Politika
“Neka joj cvjeta hiljadu cvjetova” Vukanović komentarisao novu stranku Jelene Trivić

Na današnjoj pres konferenciji, poslanik Liste za pravdu i red, Nebojša Vukanović, izjavio je da je njegov kolega Đorđe Vučinić pogriješio, te da je prekršio skupštinski Poslovnik kada je juče glasao i u njegovo ime, dodavši da prihvataju sankciju kakva god bude.
Pojasnio je da je izašao ispred Narodne Skupštine RS, ne znajući da će uskoro glasanje.
Đorđe Vučinić je takođe priznao da je pogriješio, ali je rekao da je “svima jasno da bi Vukanović glasao za kandidata SDS-a za potpredsjednika NSRS”.
Naveo je da se, prema poslovniku, u ovakvoj sutuaciji ponavlja glasanje, te da se poslanik udaljava sa sjednice.
– Stevandić to nije učinio nego me je optužio kao da sam kriminalac. Tu sam, uhapsite me odmah, nije nikakav problem. Ako je ovo najviše što mogu da nam nađu, svaka im čast – rekao je Vučinić.
Komentarišući formiranje Narodnog fronta Jelene Trivić, Vukanović joj je poželio sreću.
– Ona će sigurno ostati na opozicionom kursu. Ona nas ni na koji način ne može ugroziti. Neka joj cvjeta hiljadu cvjetova – kazao je Vukanović.
Politika
BORBA SVIM PRAVNIM SREDSTVIMA Stanivuković: Istrajaćemo u odbrani zemljišta koje pripada našem gradu

Svim pravnim sredstvima, u skladu sa zakonom, borićemo se za zemljište Poljoprivredne škole vrijednosti preko 150 miliona KM, jer to pripada našem gradu i građanima.
Poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.
Kako je istakao, podnijeli smo reviziju Vrhovnom sudu na presudu Višeg privrednog suda, kao i dvije urgencije, jer je naša dužnost da istrajemo u odbrani onoga što pripada našem gradu i građanima.

Foto: S.Ćuković
-Poljoprivredna škola je dobila zemljište na korištenje za vaspitno-obrazovne svrhe, a ne za kriminalne radnje sa fiktivnim firmama i preprodaju tajkunima. Nastavljamo borbu za svaki pedalj zemlje koja pripada našem gradu – zaključio je gradonačelnik.
Politika
VLAST IZNAD SVEGA! Minić ignoriše apelaciju Ustavnom sudu

Vlada Republike Srpske će raditi transparetno, a ministri će imati obavezu da dostave planove šta će sve raditi u narednih 100 dana, obećao je predsjednik Vlade Savo Minić na prvoj press konferenciji nakon konstitutivne sjednice nove Vlade. U četvrtak 11.septembra biće održana prva zvanična sjednica sa dnevnim redom. Sada je i zvanično. Savo Minić je novi predsjednik Vlade Srpske. Uprkos brojnim upozorenjima da je ova Vlada neustavna, republički Službeni glasnik je objavio odluku da je izabrana nova Vlada. Minić obećava da će raditi bez skrivanja informacija i da će svi mediji biti upoznati sa svim aktivnostima vlade kroz konferencije za medije nakon svake sjednice Vlade koja se po pravilu održava svakog četvrtka.
„Svi mediji će imati najkasnije do srijede kompletan dnevni red sjednica Vlade RS, a ne da se objavljuju neka odluke u toku sjednice. Sve će biti transparentno nema potrebe za nedoumicama. U toku ovog mjeseca imaćemo sjednicu Vlade van sjedišta najvjerovatnije u Trebinju“, kaže novi predsjednik Vlade RS. Kad je u pitanju stanje u Šumama Srpske, koje je u prvih šest mjeseci ove godine u minusu 5 miliona KM,a koje je bilo u Minićevom resoru dok je bio ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, i ovaj put čuli smo samo obećanja da će se do kraja godine preduzeti značajni koraci u saniranju stanja u Šumama.
„Jedino što ostavljam sebi u obavezu i tu ću biti uključen je stanje u Šumama i tu postoje određene veoma bitne aktivnosti koje se vode i koje će do kraja godine napraviti pomak u Šumama“, ističe Minić.
Dok ministri i premijer preuzimaju svoje dužnosti, i dalje postoje oni koji smatraju da je Vlada neustavna. Ovaj put su bošnjački delegati u Domu naroda Parlamentrane skupštine BiH poslali apelaciju Ustavnom sudu BiH zbog imenovanja Vlade. Minić kaže, neka svako radi svoj posao. „Oni rade svoj posao mi radimo svoj posao, mi smo završili dio koji se odnosio na Republiku Srpsku i prošlo je kako sam i rekao da će proći, a kažem da će i ta apelacija proći, kad je u pitanju Vlada, kako treba tako da ne želim se tim baviti“, smatra Minić.
Ono što osporava novu Vladu je to da je mandat novom premijeru Savi Miniću 23.avgusta dodijelio Milorad Dodik, iako je pet dana ranije prestao biti predsjednik Republike Srpske odlukom Suda BiH. Upravo zbog toga, prijevremeni izbori za novog predsjednika Srpske biće održani 23.novembra.
BN
Politika
STANIVUKOVIĆ SA VLADIKOM FOTIJEM “Njegova mudrost uvijek donosi smiraj i nove vidike”

Predsjednik PDP-a Draško Stanivuković sastao se sa Njegovim Preosveštenstvom Vladikom Fotijem, ističući da mu ovakvi susreti daju posebnu snagu i smirenost uoči važnih odluka i sastanaka.
– Prije i poslije važnih sastanaka, susreta i odluka volim da razgovaram sa Njegovim Preosvještenstvom Vladikom Fotijem. Tako je bilo i ovaj put. Njegova mudrost i riječi uvijek otvaraju nove vidike, donose smirenost i snagu da važne odluke donosimo trezveno i odgovorno – rekao je Stanivuković.
On je naglasio da razgovori sa Vladikom Fotijem predstavljaju dragocjeno iskustvo koje mu pomaže da političke izazove posmatra iz šire i dublje perspektive, te da se odluke donose u interesu naroda.
-
Zdravlje2 dana ago
KAD SRCE PRESKAČE! Šta možete sami da preduzmete?
-
Svijet2 dana ago
Rusija o NATO bombardovanju Srpske! “OPASAN PRESEDAN koji ne smije biti zaboravljen”
-
Društvo2 dana ago
Zastrašujući podaci Zavoda za statistiku: RODITELJI NAPUSTILI 64 DJECE
-
Hronika1 dan ago
BRUTALNE RACIJE U BANJALUCI! Ljude obarali na zemlju, šutirali, udarali palicama i elektrošokerima, EVO šta kaže policija
-
Svijet6 sati ago
LAVROV PODRŽAO REFERENDUM “U BiH se dešava državni udar”
-
Politika3 dana ago
OČEKIVANO, rekao pa POREKAO! Dodik “Nemam nikakav problem sa tim da neko iz SNSD bude KANDIDAT”
-
Politika2 dana ago
STANIVUKOVIĆ SA BORENOVIĆEM “Moramo nastaviti da gradimo društvo u kojem ćemo se OSJEĆATI SIGURNO”
-
Politika1 dan ago
U SKUPŠTINI SE “KOLJU”, ALI… Stevandić i Vukanov poslanik zajedno na “PUTEŠESTVIJU”! Još jedna predstava za javnost