Sport
NOVINAR BIJESAN, GRMIO ZBOG NOVAKA: Ti si oslobodilac i heroj, a htjeli su da vide tvoju sramotu!

U Brazilu Novak Đoković je – oslobodilac i heroj!
Novak Đoković se iz Pariza vratio sa jedinim što mu je nedostajalo u karijeri, sa zlatom sa Olimpijskih igara! Odigrao je nevjerovatan turnir i pokazao da je i dalje u samom vrhu svjetskog tenisa, a ta pobjeda inspirisala je mnoge. Ne samo u Srbiji već i širom svijeta, pa je jedan brazilski novinar održao nadahnut govor na televiziji inspirisan Novakom. On je istakao da je Srbin pobijedio ne samo svoje rivale, već i sve one koji su htjeli da ga ponize i bace na koljena!
“Novače Đokoviću, ti nisi pobjednik ti si oslobodilac. Bacio si pod noge gomilu kukavica koji su željeli da vide tvoju sramotu ne oni su htjeli tvoj poraz, tvoju sramotu! Stavio si pod noge gomilu džeparoša koji su posvećeni etici. Džeparoši će imati noćne more od tebe!”, rekao je nadahnuti brazilski novinar.
On je istakao da je Novak na svaki napad na njega odgovarao nevjerovatnom igrom, a pogotovo je posvetio pažnju svemu što je Novak prošao u Australiji kada mu je prvo dozvoljeno da nastupa na Australijan openu, a zatim je bio u pritvoru i na kraju je izbačen iz države.
“Đokoviću, tvoja zlatna medalja ponižava propagatore lažne nauke, na svaki sramni talas lobista odgovarao si sjajnom igrom. Učio si na snazi dostojanstva gomilu koja nikada neće razumjeti šta je to. Uhapšen si u Australiji, a oslobodili su one koji su se poklonili sramoti. Nekoliko njih se razboljelo, a ti si ostao da prodaješ zdravlje. Pokazao si da čarobni napitak ne postoji, a još manje za masovne ucjene. I pored toga nakon hapšenja protjeran si iz zemlje. Htjeli su moralno da te unište, htjeli su da prekinu tvoju trku, htjeli su da nestaneš sa mape. Zauvijek si na mapi, ne samo kao najveći u istoriji, zauvijek si na mapi kao vođa vrste. U vrijeme pokornosti tvojih bližnjih ko se usudi da digne glavu vidjeće te, Novače Đokoviću. Neki to neće izdržati i radije će se ponovo suočiti sa zemljom skupljajući zlatne mrvice politički korektnih lobista. Ali oni koji se usude da se drže uspravno naći će nadu u tebi, Đokoviću. Jednoga dana velika sramota čovječanstva biće na pravi način razotkrivena i tog dana nećeš biti na vrhu postolja. Bićeš u galeriji vječnosti, sa nedvosmislenim priznanjem ko si. Novače Đokoviću, ti si heroj!”, završio je svoj nadahnuti govor.
Sport
OVAKO IZGLEDA RAT NAVIJAČA NA ULICAMA: Zastrašujući snimci iz Napulja, svuda lovili neprijatelje

Pogledajte jezive snimke s ulica Napulja uoči meča Lige šampiona između Napolija i Sportinga.
Napoli je prethodne večeri pobijedio Sporting iz Lisabona 2:1 u Ligi šampiona (1:0), a osim što su meč obilježili dvostruki strijelac Rasmus Hejlund i srpski golman Vanja Milinković-Savić koji je odbranio zicer u završnici, pamtiće se i nekoliko velikih tuča na ulicama vrelog Napulja.
Sama utakmica imala je ozbiljnu uvertiru jer su navijači Napolija bukvalno “lovili” navijače Sportinga po gradu, tako da je na više lokacija došlo do fizičkog obračuna, očigledno unaprijed pripremljenog.
01.10.2025, Sporting🇵🇹 hooligans holding their ground in Napoli🇮🇹, click here for video: https://t.co/Gb2KH9CZHv
All in one place. Tap to download.
🔗 https://t.co/FXnrFRp1rX pic.twitter.com/OXKDRr0Cao— Hooligans.cz Official (@hooliganscz1999) October 1, 2025
Na snimcima napravljenim s jednog balkona vidi se kako je došlo do huliganskog obračuna stolicama, palicama, flašama i lancima ispred jednog lokalnog bara, a interesantno je da su neki huligani nosili i kacige. Sve je trajalo nekoliko minuta i bilo je više povrijeđenih lica.
Na drugom snimku možemo da vidimo da su navijači Napolija upali u restoran u kome su bile pristalice Sportinga i “otjerale ih”, dok se potom sve preselilo na ulice…
01.10.2025, Napoli🇮🇹 came before match to the restaurant with Sporting🇵🇹. Napoli run, click here for video: https://t.co/Gb2KH9CZHv
All in one place. Tap to download.
🔗 https://t.co/FXnrFRp1rX pic.twitter.com/UECxuWp8ue— Hooligans.cz Official (@hooliganscz1999) October 1, 2025
Neće niko u Sportingu po dobrom pamtiti ovo gostovanje pošto je sve bilo loše od starta. Zbog problema sa avionom, let je kasnio i fudbaleri su sletjeli u Napulj oko ponoći u utorak, zbog čega je otkazana konferencija za medije, da bi potom navijači organizovali vatromet ispred hotela u kome su bili smješteni fudbaleri portugalskog prvaka.
Koliko je to sve uticalo na njih procijenite sami, ali očigledno u Napulju ništa nisu htjeli da prepuste slučaju.
Sport
FIFA “Utakmica Srbija – Albanija MEČ VISOKOG RIZIKA”

