Društvo
STRAHINJA I STEFAN KREĆU BICIKLIMA DO HILANDARA za pomoć mladoj majci

Paljani Strahinja Erić i Stefan Lopatić krenuće u utorak, 8. jula biciklima na pokloničko humanitarno putavanje na Svetu Goru, kako bi prikupili pomoć za nastavak liječenja teško oboljele Tanje Prodanović iz Zvornika.
Erić je naveo da vožnja duga hiljadu kilometara, preko planina i granica, nije samo lični izazov, već i put vjere, solidarnosti i humanosti.
Kako je pojasnio, u saradnji sa humanitarnim udruženjima “Mali Anđeo” iz Banjaluke i “Poklonici manastira Hilandar i Svete Gore Atonske” iz Istočnog Sarajeva, kreću na put koji će trajati pet dana.
“Dolazak u luku Uranopolis, ulaznu kapiju Svete Gore, planiran je u subotu, 12. jula u popodnevnim časovima. Ovo je naše pokloničko putovanje, ali ima humanitarni karakter”, rekao je Erić Srni.
On je dodao da za svakoga ko iskreno pristupa humanitarnom radu, to nije samo čin, nego osjećaj, posebna emocija koja povezuje ljude.
Prema njegovim riječima, ovo putovanje za njih dvojicu nije samo običan put, jer čine nešto vrijedno, dobro djelo i na svoj način pružaju nadu Tanji.
“To daje našem putu pravi smisao i čini ga posebnim”, poručio je Erić.
Erić kaže da pored želje da se poklone svetinjama Svete Gore i prime blagoslov Hilandara, žele da svojim podvigom skrenu pažnju javnosti i pozovu sve ljude dobre volje da podrže liječenje Tanje Prodanović, mlade majke dvoje djece, koja boluje od karcinoma.
Erić je pozvao sve da pozivom na humanitarni broj 17117, daruju dvije KM za nastavak liječenja Prodanovićeve iz Zvornika.
Na put do Svete Gore, Erić i Lopatić će krenuti ispred Crkve Uspenja Presvete Bogorodice na Palama.
Društvo
GDJE SU NESTALE PARE OD RANIJE? Prijedoru 5,5 miliona KM za prevenciju i sprečavanja štete od poplava

Upravni odbor Fonda solidarnosti Republike Srpske odobrio je isplatu sredstava direktne podrške preduzeću “Vode Srpske” u iznosu od 5.500.000 KM za mjere prevencije i sprečavanja nastanka štetnih posljedica sanacijom vodoprivrednih objekata odbrane od poplava u Prijedoru.
“S ciljem umanjenja rizika od poplava na području Prijedora neophodno je pristupiti interventnim radovima u naseljima koja su najviše pogođena poplavama, kao i mjestima koja su predstavljala kritične tačke. To su Željeznički most u Brezičanim, te naselja Tukovi, Gomjenica i Raškovac”, saopšteno je iz Biroa Vlade za odnose sa javnošću.
Sredstva će biti isplaćena na osnovu rješenja koje će donijeti Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, a za realizaciju odluke zaduženi su Fond solidarnosti Republike Srpske, Ministarstvo finansija i Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
Društvo
VREMENSKA PROGNOZA! Sunčano, ali popodne stiže NEVRIJEME

Bosnu i Hercegovinu očekuje sunčano vrijeme uz porast naoblake, popodne pljuskovi i grmljavina
U Bosni i Hercegovini danas se očekuje pretežno sunčano vrijeme uz postepeni porast naoblake tokom dana.
Sredinom dana kiša i pljuskovi sa grmljavinom zahvatiće zapadne i sjeverozapadne krajeve zemlje, dok se tokom poslijepodneva ili noći padavine očekuju u većini područja.
Najobilnije padavine prognoziraju se u Hercegovini i na jugozapadu Bosne, gdje postoji mogućnost pojave urbanih i bujičnih poplava.
Vjetar će biti umjeren do pojačan, povremeno sa jakim udarima, južnog i jugozapadnog smjera.
Jutarnja temperatura zraka kretala se od 16 do 22 stepena, na jugu do 24, dok će dnevne vrijednosti iznositi između 26 i 32 stepena, a na sjeveroistoku Bosne i do 34 °C.
Društvo
TURISTI iz Izraela, koji su ostali bez pasoša, sinoć NAPUSTILI BiH i otputovali za TEL AVIV

Grupa od 48 turista iz Izraela, koja je ostala bez putnih isprava, sinoć je napustila BiH i otputovala za Tel Aviv, potvrđeno je iz Službe za poslove sa strancima BiH za “Avaz”.
– Nove putne isprave za navedena lica izdate su od strane Ambasade Izraela u Beogradu, čime im je omogućeno nesmetano putovanje. Služba za poslove sa strancima, u okviru svojih nadležnosti, nastavlja pružati podršku stranim državljanima koji borave na teritoriji BiH, osiguravajući poštovanje zakonskih propisa i međunarodnih standarda – navodi se u informaciji iz SPS BIH.
Podsjetimo, izraelski turisti spletom nesretnih okolnosti ostali su bez pasoša, koji su završili u kanti za smeće. Zbog toga je njihov boravak u Sarajevu trajao par dana duže, ali je uprava hotela preuzela neplanirane troškove.
-
Region2 dana ago
BRNABIĆ: “Nadstrešnica nije slučajno pala, SVE JE TO PLAN ZA RUŠENJE VUČIĆA!”
-
Politika2 dana ago
CVIJANOVIĆ: “BiH ide u pogrešnom smjeru, ovo je put u OPASNU SFERU!”
-
Politika2 dana ago
DODIK “Ja sam predsjednik Republike Srpske, PIŠITE ŠTA HOĆETE”
-
Politika1 dan ago
DODIKU ODUZIMAJU DIPLOMATSKI PASOŠ? Ima 15 dana da ga vrati
-
Politika2 dana ago
DRMA SE VRH – PALA VLADA SRPSKE! Višković podnio ostavku, evo ko bi ga mogao zamijeniti!
-
Politika1 dan ago
DAROVI IZ PALATE IZOSTALI – Dodik dijeli ono ŠTO JE NJEGOVO?
-
Politika1 dan ago
STEVANDIĆ “Srpska borbom nastala, borbom će opstati”
-
Politika2 dana ago
Višković s premijerske na direktorsku funkciju, EVO GDJE GA DODIK ŠALJE!