Svijet
LAVROV ZAPALIO MODNU SCENU! Duks sa natpisom “SSSR” planuo nakon što ju je obukao ruski šef diplomatije

Jekaterina Varlakova, dizajnerka i vlasnica čeljabinskog modnog brenda “SelSovet”, čiji je duks obukao ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov na pregovore na Aljasci, izjavila je da je taj model trenutno izuzetno popularan.
“Kada smo slali pošiljku, a Ministarstvo spoljnih poslova Rusije je naručilo naše dukserice, pretpostavili smo da će jedna biti za Sergeja Viktoroviča. Nije nam bilo iznenađenje što je ima, ali bilo je nevjerovatno vidjeti da ju je zaista obukao. Bili smo ponosni”, istakla je Varlakova za “Sputnjik”.
Na pitanje da li je dukserice sada teško nabaviti, ona je odgovorila da su rasprodate već ujutru i da se trenutno mogu kupiti samo po prednarudžbini.
“Naravno, kako i ne bi – ipak je jedan od najznačajnijih svjetskih političara obukao našu duksericu, i mnogi će poželjeti da je imaju”, dodala je dizajnerka.
Podsjećamo, Lavrov je stigao na pregovore predsjednika Rusije Vladimira Putina i predsjednika SAD Donalda Trampa na Aljasku, noseći duksericu sa natpisom “SSSR”.
Svijet
TRAMP “Ako se ništa ne iskomplikuje, SASTANAK sa Putinom je na vidiku!”

Predsednik Donald Tramp je rekao da će ukrajinski predsednik Zelenski doći u Ovalni kabinet u Bijeloj kući, u Vašingtonu, u ponedjeljak popodne. U izvještaju se dodaje da „ako sve bude u redu“, Donald Tramp namjerava da „zakaže sastanak sa predsjednikom Putinom“.
Prema Rojtersu, Tramp je rekao da je tokom samita na Aljasci utvrđeno da je najbolji način da se okonča rat u Ukrajini „direktan mirovni sporazum, a ne prekid vatre“.
Podsjetimo, predsjednik Ukrajine Zelenski ranije je objavio da u ponedjeljak putuje u Vašington i podržao je predlog za trilateralni sastanak između Ukrajine, SAD i Rusije.
– Podržavamo predlog predsednika Trampa za trilateralni sastanak između Ukrajine, Amerike i Rusije.
Ukrajina naglašava da se ključna pitanja mogu razgovarati na nivou lidera, a trilateralni format je pogodan za to.
Razgovaraću o svim detaljima sa predsednikom Trampom u Vašingtonu u ponedeljak. Zahvalan sam na pozivu – rekao je Zelenski u objavi na Telegramu, prenosi Ukrinform.
(Agencije)
Svijet
NAJAVLJEN NOVI SASTANAK! Lokacija ŠOKIRALA Amerikance

Nakon sastanka Donalda Trampa i Vladimira Putina održana je prilično napeta konferencija za novinare, na kojoj su i ruski i američki predsjednik imali bombastične izjave.
U Americi je posebno odjeknulo to što je kao lokacija jednog od narednih susreta najavljena Moskva.
Neposredno prije završetka njihovog pojavljivanja, Tramp je rekao da će njih dvojica spriječiti “ubijanje hiljada ljudi nedjeljno”.
“Predsjednik Putin želi to isto koliko i ja” rekao je Tramp.
Američki predsjednik je zaključio zajedničko saopštenje zahvalivši se Putinu, nazvavši ga “Vladimir”.
“Razgovaraćemo sa vama vrlo brzo i vjerovatno ćemo vas uskoro ponovo vidjeti” dodao je Tramp.
Putin je na to odgovorio na engleskom: “Sljedeći put u Moskvi”.
Sastanak ruskog i američkog lidera trajao je skoro tri sata, ali još nije poznato šta su se tačno dogovorili kada je u pitanju rješenje sukoba u Ukrajini, prenosi “24Sedam”.
Svijet
Zelenski nakon sastanka Putina i Trampa “UKRAJINA JE SPREMNA”

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da namerava da se u ponedeljak u Vašingtonu sastane sa predsednikom Donaldom Trampom. U objavi na Telegramu naveo je da je “zahvalan na pozivu”. Zelenski se prvi put oglasio nakon što su se predsednik Rusije Vladimir Putin i predsednik Donald Tramp sastali na Aljasci.
Njihov sastanak, prema izveštajima, trajao je nekoliko sati i bio je fokusiran na bezbednosne garancije, energetske projekte i moguće okvirne dogovore o okončanju rata u Ukrajini. Upravo u tom kontekstu Zelenski ističe važnost predstojećeg sastanka u Vašingtonu, jer želi da obezbedi da interesi Ukrajine budu zaštićeni u svim daljim pregovorima.
Podržava Trampa
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski saopštio je da je imao “dug i sadržajan razgovor” sa predsednikom Donaldom Trampom, prvo u formatu “jedan na jedan”, a zatim i uz učešće evropskih lidera.
Prema njegovim rečima, razgovori su trajali više od sat i po, od čega je gotovo sat vremena bio u direktnom dijalogu sa predsednikom Trampom.
“Ukrajina ponovo potvrđuje da je spremna da radi maksimalno produktivno zarad mira”, poručio je Zelenski.
On je naveo da ga je Tramp informisao o svom susretu sa ruskim predsednikom i glavnim tačkama njihovog razgovora, istakavši da „snaga Amerike utiče na razvoj situacije“.
Zelenski je podržao predlog predsednika Trampa o trilateralnom sastanku Ukrajina-SAD-Rusija, naglašavajući da se ključna pitanja moraju razmatrati na nivou lidera i da je upravo takav format najpogodniji.
Dodao je da će sve detalje o završetku rata i uspostavljanju mira raspraviti sa predsednikom Trampom na predstojećem sastanku u Vašingtonu u ponedeljak.
“Važno je da Evropljani budu uključeni u svim fazama kako bi zajedno sa Amerikom obezbedili pouzdane garancije bezbednosti. Razgovarali smo o pozitivnim signalima iz SAD kada je reč o učešću u garantovanju bezbednosti Ukrajini. Nastavljamo da koordiniramo naše stavove sa svim partnerima. Hvala svima koji pomažu”, zaključio je Zelenski.
(Telegraf)
-
Politika2 dana ago
Sastali se Dodik i Vučić, razgovarali O VAŽNIM TEMAMA ZA SRPSKI NAROD!
-
Region2 dana ago
KANDIĆEVA PONOVO ŠOKIRA! Srbi krivi za „Oluju“, blokadere dovesti na vlast da to priznaju (VIDEO)
-
Politika2 dana ago
“SNSD JE UMORNA I POTROŠENA POLITIČKA OPCIJA!” Radojičić: Imam vrlo slične stavove sa Stanivukovićem o republičkim temama
-
Društvo3 dana ago
OLAKŠANJE! Djevojčica iz UDESA u Čelincu VAN ŽIVOTNE OPASNOSTI
-
Svijet2 dana ago
NOVO IZRAELSKO BOMBARDOVANJE GAZE! Ubijena 123 Palestinca
-
Svijet2 dana ago
NETANJAHU OPET ŠOKIRA IZJAVAMA: “Izrael bi mogao bombardovati Gazu ‘kao saveznici Drezden'”
-
Politika2 dana ago
JASNA poruka Stanivukovića! “NIKO da ne učestvuje na prijevremenim izborima u Srpskoj”
-
Svijet1 dan ago
UPALJENI SVI ALARMI! Svijet pred VELIKIM sukobom – novi rat skoro na VIDIKU!