Connect with us

Hronika

NASILJE PRED OČIMA DJETETA! Optužen za batine i prijetnje bivšoj supruzi!

Osnovni sud u Bijeljina potvrdio je optužnicu protiv LJ.K. iz ovog grada, kojeg terete da je 5. maja 2024. godine u prisustvu djeteta, davio te udario u glavu bivšu suprugu LJ.K., pritom je gurnuvši na pod.

Prema optužnici Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini, skoro godinu dana nakon toga, LJ.K. je bivšoj supruzi prijetio i putem društvenih mreža, i to nakon što ga je kontaktirala da se odazove pozivu Centra za socijalni rad u Bijeljini.

“5. maja 2024. godine oko 20 časova u porodičnoj kući Bijeljini, nakon verbalne rasprave sa bivšom suprugom Lj. K. je u prisustvu njihovog zajedničkog maloljetnog djeteta, udarcem glavom Lj. K. nanio povredu u predjelu čela, te je davio rukama u predjelu vrata”, stoji u optužnici

Nakon toga je, navodi se, gurnuo od sebe i srušio na pod uputivši joj prijetnju da će je zadaviti ukoliko pokuša izaći iz kuće.

Time je optuženi bivšoj supruzi LJ.K. nanio povrede u vidu površinske traumatske ozljede glave i više ugruvotina-nagnječenja na obje ruke.

Optuženi je i naredne godine nastavio sa prijetnjama.

“9. aprila 2025. godine oko 14.20 u Bijeljini, putem društvene mreže Messenger, nakon što ga je bivša supruga više puta pokušavala dobiti na mobilni telefon, kako bi se oboje odazvali pozivu Centra za socijalni rad u Bijeljini, iako svjestan da drskim ponašanjem ugrožava spokojstvo člana svoje porodice, a što je i htio, pozvao Lj. K. i uputio joj prijetnju: ‘Polomiću ti svaku kost u tijelu i dijete nećeš više nikad vidjeti'”, navodi se u optužnici.

On je zatim, kako stoji u optužnici, i 1. avgusta 2025. godine, oko 20.30 na parking prostoru benzinske pumpe u Velikoj Obarskoj, u prisustvu djeteta, nakon kraće rasprave sa bivšom suprugom, pljunuo i uputio joj prijetnju: “J… li ti majku, napušiš mi se k…, gusko jedna, polomiću vas sve”.

“Dakle, u prisustvu maloljetnog djeteta, drskim i bezobzirnim ponašanjem ugrozio je spokojstvo člana svoje porodice, čime bi počinio krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici iz člana 190. stav 3. u vezi sa stavom 1. Krivičnog zakonika Republike Srpske u vezi sa članom 57. istog zakonika”, zaključuje se u optužnici OJT Bijeljina.

Hronika

STRAVA U HRVATSKOJ: Ubio šefa krim-policije u kafiću pa pucao u sebe

U ugostiteljskom objektu u Krapini u nedjelju ujutro, 10. maja, došlo je do pucnjave u kojoj je ubijen policajac (52), a ubica je istim oružjem pucao u sebe i ranio se te je Hitnom helikopterskom službom prevezen u Kliničku bolnicu Dubrava u Zagrebu.

Portal Zagorje International neslužbeno saznaje da je ubica podlegao povredama u bolnici.

Zvanične informacije policije

O događaju je za Hinu govorio portparol Policijske uprave krapinsko-zagorske Zvonimir Lončar.

„Nešto iza osam sati u ugostiteljskom objektu u Krapini vatrenim oružjem usmrćen je policijski službenik koji je bio van službe. Počinitelj se istim vatrenim oružjem ozlijedio i nakon toga je helikopterom prevezen u KB Dubrava. Policijski službenici su na terenu i utvrđuju sve okolnosti događaja”, izjavio je Lončar.

Kako neslužbeno prenosi Jutarnji.hr, riječ je o šefu krim-policije Policijske uprave krapinsko-zagorske Robertu Grilecu (52).

Ubijeni policajac stanovnik je Krapine, kao i počinilac, a živjeli su u komšiluku.

Svjedočenje konobarice

Konobarica koja je radila u objektu u trenutku pucnjave bila je u potpunom šoku. Prema riječima svjedoka, ponavljala je da je ubica „tri puta opalio, bez i jedne riječi”, potpuno zatečena događajem koji se odigrao pred njom.

Nastavi čitati

Hronika

OGLASILO SE TUŽILAŠTVO: Poznati prvi detalji o smrti dječaka u Prijedoru

Rezultati obdukcije osmogodišnjeg dječaka, koji je preminuo u bolnici u Prijedoru 6. maja, trebalo bi da budu poznati u ponedjeljak, rečeno je RTRS-u u prijedorskom Okružnom javnom tužilaštvu.

U Tužilaštvu kažu da u ovom trenutku ne mogu dati više informacija o slučaju. Očuekuju i rezultate mjera i radnji koje su naložili policiji.

Bolnica “Dr Mladen Stojanović” Prijedor saopštila je ranije da se u potpunosti stavlja na raspolaganje porodici djeteta i istražnim organima.

Dijete je 6. maja primljeno na pedijatriju ove bolnice gdje je, kako navode u bolnici, uprkos preduzetim naporima, preminulo.

Nastavi čitati

Hronika

POTVRĐENA OPTUŽNICA! Zaposleni u ŠG “Sokolac” “ZAŽMURIO” NA BESPRAVNU SJEČU!

Osnovni sud na Sokocu potvrdio je optužnicu protiv čuvara u Šumskom gazdinstvu “Sokolac” čiji su inicijali R.Đ. zbog krivičnog djela falsifikovanje ili uništavanje službene isprave.

Optužnicom Okružnog javnog tužilaštva u Istočnom Sarajevu R.Đ. se tereti da od 27. marta do 4. jula 2024. godine, kao čuvar šuma u Šumskom gazdinstvu “Sokolac” zadužen za čuvanje rejona “Šahbeski grad”, nije evidentirao u službenu ispravu i knjigu bespravno posječena stabla, niti ih je obilježio. Prema navodima optužnice, R.Đ. u knjigu nije evidentirao 137 panjeva jele i smrče ukupne drvne mase 352,98 metara kubnih, te ove panjeve nije obrojčao narandžastom pločicom za obrojčavanje bespravno posječenih i oznakom ŠK, saopšteno je iz Okružnog javnog tužilaštva u Istočnom Sarajevu.

Nastavi čitati

Aktuelno