Svijet
ZELENSKI ODOBRIO SASTAV UKRAJINSKE DELEGACIJE za pregovore sa Rusijom

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski odobrio je sastav ukrajinske delegacije za mirovne pregovore sa Rusijom.
On je dao instrukcije da se formira delegacija koja će komunicirati sa međunarodnim partnerima Kijeva kako bi se obezbijedio pregovarački proces za postizanje pravednog mira. Prema dokumentu, u ukrajinskoj pregovaračkoj grupi biće šef kabineta predsjednika Andrij Jermak, šef Ministarstva spoljnih poslova Andrij Sibiha, šef Ministarstva odbrane Rustem Umerov i zamjenik šefa kabineta predsjednika Pavlo Palisa, prenio je Unian.
Napominje se da će delegaciju predvoditi Jermak, koji ima ovlašćenje da, u dogovoru sa ministrom spoljnih poslova Ukrajine, mijenja sastav delegacije, kao i da, na utvrđeni način, uključi zaposlene u državnim organima, preduzećima, ustanovama, organizacijama, u dogovoru sa rukovodiocima, naučnim savetnicima i stručnjacima radi efikasnijeg rada delegacije, prenosi Tanjug.
Ranije se Evropska unija dogovorila o pet principa u vezi sa mirovnim pregovorima za Ukrajinu. Napominje se da se prekid vatre može postići samo ako dovede do sveobuhvatnog mirovnog sporazuma.
U utorak, 11. marta, održan je sastanak delegacija SAD i Ukrajine u Džedi u Saudijskoj Arabiji.
Ukrajina je izrazila spremnost da prihvati prijedlog SAD da se odmah uvede privremeni prekid vatre od 30 dana, koji može biti produžen uz obostranu saglasnost.
Nezavisne
Svijet
MAFIJAŠ I UBICA IZ NJUJORKA POSTAO POLITIČAR! “Došao sam da se iskupim za svoj život”

Bivši član njujorške mafijaške porodice Gambino Džon Aliti, koji je odslužio 14-godišnju zatvorsku kaznu za ubistva i nasilničke napade, postao je savjetnik u administraciji gradića Inglištaun u američkoj saveznoj državi Nju Džerzi.
“Došao sam da se iskupim za svoj život”, rekao je Aliti koji je od čovjeka koji krši zakone, postao zakonodavac u Nju Džerziju, prenosi Njujork Post.
Aliti, bivši egzekutor porodice Gambino položio je zakletvu u mirnom gradiću Inglištaun u Nju Džerziju.
“Znate šta? Zaista mogu da uradim nešto dobro. Već sam imao lošu prošlost, a ovdje sam da se iskupim. Želio bih da odem čineći sve na pozitivan način. Svaki aspekt uličnog života je kao vladanje. Razumijem šta rade političari i mislim da ću moći da prenesem svoje znanje i iskustvo u politiku”, rekao je Aliti (62).
On je proveo 14 godina u zatvoru zbog osuđujućih presuda koje uključuju šest ubistava, najmanje 37 pucnjava i brojna premlaćivanja u periodu dok je radio za Gambino porodicu.
Na poziv gradonačelnika Inglištauna i drugih lokalnih lidera koji su bili impresionirani njegovim radom sa mladima, pozvan je da popuni upražnjeno mjesto u gradskoj administraciji do kraja godine.
Svijet
RAZGOVARALI TRAMP I ERDOGAN “Puna podrška inicijativi za okončanje rata”

Turski predsjednik Tajip Erdogan rekao je svom američkom kolegi Donaldu Trampu u telefonskom razgovoru da Ankara podržava Trampove napore da okonča sukob u Ukrajini, saopštila je Erdoganova kancelarija.
“Predsjednik Erdogan je rekao da su regionalni i globalni događaji učinili neophodnim intenziviranje konsultacija između Turske i SAD o svim pitanjima. Takođe je naveo da podržava odlučne i proaktivne korake američkog predsjednika da okonča rat između Rusije i Ukrajine”, navodi se u saopštenju.
Ankara je od početka sukoba tražila pravedan i održiv mir i nastaviće da to čini, rekao je Erdogan Trampu, dodaje se u saopštenju.
Svijet
PAPA VIŠE NIJE KRITIČNO, stigla potvrda iz bolnice u Rimu

Ljekari u rimskoj bolnici Đemeli u koju je 14. februara primljen papa Franja zbog bronhitisa, a kasnije mu je dijagnostikovana i dvostruka upala pluća i polimikrobna infekcija, potvrdili su danas da poglavar rimokatoličke crkve više nije u kritičnom stanju.
Međutim, ljekari su naglasili da papine godine i smanjena pokretljivost čine njegovo stanje i dalje složenim, prenosi Skaj Njuz.
Papa je danas u molitvi poručio da sa vjernicima dijeli “misli dok se suočava s periodom iskušenja”.
“Pridružujem se brojnoj braći i sestrama koji su bolesni i krhki u ovom trenutku, kao i ja. Naša tela su slaba, ali, čak i ovako, ništa nas ne može sprečiti da volimo, molimo se, dajemo sebe i budemo tu jedni za druge u veri šaljući znake nade”, poručio je papa Franja.
-
Politika3 dana ago
“MORAMO POBITI SVE OVO!” Skandalozna izjava Stevandića na sjednici NSRS-a upućena opoziciji!
-
Politika3 dana ago
Der Standard “EUFOR spreman pomoći SIPA-i u PRIVOĐENJU Milorada Dodika”
-
Politika3 dana ago
OGLASIO SE I ČOVIĆ “Rekao sam Dodiku da mora stati, PREŠAO JE CRVENU LINIJU”
-
Politika3 dana ago
PERIĆ O MILORADU DODIKU: Ako se uzda u američku administraciju onda je KUKURIKNUO PRIJE SVITANJA!
-
Hronika3 dana ago
STRAVIČAN NAPAD U OBRENOVCU! Stariji muškarac davio studentkinju koja pješači do Beograda!
-
Politika3 dana ago
Stevandić osudio paljenje auta Vukanovića, pa ga vrijeđao: ON JE NEGATIVNA POJAVA KOJA ŠIRI LAŽI I RIJALITI PRIČU!
-
Politika3 dana ago
NIKO NE ZNA ODGOVOR! Čija vojska patrolira ulicama Banjaluke?
-
Politika3 dana ago
Crnadak: NEĆETE NAS ZASTRAŠITI u odbrani Republike Srpske, naših porodica, časti i imovine!