Region
JOŠ JEDAN NAPAD u Srbiji: Učenik nasrnuo nožem na vršnjaka

Niška policija potvrdila je danas da se u srijedu u kasnim popodnevnim časovima dogodio incident u niškoj Osnovnoj školi “Vožd Karađorđe”, pošto je učenika osmog razreda te škole nožem napao njegov vršnjak iz druge škole.
“Po pozivu radnika obezbjeđenja škole na lice mjesta izašla je interventna patrola i ekipa Hitne pomoći i od učenika koji je zatečen u dvorištu oduzet je nož. Incident se završio bez nanošenja tjelesnih povreda”, kazali su u policiji, prenosi ”Telegraf.rs”.
Više javno tužilaštvo je obaviješteno o događaju i napad je okarakterisan kao ugrožavanje bezbjednosti.
Policija je istog dana, kazali su u PU Niš, obavila istragu zbog fotografija koje su se pojavile na društvenim mrežama, a na kojima je uslikan mladić sa pištoljem u rukama u blizini Osnovno škole “Dušan Radović”.
“Nakon istrage je utvrđeno da je učenik osmog razreda te škole u rukama imao plastični pištolj”, rekli su u policiji.
O tom događaju je takođe obaviješteno Više javno tužilaštvo.
Region
VUČIĆ O SITUACIJI U REGIONU “U toku sveopšta hajka protiv Srbije i Srba”

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je u regionu u toku sveopšta hajka protiv Srbije i Srba, ali da je očuvanje mira od presudnog značaja.
Vučić je ocijenio da nije jednostavna ni situacija u Republici Srpskoj, kao i da se komplikuje na Kosovu i Metohiji.
Kada je riječ o regionu, Vučić je ukazao da se pored trojnog vojnog saveza Proštine, Tirane i Zagreba, stvara dodatna vojna alijansa između Zagreba i Ljubljane.
“Nije to stvarano zbog vojno neutralne Austrije, nego zbog Srbije. Oni očekuju i Bugarsku u tom savezu, a na sva naša pitanja NATO i Evropi zašto to rade ne možemo da dobijemo odgovor”, rekao je Vučić za Televiziju Prva.
Komentarišući skandiranje “Ubij Srbina” na fudbalskoj utakmici između Hrvatske i Crne Gore na zagrebačkom “Maksimiru”, Vučić je ocijenio da to nije nikakvo iznenađenje u zemlji, u kojoj se održavaju Tompsonovi koncerti i ponavlja “Za dom spremni”.
On je dodao da su Srbi naučili da se “demokratska Evropa” ne uzbuđuje zbog takvog skandiranja, dodajući da je nedopustivo reagovanje zvaničnika Crne Gore i tamošnjih medija na te pokliče.
“Predsednik Crne Gore je odlučio da ne napusti stadion i reč nije rekao na to, a dodatni problem su mediji koji su sve to opravdavali i govorili da nije bilo nepristojnog navijanja”, rekao je Vučić.
On smatra da je u Crnoj Gori na djelu poltronski odnos prema Hrvatskoj vjerovatno zbog toga što računaju da će im Hrvatska omogućiti pomoć na evropskom putu.
Međutim, kako je ukazao, najveći problem je u tome što trećinu stanovništva Crne Gore čine Srbi, kojima su u Zagrebu prijetili ubistvom, ali je to za crnogorske zvaničnike bilo nedovoljno da im kažu da to ne rade.
Prema njegovim riječima, za Srbiju je očuvanje mira od presudnog značaja i zato ulaže u vojsku da bi odvratili one koji prave saveze protiv Srbije.
Govoreći o vojnoj paradi u Beogradu 20. septembra, Vučić je najavio da će tada biti angažovano 10.000 vojnika i da će biti predstavljena najnovija oružja i oruđa, kao i PVO sistemi.
Za zahtjeve dijela opozicionih poslanika EU da njemu i nosiocima vlasti Brisel uvede sankcije, Vučić je rekao da je to suštinski poziv za uvođenje sankcija državi i narodu, kog predstavljaju nosioci vlasti, te smatra da je to pokazuje nedostatak moralnog kredibiliteta, odsustvo plana, programa i ideja.
“Bio sam siguran da toliko daleko ne mogu da idu. To su stvari koje ne smete da tražite, posebno ne od stranaca”, rekao je Vučić.
Region
SKANDAL U ŠIBENIKU: Ušao u crkvu i pred vjernicima obavio veliku nuždu

