Društvo
PRESLADAK PRIZOR! U Bijeljini održana trka malih Deda Mrazova

Više stotina mališana uzrasta od četiri do 12 godina učestvovalo je danas u trci malih Djeda Mrazova u centru Bijeljine.
“Trčimo za bolju Bijeljinu” naziv je ove manifestacije čiji je cilj da se u praznične dane istaknu zajedništvo i porodične vrijednosti, saopšteno je iz Gradske uprave Bijeljina.
Svi učesnici trke dobili su medalje i paketiće slatkiša.
Na gradskom trgu najmlađe je zabavljao Bane Rosić i njegova “Avantura leteće gitare”, uz dobro poznate dječije hitove koje su mališani sa radošću pjevali.
Društvo
NAJRADOSNIJE VIJESTI! Na Vaskrs u Srpskoj rođeno sedam beba

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa rođeno je sedam beba, tri djevojčice i četiri dječaka.
Tri bebe rođene su u Zvorniku, dvije u Gradišci, a po jedna u Banjaluci i Prijedoru, rečeno je Srni u porodilištima u ovim lokalnim zajednicama.
Dvije djevojčice i dječak rođeni su u Zvorniku, djevojčica i dječak u Gradišci, a po jedan dječak u Banjaluci i Prijedoru.
Za Doboj i Foču podaci nisu bili dostupni, a u Bijeljini, Istočnom Sarajevu, Trebinju i Nevesinju nije bilo porođaja.
Društvo
SUTRA DAN ŽALOSTI U DOBOJU zbog stradanja porodice Todorović

Gradonačelnik Doboja Boris Jerinić proglasio je utorak, 22. april, za Dan žalosti povodom tragične smrti poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske Srđana Todorovića, njegove supruga Biljane Skopljak i kćerke Ane Todorović, saopšteno je iz Gradske uprave.
Tog dana biće spuštena zastava na pola koplja na zgradi Gradske uprave i zgradama javnih preduzeća i ustanova.
Na javnim mjestima neće biti održavani programi javnog, kulturnog i zabavnog karaktera, niti će biti muzike u ugostiteljskim i drugim javnim objektima.
Obavezuju se mediji sa područja grada Doboj da svoje programske sadržaje prilagode Danu žalosti, navodi se u saopštenju.
Poslanik Socijalističke partije u Narodnoj skupštini Republike Srpske Srđan Todorović, njegova supruga i jedno dijete poginuli su juče u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na auto-putu “9. januar” u mjestu Puraći u Prnjavoru, a dvoje djece hospitalizovano je na UKC i nisu vitalno ugrožena.
Srđan Todorović rođen je 1980. godine u Doboju, po zanimanju diplomirani ekonomista, obavljao je dužnosti potpredsjednika Socijalističke partije, predsjednika Gradskog odbora stranke u Doboju, te direktora Fonda za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske.
Društvo
DANAS JE VELIKI PONEDJELJAK! Evo koje običaje treba ispoštovati

Prvog ponedjeljka poslije Vaskrsa obilježava se praznik poznat u narodu kao Pobusani ponedjeljak.
Pravoslavni vjernici drugog dana Vaskrsa obilježavaju tzv. Pobusani ponedjeljak, koji je posvećen mrtvima.
Naziva se još i Vaskrs za mrtve ili Vaskrs pokojnika, a tog dana se “pobusavaju” grobne humke (na njih se sadi busenje zelene trave) i nose farbana uskršnja jaja pripremljena posebno za duše pokojnika.
Običaji na Pobusani ponedjeljak
Na groblje se nose jaja bojena u crvenu boju na Veliki petak, a potom se dijele sirotinji.
U pojedinim krajevima Srbije se izlazi na groblje kao na Zadušnice, tj. uređuju se grobovi, pale svijeće, drže se parastosi i pomeni.
Vjeruje se da ovaj običaj potiče iz Rusije.
U nekim dijelovima BiH i na zapadu Srbije se oko groba postavljaju drveni ili kameni oklopnici (opseci), pa se grob pobusa između oklopnica. U BiH se u nekim selima oženjenim pokojnicima postavljaju dva kamena stubića, jedan iznad glave, a jedan kod stopala.
-
Hronika2 dana ago
TRAGEDIJA: Poginuo narodni poslanik Srđan Todorović, njegova supruga i dijete
-
Banjaluka3 dana ago
LOŠE PREDSKAZANJE! Banjaluku okupala kiša na VELIKI PETAK, evo šta to znači!
-
Politika3 dana ago
DODIKOVO RJEŠENJE ZA “VIJADUKT”: “Imate 300 miliona KM na zajedničkim računima koji pripadaju Srpskoj”
-
Hronika2 dana ago
Stravični prizori sa mjesta saobraćajne nesreće na auto-putu 9. januar u kojoj su POGINULE 3 OSOBE (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
DA LI JE SANJA VULIĆ UOPŠTE ZAVRŠILA FAKULTET? Ni traga od diplome
-
Politika3 dana ago
OTVOREN STRAH OD STANIVUKOVIĆEVE KANDIDATURE: Predsjednik tek nakon 35? Novi prijedlog zapalio političku scenu!
-
Politika2 dana ago
SAVIĆ-BANJAC O SPS-u: Pucaju od titula, ali kredibilitet im je upitan!
-
Hronika2 dana ago
POSLANIK POGINUO DAN NAKON ROĐENDANA! Ko je bio Srđan Todorović