Sport
“OVA UTAKMICA JE BILA…” Evo šta kaže Jokić nakon poraza

Nikola Jokić, košarkaš Denver Nagetsa, oglasio se nakon što je Denver eliminisan iz plej-ofa.
Košarkaši Denver Nagetsa ubedljivo su poraženi, rezultatom 125:93, u sedmoj utakmici polufinala Zapadne konferencije od strane Oklahoma Siti Tandera.
Srpski košarkaš Nikola Jokić je ubacio 20 poena, uhvatio 9 skokova i podijelio 7 asistencija, dok je Džamal Marej imao 13 poena, 1 skok i 2 asistencije u sedmoj utakmici u kojoj je Denver eliminisan.
On će ovaj plej-of završiti kao najefikasniji košarkaš u čitavoj ligi, a na konferenciji za medije je rekao:
“Ova utakmica je bila ista kao druga u seriji. Promašili smo neke šuteve, a oni bili agresivni. Iste su i sudije kao u drugoj utakmici, manje-više je sve bilo isto”, rekao je Jokić.
Šta će biti na ljeto?
“Mislim da su nas Olimpijske igre načinile boljim igračima. Igrati sa različitim igračima, postajemo bolji. Moram da odlučim da li ću igrati na Evropskom prvenstvu. Razgovaraću sa selektorom i igračima. Videćemo, ali od sada će u narednih nekoliko dana biti mnogo piva vjerovatno”, izjavio je srpski centar Nikola Jokić.
Dvije sedme utakmice u seriji zaredom. Da li ste mogli do titule?
“Nismo uspeli. Ne kažem da ne možemo. Ne volim to šta bi bilo kad bi bilo”, poručio je srpski as.
O Gordonu?
“Igrao je kroz povredu, mogao je još gore da se povredi. Videlo se da se muči. On je izašao tamo i borio se sa nama i možemo to samo da cenimo”
Duel tebe i Šeja, MVP duel…
“On je sjajan. Igrali smo, koliko, 11 ili 12 puta do sada. Šej je neverovatan igrač, šutevi koje uzima i šutevi koje pogađa, pa i odbrana jer blokira, trudi se da ukrade loptu i uvek je tu. Poseban igrač”
O Adelmanu
“Teška je to situacija. Imate nekoliko utakmica da nešto promenite i on je uspeo da nas probudi. Dao nam je dosta energije, naterao nas je da verujemo u nešto. Igrali smo dve serije od sedam utakmica i imali šansu. Mislim da je uradio dobar posao. Nisam ja taj čovek koga treba pitati za njegovu budućnost”
Oklahoma je iskoristila vašu skraćenu rotaciju… Šta vam je najpotrebnije?
“Da, potrebno nam je… Teško je da svi momci iskoče, igrali smo sa opasnim timovima kakvi su Klipersi i OKC. Ne možemo očekivati od svih da igraju svaki meč dobro. Džulijan, Pejton, imali su odlične utakmice u ovim serijama. Duža klupa nam je potrebna. Vidimo da to dobija utakmice. Indijana, Oklahoma…”
Odbrana Tandera?
“Raznovrsni su. Dosta dobrih defanzivaca i napadača, agresivni su na svim poljima. Protrčavaju dobro, prate loptu i teraju nas na teške odluke. Ne samo da šutiramo, nego nas teraju da razmislimo o tome, bore se na skoku…”, rekao je Nikola Jokić.
Na šta je najviše ponosan?
“Na tim. Svi su mislili da će nas Klipersi izbaciti. Bilo je zabavno igrati sve te utakmice, iako sada posle poraza nije bilo zabavno. Individualno, imali smo dobru sezonu. Treba ostati zdrav i zahvalan sam na svemu, znam moje rutine i na čemu treba da radim”, prenosi B92.
Sport
DRAMA U ŠANGAJU Đoković jedva stajao na nogama, povraćao, pa ipak slavio!

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se u osmin finala mastersa u Šangaju nakon preokreta protiv Nijemca Janika Hanfmana.
Meč je trajao više od dva i po sata, a ni uslovi koji vladaju ove sedmicu u tom dijelu Kine ne ide na korist igrača, pa tako ni Novaka.
Đoković je poslije pobjede Hanfmana pričao koliko su teški usovi za igru na mastersu u Šangaju, a potom se pojavio video snimak koji to još bolje pokazuje.
Naime, Novak je dva puta tokom ovog meča mora da povraća, toliko mu je bilo teško zbog velike vrućine i još veće vlažnosti koja je prisutna.
Podsjećamo, zbog ovih uslova Janik Siner je predao svoj meč trećeg kola jer nije mogao da se izbori sa grčevima koji su ga uhvatili tako da je u jednom momentu jedva i hodao te mu je trebala pomoć da dođe do svoje stolice.
Sport
Dva mjeseca bez bazena – pa ipak medalje! PLIVAČI BORCA BLISTALI U SARAJEVU!

