeća Suda BiH predstavlja nastavak političkog progona predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i potiranje demokratije i njenih principa u korijenu.
“Siguran sam da mržnja i progon Dodika neće otvoriti nove stranice ljubavi prema BiH”, rekao je Špirić Srni.
Ukoliko se žele stabilizovati prilike u BiH, naveo je Špirić, onda se moraju poštovati izborni legitimitet i volja naroda, jer je narod jedini koji daje legitimitet onima koje želi da ga predstavljaju.
“Tako će biti i u Republici Srpskoj – konačna je narodna”, poručio je Špirić.
On je uvjeren da će institucije Republike Srpske i na ovo imati jasan i održiv odgovor.
“Ova presuda dala je BiH status neželjenog djeteta”, zaključio je Špirić.
Apelaciono odjeljenje Suda BiH potvrdilo je prvostepenu presudu predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, kojom je osuđen na godinu dana zatvora i šest godina zabrane političkog djelovanja zbog “nepoštovanja odluka Kristijana Šmita”.
Politika
NOBILO “Presuda protiv Dodika NIJE KONAČNA, moguć put do Evropskog suda pravde”

Advokat Anto Nobilo izjavio je danas da u slučaju protiv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika postoji snažan prodor politike u pravnu sferu i da veruje da presuda protiv Dodika može da se ospori na Evropskom sudu pravde.
Nobilo je naveo da će Dodikov advokatski tim, nakon što dobije i analizira presudu, podnijeti apelaciju Ustavnom sudu BiH.
– Istovremeno, pokušaćemo da dobijemo privremenu mjeru obustave izvršenja presude, dok traje proces na Ustavnom sudu. To je ono što mi možemo, a nakon toga dolazimo do prve prave, realne šanse, a to je Evropski sud za ljudska prava, ali prije toga moramo završiti proces u BiH, tj. proces na Ustavnom sudu – rekao je Nobilo u izjavi za Tanjug.
On smatra da postoje izuzetno jaki pravni argumenti koji imaju uporište u temeljima krivičnog prava.
– I smatram da kad dođemo na Evropski sud, da ćemo imati šanse da poništimo sve ove odluke, ali treba biti realan. To traje – naglasio je Nobilo.
Govoreći o političkoj situaciji u BiH, Nobilo je rekao da izbjegava da ulazi u političku sferu, jer je stranac u BiH, ali da je tokom procesa protiv predsjednika Srpske dobro upoznao situaciju u BiH i dejtonsku BiH, za koju kaže da više u stvari nije dejtonska.
– Mogu potvrditi da zapadne zemlje intenzivno rade na preuređenju BiH van Dejtonskog sporazuma. Dejtonski sporazum dao je značajna ovlašćenja Republici Srpskoj, to je trebalo radi zaustavljanja rata, i Zapad je svih ovih 30 godina pokušavao i uspješno izvodio da promijeni osnove Dejtonskog sporazuma. Prema tome, ovo sada kako funkcioniše BiH nije u skladu sa Dejtonskim sporazumom – rekao je Nobilo.
Dodao je da je Dodik više puta rekao da je on za dejtonsku BiH, jer smatra da Dejton daje Republici Srpskoj daleko veću autonomiju nego što sada postoji.
– Isto tako sam i govorio, a i u završnim riječima smo istakli da ne postoji zemlja u svijetu u kojoj privremena strana uprava traje 30 godina. To jednostavno nije normalno – naglasio je Nobilo.
Nobilo je uvjeren u to da bi se narodi BiH dogovorili, jer bi ih, kaže, nužda na terenu na to natjerala, da nije upliva Kristijana Šmita.
– Tako da smatram da ova formula gdje BiH vlada Kristijan Šmit, odnosno bilo koji visoki predstavnik koji može nametati zakone, koji može smjenjivati bilo kojeg legalno izabranog funkcionera od strane naroda, jednostavno ruši demokratiju u BiH. Zato mi imamo nedovršenu državu – zaključio je Nobilo za Tanjug.
