Connect with us

Banjaluka

Banjaluka će dobiti DVIJE ŠKOLE

Osim škole u Adi, gradiće se i škola na Paprikovcu

Radovi na izgradnji škole u Adi teku dosta dobro, objekat je pokriven, radi se stolarija, a izvode se i zanatski radovi i postavljaju instalacije.

Poručio je ovo ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za komunalne poslove Boriša Mandić.

On je istakao da je riječ o prvoj fazi projekta vrijednoj četiri miliona KM, koja podrazumijeva izgradnju školskog objekta, dok će u drugoj fazi biti izgrađena i fiskulturna sala.

– Osim škole u Adi, gradiće se i škola na Paprikovcu. Obaveza Grada je da obezbijedi zemljište i riješi infrastrukturu za izgradnju objekta dok iz Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske stižu uvjeravanja da su obezbijeđena sredstva za izgradnju škole –istakao je Mandić.

Kako je rekao, u toku je izrada projektne dokumentacije, izrađen je i idejni projekat školskog objekta.

– Grad Banjaluka je u budžetu obezbijedio sredstva za potrebe rješavanja imovinsko-pravnih odnosa, pa se nadam da će već u ovoj godini početi izgradnja škole i u naselju Paprikovac – zaključio je on.

Banjaluka

POJAČANE AKTIVNOSTI NA REDOVNOJ HIGIJENI: Nastavljeno pranje ulica, pogledajte raspored

U okviru aktivnosti na redovnoj javnoj higijeni, nastavljeno je pranje javnih površina na području grada.

Naime, sa povoljnijim vremenskim prilikama pojačane su aktivnosti na redovnoj javnoj higijeni, u okviru kojih se peru ulice prema planiranom programu.

U nastavku pogledajte plan pranja ULICA i DJEČIJIH IGRALIŠTA.

Nastavi čitati

Banjaluka

MILADA ŠUKALO: Elementarne nepogode nisu lokalni, već državni problem

Poplave, požari, klizišta – to nisu izazovi koji pogađaju samo jednu opštinu ili grad, već krize koje zahtijevaju koordinisano djelovanje svih nivoa vlasti, poručila je Milada Šukalo, savjetnik gradonačelnika Banjaluke.

„Lokalne zajednice ne mogu same da nose teret prirodnih katastrofa. Potrebna je ozbiljna, sistemska reakcija svih institucija, jer elementarne nepogode ne poznaju administrativne granice“, istakla je Šukalo.

Prema njenim riječima, od poplava 2014. godine pa sve do danas, nedostaje kontinuitet u mjerama zaštite i prevencije.

„Imamo situaciju da se institucije reaguju tek kad se problem već pojavi – tada se obuju bijele ili crne čizme, fotografišu se sa narodom i to je to. S druge strane, lokalne zajednice rade koliko mogu: pravimo planove, programe i pokušavamo da uvedemo sistem zaštite. Ali to nije dovoljno ako izostane podrška viših nivoa vlasti“, naglasila je Šukalo.

Dodaje da je krajnje vrijeme da se prekine praksa prebacivanja odgovornosti.

„Ovo nisu pitanja prestiža ili nadležnosti – ovo je pitanje sigurnosti i opstanka naših zajednica. Vrijeme je za sistemsko i zajedničko djelovanje“, zaključila je.

Nastavi čitati

Banjaluka

ŠTA JE HITNO A ŠTA NE? Stanivuković zatražio da se na dnevni red uvrste ove dvije tačke, HITNO JE PITANJE IZGRADNJE rezervoara Tunjice 1 i 2

Gradonačelnik Draško Stanivuković zatražio je da se na dnevni red treće vanredne sjednice uvrste dodatne dvije tačke i to tačka koja se odnosi na rješavanje pitanja vodosnabdijevanja potkozarskih sela, kao i tačka koja se odnosi na naplatu parkinga na području grada.

– Od šest predloženih tačaka dvije tačke apsolutno ne ispunjavaju uslove da se nađu na vanrednoj sjednici, jer je riječ o tačkama koje nisu hitne i koje ne ometaju normalno funkcionisanje grada. Hitna tačka je pitanje izgradnje rezervoara Tunjice 1 i 2, kojim će biti omogućeno uredno vodosnabdijevanje potkozarskih sela. Važno pitanje je i odluka kojom se reguliše pitanje napalte parkinga, dok pitanje Poslovnika Skušpštine Grada nije hitno jer mi imamo važeći Poslovnik po kojem možemo da radimo – poručio je gradonačelnik.

Kako je istakao, tačke oko izmjene Poslovnika o radu Skupštine, te Prijedlog imenovanja Odbora za praćenje realizacije projekta izgradnje Centralnog spomen-obilježja trebalo bi da se nađu na redovnom zasjedanju.

Nastavi čitati

Aktuelno