Na samom početku nove plivačke sezone, plivači Plivačkog kluba Borac još jednom su pokazali da im nijedan izazov nije prepreka.
Iako su već dva mjeseca bez treninga na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci, Borčevci su na međunarodnom plivačkom mitingu “RE Start 2025”, održanom ovog vikenda u Sarajevu u organizaciji klubova Sport Time i Spid Sarajevo, ostvarili izvanredne rezultate i pokazali pravi borbeni duh.
“Na mitingu je učešće uzelo 534 takmičara iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine, što ovom uspjehu daje još veći značaj”, navode iz kluba. Medalje za Borac:
– Aleksa Đukanović – zlato na 50m delfin, bronza na 50m slobodno
– Relja Grahovac – srebro na 50m slobodno i 50m delfin
– Andrej Krešojević – srebro na 50m leđno
– Ana Stevanović – srebro na 50m delfin
– Mateja Krešojević – bronza na 50m leđno
Borac su predstavljali i plivači koji su ovaj put ostali bez medalje, ali su bili i te kako na visini zadatka i pokazali izuzetnu formu: Aleksandar Radovanović (2010), Damjan Skenderija (2008), Irina Kasagić (2009) i Lazar Đekić (2009). Iz kluba su čestitali svojim plivačima i naglasili da su još jednom opravdali ime kluba i svom gradu donijeli nove medalje i ponos.
Sport
OVAKO IZGLEDA RAT NAVIJAČA NA ULICAMA: Zastrašujući snimci iz Napulja, svuda lovili neprijatelje

Pogledajte jezive snimke s ulica Napulja uoči meča Lige šampiona između Napolija i Sportinga.
Napoli je prethodne večeri pobijedio Sporting iz Lisabona 2:1 u Ligi šampiona (1:0), a osim što su meč obilježili dvostruki strijelac Rasmus Hejlund i srpski golman Vanja Milinković-Savić koji je odbranio zicer u završnici, pamtiće se i nekoliko velikih tuča na ulicama vrelog Napulja.
Sama utakmica imala je ozbiljnu uvertiru jer su navijači Napolija bukvalno “lovili” navijače Sportinga po gradu, tako da je na više lokacija došlo do fizičkog obračuna, očigledno unaprijed pripremljenog.
01.10.2025, Sporting🇵🇹 hooligans holding their ground in Napoli🇮🇹, click here for video: https://t.co/Gb2KH9CZHv
All in one place. Tap to download.
🔗 https://t.co/FXnrFRp1rX pic.twitter.com/OXKDRr0Cao— Hooligans.cz Official (@hooliganscz1999) October 1, 2025
Na snimcima napravljenim s jednog balkona vidi se kako je došlo do huliganskog obračuna stolicama, palicama, flašama i lancima ispred jednog lokalnog bara, a interesantno je da su neki huligani nosili i kacige. Sve je trajalo nekoliko minuta i bilo je više povrijeđenih lica.
Na drugom snimku možemo da vidimo da su navijači Napolija upali u restoran u kome su bile pristalice Sportinga i “otjerale ih”, dok se potom sve preselilo na ulice…
01.10.2025, Napoli🇮🇹 came before match to the restaurant with Sporting🇵🇹. Napoli run, click here for video: https://t.co/Gb2KH9CZHv
All in one place. Tap to download.
🔗 https://t.co/FXnrFRp1rX pic.twitter.com/UECxuWp8ue— Hooligans.cz Official (@hooliganscz1999) October 1, 2025
Neće niko u Sportingu po dobrom pamtiti ovo gostovanje pošto je sve bilo loše od starta. Zbog problema sa avionom, let je kasnio i fudbaleri su sletjeli u Napulj oko ponoći u utorak, zbog čega je otkazana konferencija za medije, da bi potom navijači organizovali vatromet ispred hotela u kome su bili smješteni fudbaleri portugalskog prvaka.
Koliko je to sve uticalo na njih procijenite sami, ali očigledno u Napulju ništa nisu htjeli da prepuste slučaju.
-
Politika3 dana ago
Maja Dragojević Stojić poručila Vukanoviću “PRESTANITE ŠIRITI NEISTINE”
-
Banjaluka3 dana ago
ZA KOGA RADI POLICIJA SRPSKE? MUP branio neregularni koncert SNSD-a, udaljio komunalnu policiju!
-
Politika2 dana ago
SAD SAMI SEBE SLAVE! Petrović ćuti dok Vlatković pozira! ERS TONE U GUBITKE DOK DIREKTORI POZIRAJU!
-
Svijet2 dana ago
NETANJAHU BIJESAN ” Evropski lideri pokazuju slabost pred islamističkim terorizmom”
-
Region2 dana ago
KO JE IZDAO SRBIJU? Vučić progovorio o agentima “druge strane”!
-
Politika2 dana ago
“KUD KOJI MILI MOJI”! Dodik: SDS-ov načelnik prelazi u SNSD
-
Politika2 dana ago
ĐAJIĆEV RUŽIČASTI SVIJET prljaviji od tuš kabine UKC-a (FOTO, VIDEO)
-
Svijet2 dana ago
ORBAN: “Mađarska ne bi trebala da uvede evro, jer se Evropska unija RASPADA!”