Connect with us

Banjaluka

NOVI KUTAK SREĆE ZA NAJMLAĐE! “Banjaluka je grad gdje djeca nisu obaveza, VEĆ NAŠA NAJVEĆA INSPIRACIJA”

Mališani u Ulici Majke Jevrosime u naselju Sunce dobili su novo dječije igralište.

-Otvorili smo još jedno dječije igralište, ovog puta u samom srcu Paprikovca. Novo mjesto za dječije uspomene, smijeh, igru i bezbrižno odrastanje – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Kako je kazao, uz ovo predivno dječije igralište na ovom području u narednom periodu nastaviće se sa uređenjem dodatnih prostora za igru i rekreaciju.

-U posljednjih pet godina izgradili smo i obnovili više od 25 igrališta i tu ne stajemo. Svaka klackalica, ljuljaška ili tobogan koji postavimo nisu samo dio gradske imovine – oni su koraci ka srećnijem djetinjstvu, zdravijem odrastanju i boljem društvu za sve nas – kazao je gradonačelnik

Najavio je da će uskoro biti završena i igrališta u Lorkinom naselju, Petrićevcu, Lazarevu, Motikama, kao i sela širom Banje Luke.

-Pored toga, stvaramo i mnogobrojne druge oaze za igru, zabavu i uživanje, a u toku je i izgradnja sportsko-rekreativnog kompleksa u krugu Vodenog parka „Akvana“. Banja Luka je grad gdje djeca nisu obaveza, već naša najveća inspiracija – zaključio je gradonačelnik.

Mještanin Željko Krečar kazao je da smo danas svjedoci još jednog završenog projekta, koji su predložili Gradskoj upravi.

-Hvala gradonačelniku i hvala njegovim saradnicima koji su ovo ovako kvalitetno i brzo završili. Ovo je bilo itekako potrebno i o tome najbolje govore srećna lica naše djece – naveo je Krečar.

Banjaluka

Produžen rok za podnošenje zahtjeva za novčanu pomoć porodiljama u Banjaluci: SADA VAŽI GODINU DANA OD ROĐENJA DJETETA

Ova izmjenu je uvedena kako bi se olakšalo ostvarivanje prava porodiljama

U Pravilniku o dodjeli novčane pomoći prilikom rođenja djeteta izvršena je izmjena, kojom se rok za podnošenje zahtjeva i potrebne dokumentacije produžava sa šest mjeseci na jednu godinu od dana rođenja djeteta.

Kako je istakla ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za brigu o porodici i demografiju Adriana Basara gradska administracija je ovu izmjenu uvela kako bi se olakšalo ostvarivanje prava porodiljama, koje iz različitih razloga nisu u mogućnosti da u kraćem roku prikupe potrebnu dokumentaciju.

-Ujedno, dužim rokom izbjeći ćemo dosadašnje brojne situacije u kojima su majke naknadno upućivale molbe za produženje roka za predaju zahtjeva – navela je Basara i dodala da je novi rok sada kao i u Javnom fondu za dječiju zaštitu kod ostvarivanja pronatalitetnih naknada.

Ovom prilikom ukazala je na veliki značaj za porodice i ove mjere podrške, koju je uvela aktuelna gradska administracija, jer kako je kazala – porodica je uvijek u fokusu, a djeca najveće bogatstvo koje imamo.

-Brojnim mjerama koje smo uveli za naše porodice, Grad Banjaluka pokazuje da su nam porodica i djeca u centru pažnje. Nastojimo da putem mjera i brojnih olakšica svakodnevni život porodica učinimo lakšim i da doprinesemo boljim uslovima za odrastanje naših najmlađih – zaključila je Basara.

Nastavi čitati

Banjaluka

NE PREDAJE SE, ALI MU JE POTREBNA NAŠA POMOĆ! Petar hoda ponovo, ali mu za život treba 160.000 evra!

Petar Šarić (19) iz Banjaluke treba pomoć dobrih ljudi za nastavak liječenja u Beču. Ovaj hrabi mladić juče je prvi dan bio u šetnji.

Iako ostalima “šetnja” predstavlja svakodnevnicu, za Petra je ona borba za život.

Njemu je krajem avgusta ove godine dijagnostifikovana maligna bolest. Riječ je o netipičnom obliku sarkoma koji je vrlo agresivan i zahtijeva liječenje u specijalnim klinikama i s ljekarima koji su se susretali s ovom bolešću.

Petrova majka Rada Šarić apeluje na sve ljude dobre volje da pomognu njenom sinu u borbi za život i izlječenje.

Nažalost njegov život danas “košta” 160.000 evra, koliko je potrebno za nastavak primanja hemoterapije.

– Petar je juče bio u malo dužoj šetnji gradom. Napredak je vidljiv svakim danom, ali borba još traje. Za nastavak liječenja u Austriji potrebna su velika sredstva, svaka pomoć znači mnogo. Hvala svima koji su uz Petra i koji vjeruju u njegovo ozdravljenje. Svaka donacija, svaki poziv, svaka poruka podrške i svaka podjela ovog apela znače korak bliže ozdravljenju – rekla je njegova majka.

Aktivan je humanitarni broj 17114 i važi za sve operatere u BiH, prenosi Klix.

Pomoć možete uplatiti i putem Paypala i GoFundme: https://lnk.bio/PetarSaricDonacije.

Uplate iz BiH:

Rada Šarić

Кralja Petra I Кarađorđevića 3, Banjaluka

Račun: 5620998172455649

Banka: NLB Banka a.d. Banjaluka

Devizne uplate (EUR, USD, GBP, CHF, itd.):

IBAN: BA395620998219441770

Primatelj: Rada (Miodrag) Šarić

Adresa: Кralja Petra I Кarađorđevića 3, 78000 Banjaluka

SWIFT/BIC: RAZBBA22

Banka: NLB Banka a.d. Banjaluka

Adresa banke: Milana Tepića 4, 78000 Banjaluka, BiH

Uplate iz Srbije (RSD):

NLB Кomercijalna Banka a.d. Beograd

SWIFT/BIC: КOBBRSBGXXX

Nastavi čitati

Banjaluka

Gradski olimpijski bazen neće raditi do nedjelje ZBOG ODRŽAVANJA MEĐUNARODNOG TAKMIČENJA!

Međunarodno takmičenje “Borac kup 2025” biće održano na Gradskom olimpijskom bazenu u periodu od 31. oktobra do 2. novembra, zbog čega bazen neće raditi za građanstvo i rekreativce od 31. oktobra od 15 časova do 2. novembra do 18 časova.

Na ovom takmičenju učestvovaće devet ekipa.

“Turnir nastavlja okupljati mnogobrojne ekipe iz cijelog svijeta koje će provesti divno vrijeme uživajući ne samo u sportu, već i u našem gradu. Svim gostima želimo dobrodošlicu kao i uvijek u Banjaluku, da provedu divno vrijeme u fer i korektnoj borbi, a bolji neka pobijedi”, naveli su organizatori.

Nastavi čitati

Aktuelno