Connect with us

Hronika

Detaljo akcije u Gradiški: Policija uhapsila dilerku, njen suprug pobjegao

Pripadnici Policijske uprave Gradiška uhapsili su Željku Erceg (27) za kojom je bila raspisana Interpolova potjernica, a još tragaju za njenim mužem Davorom Ercegom (39), saznaje Srpskainfo.

Prema našim informacijama, za bračni parom Erceg su raspisane potjernice zbog toga što su osuđeni zbog trgovine narkoticima. Oni su bili uhapšeni u akciji “Vitorog” i Željka je osuđena na dvije, a Davor na četiri i po godine zatvora.

U Policijskoj upravi Gradiška su rekli, navodeći inicijale, da su operativnim radom na terenu došli do informacije da se bračni par Erceg krije na području Brezik Laminaca kod Gradiške, te da je u kući u toj kući došlo do upotrebe vatrenog oružja od strane Davora.

– Preduzimajući dalje mjere i radnje, policijski službenici pronašli su i i uhapsili Ž.E. dok se i dalje preduzimaju aktivnosti na pronalasku  D.E. – pojasnila je portparol PU Gradiška Vesna Vučić.

Kako Srpskainfo saznaje, policija u kući nije zatekla Željku, ali ju je ubrzo pronašla u kukuruzima u blizini kuće.

Daljim radom, policija je došlo do saznanja da postoje osnovi sumnje da su Goran L. i Dejan Z. obojica iz Gradiške, počinila krivično djelo ,,Pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela“, nakon čega je G.L. uhapšen dok se za D.Z. intenzivno traga.

Kako Srpskainfo saznaje, policija sumnja da u Goran L. i Dejan  Z. planirali pomoći bračnom parom Erceg u daljem bijegu.

– Prema prvim informacijama Eregovi su u Gradišku stigli iz Srbije, a da su planirali dalji bijeg i u tome su im trebali pomoći Goran L. i Dejan Z. – rekao je izvor Srpskainfo.

Izvor: Srpskainfo.com

Hronika

Policajac osumnjičen za ODNOS SA MALOLJETNICOM pušten na slobodu!

Opštinski sud u Sarajevu donio je Rješenje kojim je djelimično usvojena žalba branioca policijskog službenika Amara Turčala, kom je ukinuta mjera pritvora, te je odmah pušten na na slobodu.

Istovremeno, umjesto mjere pritvora prema osumnjičenom su izričene mjere zabrane napuštanja adrese prebivališta,te mjera zabrana sastajanja sa određenim osobama, na način da se osumnjičenom zabranjuje sastajanje i približavanja ispod udaljenosti od 500 metara, telefonski kontakt ili kontaktiranje na bilo kakav drugi posredan ili neposredan način sa oštećenom, piše Avaz.

Izrečenu mjeru će kontrolisati MUP KS, odnosno nadležna policijska stanica.

Turčalo je osumnjičen za seksualnu zloupotrebu maloljetne osobe, odnosno da je tokom oktobra imao seksualni odnos s maloljetnicom.

Nastavi čitati

Hronika

UHAPŠEN NA LICU MJESTA! Vozač pokušao da PODMITI policajce usred Gradiške!

Pripadnici Policijske uprave Gradiška uhapsili su A.T. iz Kiseljaka, koji je osumnjčen da je policijskim službenicima nudio novac, kako ga ne bi prekršajno kaznili.

Terete ga da je počinilo krivično djelo davanje mita.

“Navedeno lice se sumnjiči da je u subotu (8. novembra) u mjestu Čatrnja u Gradišci, prilikom zaustavljanja i kontrole teretnog vozila marke mercedes kojim je upravljao, policijskim službenicima nudio novac, kako bi isti odustali od vršenja službene radnje i sankcionisanja saobraćajnog prekršaja, nakon čega je lišeno slobode a predmetna novčanica je uz potvrdu oduzeta”, navode iz PU Gradiška.

O događaju je obaviješten dežurni tužilac Republičkog javnog tužilaštva Banjaluka, koji je naložio da se po kompletiranju predmeta dostavi izvještaj o počinjenom krivičnom djelu.

Nastavi čitati

Hronika

Došao kod prijatelja u kuću, PA NAPASTVOVAO DJEVOJČICU!

Policija u Barajevu u petak je uhapsila D.J. zbog sumnje na polno uznemiravanje maloljetnog lica.

Prema nezvaničnim saznanjima Telegraf.rs, D.J. je iskoristio priliku dok je bio u posjeti kod prijatelja i neprimjereno se ponašao prema maloljetnoj A.M., rođenoj 2011. godine. Incident se dogodio kada je osumnjičeni iskoristio trenutak kada je ostao sam sa djevojčicom, koju je potom dodirivao po genitalijama i ljubio je po vratu. Ovaj slučaj je izazvao veliku uznemirenost u lokalnoj zajednici, a istragu vodi Osnovno javno tužilaštvo u Mladenovcu.  Nadležni organi preduzimaju sve potrebne mjere kako bi se obezbijedila pravda i zaštita maloljetne žrtve.

Nastavi čitati

Aktuelno