Region
VUČIĆ ZABRINUT “Srbija će pružati pun doprinos opstanku Dejtonskog mirovnog sporazuma”
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će Srbija pružati pun doprinos opstanku Dejtonskog mirovnog sporazuma i da će dati sve od sebe da se sačuva i mir, i stabilnost.
Vučić je izrazio zabrinutost zbog situacije u BiH, kao i zbog pritiska, teškog i gotovo nepodnošljivog, koji se vodi spolja protiv Republike Srpske.
– Srbija će pružati pun doprinos opstanku Dejtonskog mirovnog sporazuma. Srbija će dati sve od sebe da se sačuva i mir, i stabilnost i uticati na to. Koliko god možemo da utičemo, da se to ne naruši, ali da li tu ima pravde, nema. I na to moramo takođe da naviknemo i da to očekujemo u budućnosti – izjavio je Vučić za RTS.
Vučić je, povodom najnovijih dešavanja i incidenata na Kosovu i Metohiji, istakao da je riječ o organizovanoj akciji Prištine uz pomoć “glasnog ćutanja” međunarodne zajednice predvođene zapadnim zemljama.
– Oni ćute zato što se nadaju da će u tišini srpski narod biti proteran sa svojih vekovnih ognjišta na Kosovu i Metohiji. Istovremeno, kod jednog dela političkih činilaca na zapadu i istoku ovo izaziva uznemirenje, što Aljbinu Kurtiju predstavlja dodatnu nervozu i u političkom smislu to moramo da iskoristimo – rekao je Vučić.
On je naveo da Srbija pokušava da se suprotstavi “žestokom naletu Albanaca”, koji uz podršku nekih zapadnih sila i Turske, pokušavaju da pronađu “što je moguće veći broj zemalja koje će da priznaju nezavisnost Kosova”.
– Tome je izuzetno teško suprotstaviti se. Nemamo novca koliko imaju oni, niti oružja i sredstava koji oni mogu da šalju na sve strane širom sveta kako bi kupovali nečije glasove ili priznanja -naglasio je Vučić.
On je najavio da će, ipak, uskoro javnost obavijestiti o dobrim i iznenađujućim rezultatima kada je riječ o međunarodnoj poziciji Srbije.
– U smislu njenog teritorijalnog integriteta i zemalja koje priznaju ili ne priznaju nezavisnost Kosova. Našem narodu je teško, gledamo da pomognemo. Činimo sve što možemo – dodao je Vučić.
Predsednik Srbije predstavio je neke od projekata na kojima, kako kaže, država intezivno radi, a odnose se na, prije svega, izgradnju puteva.
– Radimo poslednju deonicu do Požege, dakle od Pakovraća. Otvorićemo Vrbu i Vrnjačku Banju pre kraja godine… Nadam se i Kuzmin i Sremsku Raču… Otvorićemo i još jednu veliku deonicu između Gradišta i Golubca. Govorim o brzim saobraćajnicama i auto-putevima – istakao je Vučić.
Glas Srpske
Region
“JA VAS NEĆU VJENČATI!” Otac Joil jednim pitanjem razotkrio NAJVEĆU IZDAJU! Mladoženja pao na zemlju kad je saznao šta mu rade mlada i kum!
Manastir Ostrog je vijekovima poznat kao mjesto gdje se, prema vjerovanju, dešavaju čuda, gdje padaju maske i gdje se istina, ma koliko bolna bila, na kraju ukaže. Među vjernicima se i danas prepričava jedan od najdramatičnijih događaja koji se, prema predanju, odigrao pod ostroškim stijenama, a čiji je glavni akter bio otac Joil.
Neočekivani prekid vjenčanja
Jednog dana u porti manastira održavalo se vjenčanje. Svatovi su stigli u svečanom raspoloženju, spremni da prisustvuju činu vjenčanja. Pred oltar su stali mlada, mladoženja i kum – osoba od najvećeg povjerenja, svjedok pred Bogom i ljudima. Otac Joil je izašao pred njih kako bi započeo Svetu tajnu braka. Međutim, umjesto molitve, zavladao je muk. Duhovnik je prvo pogledao mladu, a zatim kuma. Otac Joil je iznenada jasno i glasno izgovorio:
„Ja vas neću vjenčati! Kume, hoćeš li mu reći da spavaš sa ženom?“
Riječi su odjeknule poput groma i nastao je potpuni tajac. Svatovi su u nevjerici gledali jedni u druge. Mladoženja, suočen sa dvostrukom izdajom – od žene koju je volio i najboljeg prijatelja kojem je vjerovao – nije mogao da izdrži pritisak. Od silnog šoka i stresa mu je pozlilo.
Vjenčanje je prekinuto, a umjesto slavlja, svatovi su se razišli u tišini.
View this post on Instagram
Sreća poslije oluje
U danima i mjesecima koji su uslijedili, mladoženja je prolazio kroz težak period oporavka od izdaje. Međutim, vrijeme je pokazalo da su riječi oca Joila zapravo bile njegov najveći blagoslov.
Sudbina mu se osmjehnula i upoznao je djevojku koja je bila poštena, vjerna i iskrena. Poslije burnog životnog perioda pronašao je svoju pravu ljubav, piše “Ona.rs“.
Region
“RAT UNIŠTIO RAFINERIJE, NAFTE NEMA NI ZA LIJEK?!” Vučić “Imamo problem sa energetikom”
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Srbija, zbog suše i kretanja cijena nafte na svjetskom tržištu, ima ogromne probleme u energetici, ali da građani još ne moraju da brinu.