Stari policijski znanac J. B. (57) proglašen je krivim jer je u više navrata u prostorijama crkve Svetog Frane u Šibeniku obavljao veliku nuždu, a sudija mu je izrekao kaznu od 700 evra i dodatne troškove postupka.
Zašto su se starom policijskom znancu J. B. (57) prostorije crkve Svetog Frane na Trgu Nikole Tomaša u Šibeniku činile adekvatnim mjestom za obavljanje nužde u nekoliko navrata, možemo samo da nagađamo.
Šibenski sudija za prekršaje ga je nedavno osudio i naložio mu da plati novčanu kaznu od 700 evra, za koju ima rok od 90 dana da plati, a takođe mora da plati i 26,54 evra troškova prekršajnog postupka, preneo je Jutarnji.
Prema optužnom predlogu PU šibensko-kninske, prvi incident se dogodio, na užas građana, 1. septembra prošle godine u jutarnjim satima. Ušao je u crkvu i u nekoliko navrata izvršio veliku nuždu. Zatim je, tako olakšan, izašao iz ograđenog predvorja i otišao do klupice gde je legao na očigled vjernika koji su se molili unutar crkve.
Drugi incident koji je doveo do intervencije policije dogodio se na istoj lokaciji 20. novembra prošle godine. Ali ovog puta se zaustavio blizu ulaza. Tačnije, u popodnevnim satima, otišao je do bočnog ulaza u crkvu i obavio veliku nuždu u uglu odmah pored zida, ne mareći što je, ponovo, viđen.
Stoga ga je policija na kraju prijavila zbog kršenja člana 13 Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.
Region
ALARM IZ REGIONA! Vučević tvrdi – “Zapad ignoriše Kurtićevo zveckanje oružjem!”

Premijer privremenih prištinskih institucija u tehničkom mandatu Aljbin Kurti ponovo zvecka oružjem najavom vojnog saveza takozvanih kosovskih bezbjednosnih snaga i oružanih snaga Albanije jer to nije ništa drugo nego nova direktna prijetnja Srbiji i srpskom narodu, rekao je savjetnik predsjednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević.
Vučević je naveo da je da Kurti pokušava da “zapali” region, dok međunarodna zajednica ponovo ćuti, ocijenivši da je to novi Kurtijev korak ka formiranju “velike Albanije”.
Kfor je, istakao je Vučević, jedina dozvoljena vojna formacija na prostoru AP Kosovo i Metohija.
“Kada se sve sagleda sa istorijskog aspekta, jasno je šta se sprema i da se radi protiv srpskog naroda. A Kurti je perjanica genocidne politike protiv srpskog naroda i ne da to ne krije, već se time i hvali”, naveo je Vučević na “Iksu”.
Vučević je ocijenio da sklapanje vojnih saveza uperenih protiv Srbije podsjeća na ono što je rađeno devedesetih godina prošlog vijeka, ali da Srbija ostaje dosljedna poštovanju Rezolucije 1244 Savjeta bezbjednosti UN, zaštiti svojih sunarodnika i očuvanju mira i stabilnosti.
Istakao je, između ostalog, da je Srbija spremna da brani svoj narod i svoju otadžbinu, ali da ne želi nikakve sukobe.
-
Zdravlje2 dana ago
KAD SRCE PRESKAČE! Šta možete sami da preduzmete?
-
Svijet3 dana ago
Rusija o NATO bombardovanju Srpske! “OPASAN PRESEDAN koji ne smije biti zaboravljen”
-
Društvo2 dana ago
Zastrašujući podaci Zavoda za statistiku: RODITELJI NAPUSTILI 64 DJECE
-
Hronika2 dana ago
BRUTALNE RACIJE U BANJALUCI! Ljude obarali na zemlju, šutirali, udarali palicama i elektrošokerima, EVO šta kaže policija
-
Svijet17 sati ago
LAVROV PODRŽAO REFERENDUM “U BiH se dešava državni udar”
-
Politika3 dana ago
OČEKIVANO, rekao pa POREKAO! Dodik “Nemam nikakav problem sa tim da neko iz SNSD bude KANDIDAT”
-
Politika3 dana ago
STANIVUKOVIĆ SA BORENOVIĆEM “Moramo nastaviti da gradimo društvo u kojem ćemo se OSJEĆATI SIGURNO”
-
Politika2 dana ago
U SKUPŠTINI SE “KOLJU”, ALI… Stevandić i Vukanov poslanik zajedno na “PUTEŠESTVIJU”! Još jedna predstava za javnost