Fudbalski savjet Srbije saopštio je da je FIFA proglasila utakmicu protiv Albanije u Leskovcu “mečom visokog rizika”.
I ne samo krovna fudbalska organizacija, već je i srpska “kuća fudbala”, kao i Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije takođe dalo utakmici tu ocjenu. U skladu s tim, FSS je prenio odluku FIFA da ovog puta vanredno uputi u Leskovac na stadion “Dubočica” dvojicu komesara za bezbjednost.
– Njihovo prisustvo jasno potvrđuje značaj i ozbiljnost ovog susreta u bezbjednosnom smislu, ali i dodatno naglašava obavezu svih aktera da se sport stavi u prvi plan – naglasio je FSS.
– Fudbalska javnost još uvek pamti da je prethodni duel ovih reprezentacija u Beogradu, oktobra 2014. godine, prekinut usljed teških incidenata, što je ostavilo duboke posljedice po naš nacionalni tim i srpski fudbal, kako rezultatski, tako i u finansijskom smislu.
Upravo zato, imamo posebnu odgovornost da se taj scenario ne ponovi, već da se pokaže da Srbija zna i mora da bude domaćin velikog sportskog događaja u skladu sa najvišim međunarodnim standardima – poruka je Fudbalskog saveza Srbije.
FSS je naglasio i da u saradnici sa policijom, UEFA i FIFA preduzima sve neophodne mjere da bi meč protekao u fer-plej atmosferi, bez incidenata i u duhu sporta.
Utakmica Srbija – Albanija zakazana je za 11. oktobar i izmještena je iz Beograda, sa stadiona “Rajko Mitić”, na stadion Dubočice.
Srpska reprezentacija ima ogroman takmičarski ulog u tom meču, jer je u pitanju direktan duel u borbi za drugo mjesto na tabeli, koje donosi plasman u baraž za odlazak na Svjetsko prvenstvo.
Sport
Navijači uzvikivali “UBIJ SRBINA”! FIFA KAZNILA Hrvatski fudbalski savez

Disciplinska komisija FIFA kaznila je Hrvatski fudbalski savez sa 30.000 švajcarskih franaka i zatvaranjem dijela tribina, zbog diskriminatorskog ponašanja navijača na utakmici sa Crnom Gorom, koja je odigrana 8. septembra.
Hrvatski fudbalski savez je dodatno kažnjen sa 11.500 švajcarskih franaka zbog upotrebe pirotehnike od dijela publike.
Utakmica je odigrana u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo naredne godine na zagrebačkom Maksimiru. Dio hrvatskih navijača je na pomenutoj utakmici u više navrata uzvikivao “Ubij Srbina”.
Narednu utakmicu pod okriljem FIFA-e, protiv Gibraltara u Varaždinu, Hrvatska će morati da odigra sa zatvaranjem najmanje 15 odsto kapaciteta tribina, sa naglaskom da to moraju biti tribine iza golova, prenijeli su hrvatski mediji.
U alternativnom scenariju, tih 15 odsto mjesta za sjedenje se može popuniti djecom do 14 godina iz fudbalskih škola Varaždinske županije, uz prethodno odobrenje FIFA-e, što je Fudbalski savez Hrvatske najavio da će uraditi.
-
Zdravlje4 sata ago
LJEKARI DOŠLI DO SJAJNOG OTKRIĆA! Ovo je najbolji doručak za srčane bolesnike
-
Hronika3 dana ago
IMALI SU FANTOMKE! “Tukli su me nogama i rukama u policiji u Laktašima”
-
Svijet2 dana ago
IZRAELSKE SNAGE OTELE STUDENTA IZ SRBIJE: Ognjen poslao poruku (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
HAOS U TUZLI! Sveštenika ćemo preobratiti na islam, a KRST ZAMIJENITI MJESECOM I ZVIJEZDOM (FOTO)
-
Uncategorized3 dana ago
ŠTA PIŠE U REFORMSKOJ AGENDI: Cijene struje u BiH usklađuju sa EU
-
Društvo2 dana ago
BRANKA BRANKOVIĆ, dugogodišnja novinarka iz Banjaluke, PREMINULA JE JUTROS u Univerzitetskom kliničkom centru u Banjaluci
-
Politika2 dana ago
SDA TVRDI DA JE STVARNOST DRUGAČIJA! “Dodik u dva dana dva puta pobijedio “trojku”, OHR i pravosuđe”
-
Svijet3 dana ago
I MAKRON SE PRIDRUŽIO MERCU “Evropa je u sukobu sa Rusijom”