Connect with us

Region

BALIJAGIĆ IMAO POMAGAČE: Nije slučajno odabrao Milanku i Jovana za svoje žrtve?

Osumnjičeni za dva ubistva u Sokolcu kod Bijelog Polja, Alija Balijagić od 25. oktobra izmiče pravdi, uprkos velikim naporima policije i vojske da ga nađu.

Svakodnevno policiju zove i veliki broj građana koji javljaju da su vidjeli bjegunca, ali svaka prijava do sada se pokazala kao lažna. Kako ističe advokat Aleksandar Kovačević, najvjerovatnije je da je Alija imao pomagača i da nije slučajno izabrao Milanku i Jovana za svoje mete.

“Vrlo je vjerovatno da je počinilac imao i pomagače i da se ovdje ne radi o slučajnim ubistvima poremećenog učinioca nego o dobro isplaniranom terorističkom aktu sa ciljem da se destabilizuje država i unese strah i panika u narod i nepovjerenje u organe bezbjednosti”, ocjenjuje on.

Kovačević ističe da bezbjednost društva zavisi od nekoliko međusobno veoma različitih multidisciplinarnih cjelina, te da mora da postoji suptilna koordinacija vojske, policije i upravnih organa čija jdelatnost mora biti čvrsto uređena pravnim propisima.

Balijagić se predstavio kao lovac koji traga za izgubljenim psom, a u selu Sokolac, gostio se kod mještana koji su nakon nekoliko dana postali sumnjičavi i prijavili ga policiji.

Madžgalji, brat i sestra, nisu dočekali intervenciju policije i hapšenje osuđivanog prestupnika, prenosi Telegraf.rs.

Region

IZDATO UPOZORENJE ZA BALKAN: Danas najveći rizik od oluja

Evropski centar za prognozu oluja (Estofex) za danas, 21. juli je izdao najviše upozorenje za razvoj snažnih oluja na području Balkana, računajući i BiH.

Objavio je ovo BHMETEO.ba, uz pojašnjenje da je ovo najopasniji dan po pitanju oluja od početka ove godine.

“To se najviše odnosi na dijelove susjedne Hrvatske i njene obale, primorja Crne Gore, ali i na dijelove naše zemlje, a najviše Hercegovine i centralnog i jugoistočnog pojasa Bosne”, pojašnjavaju.

Zbog toga oglasio se Estofex, evropski centar za prognoziranje i praćenje oluja i izdao najviši stepen upozorenja za dijelove Balkana.

“Preko naših krajeva danas se premješta oslabljena hladna fronta, koja donosi nestabilno vrijeme širom zemlje uz prolazno kišu i pljuskove sa grmljavinom”, navode iz BHMETEO.ba.

Kako navode, ono što je karakteristično za ovu frontu su izrazito jaka i brza strujanja u vertikalnim slojevima atmosfere, zbog čega će se olujni procesi brzo premještati, a krajevima koje zahvate donositi olujne udare vjetra.

“Prisutan je i rizik od leda”, zaključuju.

Nastavi čitati

Region

SNAŽNO NEVRIJEME U ISTRI: Padao grad veličine oraha, ima povrijeđenih

U nevremenu praćenim gradom, koje je jutros zahvatilo Rovinj, ima lakše povrijeđenih, a šteta je pričinjena na automobilima i poljoprivrednim usjevima.

Grad je na pojedinim dijelovima Rovinja bio veličine oraha, prenose hrvatski mediji.

Snažan grad pogodio je jutros i šire sinjsko i imotsko područje. Led je padao u samom Sinju, okolini Imotskog, Trilju, Turjacima i Brnazama, te uzrokovao materijalnu štetu

Nastavi čitati

Region

UHAPŠEN DRŽAVLJANIN BIH: Osumnjičen za ubistvo partnerke u Sloveniji

Tridesetdevetogodišnji muškarac, državljanin BiH, koji je osumnjičen za ubistvo 36-godišnje partnerke u Vuhredu u Sloveniji, uhapšen je u blizini mjesta ubistva.

Iz Policijske uprave Celje su naveli da je osumnjičeni uhapšen neposredno prije ponoći i da nije pružao otpor hapšenju.

Muškarac je osumnjičen da je nožem usmrtio ženu u stambenoj zgradi u centru Vuhreda, gdje je, prema nezvaničnim informacijama, živio sa partnerkom i maloljetnim sinom. Tijelo majke prvo je pronašao njen maloljetni sin, javili su slovenački mediji.

Nakon završene istrage, uhapšeni će biti priveden istražnom sudiji sa krivičnom prijavom zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo.

Načelnik Odeljenja kriminalističke policije Policijske uprave Celje Aleš Slapnik rekao je juče na konferenciji za novinare da je policija dobila informacije da je osumnjičeni u posljednje vrijeme bio veoma mentalno nestabilan i da su okolnosti u njegovom ličnom životu uticale na pogoršanje njegovog mentalnog stanja.

Nastavi čitati

Aktuelno