Connect with us

Društvo

PROTESTI U TREBINJU! Građani traže pravdu za pretučenog maloljetnika

Više hiljada građana Trebinja okupilo se ispred Palate pravde u znak podrške porodici Јerković, čiji je sin brutalno pretučen proteklog vikenda.

Otac dječaka Milad Јerković rekao je da je ovo glas protiv dešavanja u gradu, da se huligani sklone sa ulica i da pravosudne institucije rade svoj posao.

Јerković nije zadovoljan kvalifikacijom krivičnog djela, ali sačekaće rezultate dalje istrage, pa postoji mogućnost da protest bude održan i sljedeće sedmice.

Podršku su pružili i predstavnici Gradske uprave Trebinja. Skup protiče mirno, a saobraćaj ispred Palate pravde je blokiran.

Podsjećamo, pet maloljetnika je osumnjičeno da su palicama i drugim predmetima pretukli tinejdžera u Trebinju prije šest dana.

Pretučeni tinejdžer je zbog zadobijenih povreda odmah operisan u trebinjskoj bolnici i njegovo zdravstveno stanje je stabilno.

Građani su nezadovoljni odlukom trebinjskog Okružnog javnog tužilaštva koje nije zatražilo pritvor za maloljetnike osumnjičene da su u subotu pretukli vršnjaka.

Iz Tužilaštva su saopštili da nije postojao zakonski razlog za zadržavanje maloljetnika u pritvoru.

Ovo djelo je okarakterisano kao teška povreda, a uključen je i Centar za socijalni rad, koji bi trebalo da odlučuje o eventualnim mjerama prema maloljetnicima, prenosi RTRS.

Društvo

Dječaka (4) ujela otrovna zmija u vrtiću, VASPITAČI NISU JAVILI RODITELJIMA

Četvorogodišnji dečak hospitalizovan je nakon što ga je ujela bakroglavka, vrsta otrovne zmije, u dvorištu vrtića u Sjevernoj Karolini, a roditelji su ostali u šoku nakon što su saznali da vaspitači nisu ni zvali Hitnu pomoć.

Dječak se igrao u blizini kutije sa pijeskom u vrtiću u četvrtak, kada ga je zmija ujela za lijevu ruku, zbog čega su mu prsti otekli, prenijeli su mediji.

Radnik u ustanovi je nakon toga ubio zmiju, prenosi New York Post. Međutim, prema riječima članova porodice, tek kada su roditelji otišli u vrtić po dijete, rečena im je istina.

“Došao je direktor i rekao da ga je ujela zmija. Prvo sam pomislila zašto nisu zvali Hitnu pomoć? A onda sam se pitala da li drugi roditelji znaju”, rekla je dječakova tetka Bruk Kuper.

Ona tvrdi i da vrtić uopšte nije zvao bolničare zbog ujeda zmije, već da su dijete roditelji odveli kod ljekara. Hitne službe su potvrdile da nisu dobile nikakav poziv iz vrtića zbog ujeda zmije.

Ujedi bakroglavke često dovode do velikog otoka, modrica i krvnih plikova oko ujeda, pri čemu ljudi doživljavaju mučninu, povraćanje, nizak krvni pritisak i krvarenje zbog otrova.

Simptomi mogu da traju 12 sati, a mogu se javiti i komplikacije jer su bakroglavke dio iste potporodice zmija kao i zvečarke, prenosi Telegraf.

Nastavi čitati

Društvo

DJECA DIREKTNO IZLOŽENA OPASNOSTI! Inspekcija zabranila rad JASLICAMA U PRIJEDORU

Sektor zdravstvene inspekcije Republičke uprave za inspekcijske poslove zabranio je danas obavljanje djelatnosti prijedorskom Vrtiću “Radost” u dijelu centralnog objekta gdje su jasličke grupe dok ne budu stvoreni sanitarno-tehnički i higijenski uslovi za bezbjedan boravak djece, rečeno je u ovoj upravi.

Po prijavi, izvršen je vanredni inspekcijski nadzor u prostorijama javne predškolske ustanove u Prijedoru. Inspektoru je predočena izjava prijedorskog Zavoda za izgradnju grada da je moguće funkcionisanje u objektu u kojem se vrši sanacija krova, ali da je u slučaju većih padavina moguć prodor vode. Zbog toga je neophodno da izvođač privremeno obezbijedi krov PVC folijama. S obzirom na to da su inspektori u dijelu gdje su jaslice utvrdili prodiranje vode na stropni dio, zbog čega se kruni plafon, zabranjeno je obavljanje djelatnosti jer su djeca direktno izložena opasnosti, naveli su iz republičkog inspektorata.

Vrtić “Radost” Prijedor je sa “Komunalnim uslugama” Prijedor potpisao ugovor o sanaciji krova 31. jula, sa rokom od 20 dana za izvođenje radova od dana potpisivanja.

Nastavi čitati

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Vjetar, kiša, grmljavina

U Bosni i Hercegovini se očekuje pretežno oblačno vrijeme sa obilnim padavinama u Hercegovini, koje mogu prouzrokovati pojavu bujičnih vodotokova i probleme sa oticanjem vode u urbanim zonama.

Tokom jutra i prije podne biće oblačno, toplo i uglavnom suvo, a od sredine dana na zapadu će jačati vjetar i počeće kiša i pljuskovi sa grmljavinom, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

U poslijepodnevnim časovima biće vjetrovito i nestabilno, uz kišu i prolazno jače pljuskove sa grmljavinom u većini predjela. Tokom večeri i noći sa srijede na četvrtak u Hercegovini i na zapadu će biti obilnih padavina, dok će u ostalim krajevima padavine biti samo povremene i slabe.

Jutarnja temperatura vazduha biće od 15 do 21, u višim predjelima 10 stepeni, a dnevna od 23 na zapadu do 32 na istoku, u višim krajevima 19 stepeni Celzijusovih.

Duvaće slab do umjeren vjetar, povremeno sa jakim udarima, istočni i jugoistočni, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Nastavi čitati

Aktuelno