Politika
KLANJE NA SVETI ILIJU! U Šušnjaru zaklano 5.500 Srba, Stanivuković poručio: “Gdje nema države, tu su jame!”

Nevjerovatna je činjenica da je na ovako malom prostoru, mjestu gdje sada stojimo, ubijeno 5.500 ljudi, i to na dan obilježavanja Svetog Ilije. Za njih je „sveta“ dužnost bila da Srba ne bude.
Rekao je ovo Draško Stanivuković, predsjednik PDP, koji je sa delegacijom stranke prisustvovao obilježavanju 84 godine od ustaškog zločina nad 5.500 Srba počinjenog na veliki pravoslavni praznik Ilindan u Šušnjaru kod Sanskog Mosta.
– Upadali su u škole, crkve, ognjišta, ubijali do posljednjeg na najgnusnije načine, bez metka, da se ne čuje. Danas smo se okupili ovdje u Šušnjaru u pomen onih koji su nam i danas, polije 84 godine, plamen snage za buduće pobjede. Ako ne njegujemo kulturu sjećanja i ne znamo svoje korijene, onda nemamo čvrst oslonac kada dođu vjetrovi i oluje. Kada imamo duboko korijenje, kada znamo sva naša stratišta i sve ono što smo prošli kroz istoriju, tada možemo biti složni i jedinstveni da očuvamo narod, vjeru, kulturu, institucije – kaže Stanivuković.
Samo tamo gdje smo imali našu državu i institucije i gdje smo bili okupljeni oko naše zemlje, dodaje Stanivuković, tamo nije bilo zločina i jama.
– Tamo gdje smo zemlju morali dijeliti ili su nam je otimali, na prostoru tadašnje NDH ili sadašnje Republike Srpske i BiH, nema većeg mjesta bez velikog stratišta. Zato je važno da se ovdje okupljamo, da institucije Republike Srpske i svi mi zajedno još više čuvamo spomen-obilježja. Važno je da obnavljamo naše svetinje, jer gdje god je naša crkva, tu se i vraćamo – kaže Stanivuković.
Ističe da i danas ima planova da Republike Srpske ne bude, da nam ukidaju nadležnosti, uzimaju ono najsvetije i najvažnije.
– Zato nam danas treba mudrost, okupljanje, sabiranje i jedinstvo – poručio je Stanivuković.
Branislav Borenović, član Predsjedništva PDP, rekao je da svake godine na Ilindan dolazi u Šušnjar, u znak sjećanja na 5500 Srba, nevino postradalih od strane ustaških kame i noža.
– To je bila ustaška ideologija – da Srba više ne bude. Zato je naša dužnost da se okupimo, da pamtimo i da se pomolimo za nedužno postradale – rekao je Borenović.
-
Zanimljivosti2 dana ago
GDJE RADI VAŠ PARTNER? Otkriveno u kojim profesijama ljudi najmanje varaju
-
Zanimljivosti1 dan ago
BITNA JE MJERA! Ovo su znakovi da pijete previše vode
-
Region3 dana ago
VUČIĆ “Najvažnije za Bošnjake i Srbe da će biti SAČUVAN MIR”
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ PREDLAŽE ŠKOLSKE UNIFORME! Nema više markirane garderobe, SVI ISTI U KLUPE!
-
Region20 sati ago
VUČIĆ: Srbija ne prihvata drugostepenu presudu PREDSJEDNIKU SRPSKE
-
Politika2 dana ago
DODIK: Radi se o političkoj volji, SUD BIH JE POLITIČKI
-
Svijet3 dana ago
PORUKA IZRAELA “Ako želite državu Palestinu, izgradite je u LONDONU I PARIZU”
-
Region3 dana ago
SEZONA PODBACILA! Na Makarskoj rivijeri NAJAVLJUJU SNIŽENJA!