Dodao je da postoje i veliki problemi sa kretanjem cijena nafte i istakao da bi Srbija finansijski izdržala i visoke cijene nafte, ali da je problem što nafte, odnosno dizela, nema i zato ne može ni da se kupi.
„Pola rafinerija ne radi u Rusiji. Ukrajinci uništavaju skoro sve rafinerije. Rusi uništavaju u Odesi, Izmailju, čitavom Podunavlju, na obalama Crnog mora, sve rafinerije. Negdje to mora da se vidi. Nisu te rafinerije pravljene da bi to stajalo negdje u magacinima i tako dalje, nego za tržište. I na tržištu se to vidi, jer kotacije, cijene, odoše u nebesa. Imate finansijski problem, ali imate i problem sa snabdijevanjem, imate problem sa stopom rasta, jer onog sekunda kad nam stane rafinerija, to vam zaustavlja privredni rast zemlje i sve drugo”, rekao je on.
Dodao je da se nadležni u Srbiji bore i rade ono što mogu.
„Stvarno se borimo i trudimo i hoću ljudima da odam priznanje. Nije pitanje hoćemo li da damo dva, tri, pet, 10 ili 20 miliona evra. Daćemo i više od toga. Pitanje je možemo li da se izborimo protiv prirode. To je pitanje. Ali i tada će nam pomoći naša snažna ekonomija i finansijski jastuci koje smo obezbijedili. Drugačije ne bismo preživjeli”, istakao je Vučić.
Naveo je da građani još ne moraju da brinu i da će ih, kada dođe vrijeme za brigu, o tome obavijestiti.
Region
AMERIČKI ZAOKRET PREMA BEOGRADU! SAD privremeno ukinule carine Srbiji, SLJEDEĆI KORAK trajna stopa do 12%
Sjedinjene Američke Države su privremeno ukinule carine na uvoz robe iz Srbije, spustivši stopu sa ranijih 35 odsto na 0 odsto, dok se u narednom periodu očekuje uspostavljanje trajnije stope od 10 ili 12 posto. Kako na to gledaju stručnjaci – provjerili smo u Beogradu.
Privremeno ukidanje američkih tarifa u Privrednoj komori smatraju uspjehom aktivne srpske diplomatije.
„Srbija se sada nalazi u boljoj situaciji u odnosima sa Amerikom nego što je to bilo prethodnih decenija. Ti odnosi su posljedica vještine nape dipomatije, ali i promjene geopolitičkog pogleda na Evropu i ističnu hemisferu“, kaže za BN Bojan Stanić iz Privredne komore Srbije.
Nakon uspostavljanja novih tarifa na uvoz, Stanić ističe oblasti u kojima će biti postignut najbolji efekat za privredu Srbije.
„Automobislke gume, vojna oprema, ali i hrana za životinje. Ideja je da pokušamo da te proizvode gdje imamo konkurentnost na američkom tržištu i naše firme značajno izvoze da pokušamo da smanjimo carinu ili ih potpuno oslobodimo carina“, dodaje Stanić.
Naredni ozbiljan test srpsko-američkih odnosa je definitivno rešenje za Naftne industriju Srbije.
„Vidječemo da li će SAD trajno produžiti te operativne licence NIS-u za pregovaranje fok se ne postigne rješenje između MOL-a i Gazproma. Za Srbiju je bitno da se nastavi transport sirove nafte preko Janafa za rafineriju u Pančevu. Bitno nam je da Srbija bude dio novog energetskom bezbjedosnog sistema“, objašnjava Stanić.
Osim promena u odnosu na privredu Srbije, politički analitičar Dejan Miletić primećuje zaokret američke politike i prema ostalim važnim regionalnim pitanjima.
„To mi vidimo kroz odnos prema BiH onosno Republici Srpskoj, odnosu prema zločinu prema srpskom narodu, suđenju OVK grupi. To klatno se pomjera i vjerujem da će u godinama koje slede ti odnosi biti sve čvršći i kredibilniji“, mišljenja je Miletić.
Iz perspektive Beograda i Vašingtona, cilj srpsko-američkog dijaloga je uspostavljanje dugoročnog strateškog partnerstva.
(BN)
-
Politika2 dana agoKRESOJEVIĆ “Ne trebaju nam granice, naplatne kućice su dovoljne za KILOMETARSKE KOLONE” (VIDEO)
-
Politika10 sati agoNAROD GINE NA PUTEVIMA, A MINISTAR BROJI RUPE PO BANJALUCI! Otkrivamo pozadinu licemjernog napada režima!
-
Hronika1 dan agoJEZIVI DETALJI TRAGEDIJE: Tužilaštvo saopštilo okolnosti pogibije dvojice mladića
-
Politika2 dana ago“DO KADA ĆEMO ISPRAVLJATI GREŠKE INSTITUCIJA?” Basara o sudskim rješenjima za RTV taksu iz 2012.
-
Društvo2 dana agoRTRS TRAŽI DUGOVE IZ 2012. GODINE: Građani nakon 14 godina moraju dokazivati da nisu dužni
-
Politika3 dana agoDODIK IZGUBIO PRVU BITKU? Ćorić i Šulić sačuvali Eleka u fotelji!
-
Društvo2 dana agoVRHUNAC LJETA TEK STIŽE: Meteorolozi upozoravaju na temperature do 40 stepeni
-
Uncategorized3 dana agoSTANIVUKOVIĆ U BOTAJICI: Nastavljamo da ulažemo u sela, podrška mještanima se ne prekida!
